MTK-Puskás Akadémia: megvalósult az elképzelés – reakció

Fontos rangadót húztak be a kék-fehérek.

Az MTK együttese hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémia csapatát a női NB I 12. fordulójában. Makrai Gábor együttes két vereség után tudott újra győzni. A győzelemmel a kék-fehérek a harmadik, míg a felcsútiak a negyedikek a tabellán. A lefújást követően értékelt a hazaiak szakvezetője.

Makrai László vezetőedző értékelése: Ahogy számítottunk rá, nehéz és fizikális mérkőzést játszottunk a Puskás ellen. Szerettük volna az elmúlt két rangadó előtti formánkat hozni, stabilan, kapott gól nélkül, a lehetőségeket kihasználva lehozni az összecsapást. Már az első félidőben is jól játszottunk, csak a gól hiányzott a játékunkból. A második játékrészben pontrúgásokkal, felívelésekkel próbálkozott az ellenfél, de azokat is magabiztosan levédekeztük. Egy-két gól talán maradt bennünk, de megérdemelt a győzelem, melyhez gratulálok a csapatnak. Örülök, hogy az elmúlt két vereség után így fel tudtunk állni. Mondhatnám, hogy edzői szempontból a legjobb hét áll előttünk, mert csak meccseket kell játszanunk. Szerdán a Szekszárd ellen hozni kell a kötelező győzelmet, szombaton pedig a kupában szeretnénk visszavágni a bajnoki vereségért a Győrnek, és megmutatni, nincs akkora különbség a két csapat között.

NŐI NB I
12. FORDULÓ

Szekszárd-MOL Fehérvár 0-1 (Pécsi 12.)
Kelen SC–Haladás 0–2 (Sweatman 35., Gődér 61.)
Diósgyőri VTK–Astra Hungary 2–2 (Oláh 11., Nagy 58., ill. Madrid 22., 48.)
MTK–Puskás Akadémia 1–0 (Sipos 68.)
Szent Mihály–Ferencváros 0–10 (Vágó 17., 27., 77., Csigi 20., 40., Pusztai 49., 54., 60., 75., Fishley 50.)
Újpest–Győr 0–7 (Cameron 47., 70., Süle 48., 60., Khimych 52., Herczeg 54., 76.)