MTK-Vidi: nem lett szép az emlékek csatája

Főszerepben a VAR.

MTK-MOL FEHÉRVÁR FC 1-1

Márton Gábor és Michael Boris már kétszer is meccseltek egymás ellen MTK-Vidin, de teljesen más leosztásban, hiszen Márton a székesfehérváriak, míg Boris a fővárosiak edzőjeként dolgozott.

Mostanra fordult a kocka, de nem csak ebből a szempontból volt különös a vasárnap késő délutáni találkozó.

Az MTK-nak ugyanis sereghajtóként minden egyes pont duplán számít a bennmaradásért folyó harcban, míg az előző két mérkőzésüket megnyerő, így a rossz szériából félig-meddig kilábaló fehérváriak az újabb siker érdekében utaztak az Új Hidegkuti Nándor Stadionba.

Maga a meccs is érdekesen alakult. Az első félidőben két gólt is elvett a VAR az MTK-tól (jogosan, tegyük hozzá), az egykapuzásuk eredménytelen maradt, köszönhetően például Kovács remek védéseinek. A Vidinek is volt érvénytelenített találata, így vonulhattak pihenőre a csapatok a szünetben.

A második félidő elején aztán megszerezték a vezetést a kék-fehérek, Mezei tekert a kapuba szabadrúgásból. Teljesen megérdemelten vezettek a hazaiak, és egészen sokáig úgy tűnt, nagyon fontos három pontot is gyűjtenek – pláne azok után érezhették nyeregben magukat, hogy Fiola piros lapot kapott a 80. percben.

Csakhogy ajándékoztak egy gólt a 84. percben a Vidinek, egy szabadrúgás utáni szituációban Szépe csúsztatta a hosszún üresen érkező Negóhoz a labdát, aki köszönte a lehetőséget és beállította a végeredményt.

Mondani sem kell, hogy a döntetlen egyik csapatnak sem a legideálisabb, és az "emlékek csatájáról" egyik edző sem távozhat szép emlékekkel – Márton Gábor bánhatja, hogy nem lett meg a közelinek tűnő három pont, míg Michael Boris nem lehet elégedett a csapata játékával.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A VAR

Szinte összeszámolni sem tudjuk, hány jelenése volt a meccsen, de végig jól vizsgázott.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SZÉPE CSÚSZTATÁSA

Nem volt sok helyzete a Vidinek, ám a hazai védő kommunikációs hibáját kihasználták, így elvittek egy pontot.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

52. perc: Mezei csavart szabadrúgásból, 24 méterről a jobb alsóba a sorfal fölött. 1-0

84. perc: Dárdai szabadrúgása után Stopira fejelt középre, Szépe a kilépő Mijatovicsot megelőzve megcsúsztatta a labdát, ami így lett jó az üresen érkező Negónak. Két méterről passzolt az üres kapuba. 1-1