MTK-Paks: Böde Dániel disznóvágáson van

Kórházba kellett szállítani a tolnaiak védőjét.

Mint arról beszámoltunk, az MTK az NB I 16. fordulójának első szombati meccsén 3-1-re verte a Paksot.

A lefújást követő sajtótájékoztatón Bognár György, a tolnaiak vezetőedzője elárulta, hogy a találkozó közben egy összefejelésnél eszméletét vesztő Szélpál Norbertet kórházba kellett szállítani, ahol koponya-CT-t végeznek el rajta. A járványügyi szabályozások miatt a védővel a testvére tarthatott a kórházba, várják a híreket.

A Ferencváros ellen is hiányzó, a mezőkövesdi mérkőzésen bokasérülést szenvedő Böde Dániellel kapcsolatban Bognár úgy fogalmazott, reméli, hogy a januári felkészülés kezdetén már a csapattal lehet, ám jelenleg csupán annyit tud, hogy a csapatkapitány disznóvágáson vesz részt Madócsán.

A teljes sajtótájékoztató megtekinthető az alábbi linken:

ELŐZMÉNYEK

MTK-PAKS 3-1 (0-0)

Az NB I 16. fordulójának első szombati meccsén az MTK 3-1-re verte a Paksot. A koronavírus-járvány miatt jelentősen megfogyatkozott budapestiek játékán szinte egyáltalán nem látszódott a felforgatott, sosem látott kezdőcsapat és Michael Boris vezetőedző még mindig tartó távolléte, ellenben a tolnaiak egy fokkal jobban megérezték hiányzóikat, így például Böde Dánielt vagy Hahn Jánost is. Az első félidőben Hegedüs paksi kapust egy ütközés miatt kiállította a játékvezető, emberelőnyben az MTK előbb Dimitrov, majd Prosser és Schön góljaival pedig eldöntötte a hajrára az érdemi dolgokat, míg Nagy állította be a végeredményt. Az MTK így visszavágott Bognár Györgyéknek a 4-0-s szeptemberi vereségért, 2016 után először tudták legyőzni a Paksot. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a paksi Szélpál egy csúnya összefejelés következtében a második félidőben elájult, kórházba is kellett őt szállítani.

MTK: szinte a teljes stáb is kidőlt a vírus miatt – NB1.hu

A MECCS KULCSMOMENTUMA: HEGEDÜS KIÁLLÍTÁSA

Mivel az első félidő végén került emberhátrányba kapusa kiállítása miatt a Paks, igazából csupán a második félidő második felére jött ki a fizikai különbség – egyre inkább felőrölte az MTK a vendégeket, a hajrára így beindult a gólgyár.

A MECCS FŐSZEREPLŐI: DIMITROV ÉS SCHÖN

Az MTK párosa repítette a fővárosiakat a sikerhez, mindketten egy-egy góllal és gólpasszal járultak hozzá a győzelemhez. Aktívan, lendületesen futballoztak, főleg a második félidőben működött jól a támadójáték.

Észak-Koreában született edző az MTK élén – NB1.hu

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

75. perc: Schön pazar centerezésére Dimitrov érkezett remekül és egyedül, közelről megszerezte az MTK első találatát. 1-0

79. perc: Dimitrov ugratta ki Prossert, a kontra pedig góllal zárult, hisz a magyar játékos ballal kilőtte a hosszú sarkot. 2-0

90. perc: Újabb gyors és fölényes MTK-kontra, Osei lövését még védte a cserekapus Holczer, ám Schön kipattanóját már nem tudta. 3-0

94. perc: Összejött a szépítés a Paksnak, Nagy éles szögből leadott lövése, egyéni villanása által. 3-1

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

Az MTK a téli szünet után Budafokon játszik, a Paks a DVTK-t fogadja majd.

JEGYZŐKÖNYV:

MTK-Paks 3-1 (0-0)

gólszerzők: Dimitrov 75., Prosser 79., Schön 90., ill. Nagy R. 94.
sárga lap: Miovski 36., Cseke 87., ill. Osváth 51., Ádám 81.
kiállítva: Hegedüs 41.

MTK : Mijatovic – Kata, Ferreira, Herrera – Gera, Biben, Dimitrov (Mezei 83.), Cseke, Schön (Barna 90.) – Prosser, Miovski (Clinton 88.)
Paks: Hegedüs – Szabó J., Kulcsár (Osváth, a szünetben), Gévay (Nagy R. 75.), Szélpál (Vas 59.) – Bognár, Bertus, Balogh, Szakály D. (Sajbán, a szünetben), – Haraszti (Holczer 44.), Ádám