Mezőkövesd-FTC: dráma a végén, főszerepben a VAR, kikapott a Fradi

Kuttor jubilált, hatalmas Kövesd-győzelem 968 nap után.

MEZŐKÖVESD-FERENCVÁROS 2-1

A MECCS KULCSMOMENTUMA: PISCITELLI VÉDÉSE

A 24. percben, 1-0-s Fradi-előnynél Knoester fejelt közvetlen közelről, a mezőkövesdi kapus óriásit védett, nem sokkal később pedig jött az egyenlítés. A Kövesd egyébként 2020. február 22-e óta, 968 napja először nyert a Ferencváros ellen, nem véletlen, hogy az együttest 100. bajnokiján irányító Kuttor Attila hatalmas örömkiáltásban tört ki a lefújás után.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A VAR

Több kezezéses szituáció is kérdéses volt, a hosszabbításban viszont percekig nézte a VAR-szoba és Bognár Tamás játékvezető, hogy Traoré lesen volt-e a végül elvett gólnál. Tegyük hozzá, a lesvonal-techonlógia nem működött a mérkőzésen.

2. perc: Mercier labdaszerzése és remek passza után Marquinhos 6 méterről, jobbal, kissé jobbról a bal alsóba lőtt, a labda Piscitellin is megpattant, 0-1

27. perc: Besirovic balról érkező szöglete után Pillár fejelt, a hosszú sarok felé tartó labdát a gólvonalnál álló Karnickij bólintotta a hálóba. 1-1

83. perc: Botka szabálytalankodott Besiroviccsal szemben a tizenhatoson belül. A megítélt tizenegyest Drazsics rúgta a bal alsó felé, Dibusz beleért a lövésbe és a kapufára tolta a labdát, de az onnan a gólvonal mögé pattant. 2-1

A Mezőkövesd a Nyergesújfalu, a Ferencváros az Iváncsa otthonában lép pályára hétközben a Magyar Kupában. A bajnokságban a Mezőkövesd az Újpestet fogadja, a Ferencváros a Puskás Akadémiához látogat.

OTP Bank Liga, 11. forduló:
Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencváros 2-1 (1-1)

Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai K., (Vadnai, 70.) Lukic, Pillár, Vajda – Cseri (Brtan, 77.), Karnyicki, Da. Babunszki, Besirovic – Molnár G. (Madarász, 88.), Drazic
Ferencváros: Dibusz – Thelander, Sigér, Knoester, Pászka – Esiti (Vécsei, 67.), Gojak (Traoré, 67.) – Auzqui (Botka, 60.), Mercier (Zachariassen, 60.), Marquinhos – Boli (R. Mmaee, 67.)

gólszerzők: Karnyicki (28.), Drazic (83., 11-esből), illetve Marquinhos (2.)
sárga lap: Lukic (38.), Karnyicki (52.), Besirovic (89.), illetve Sigér (11.), Marquinhos (45+1.), Pászka (53.), R. Mmaee (81.)

AZ MTI JELENTÉSE A MECCSRŐL:

"A játéknap előtt sereghajtó Mezőkövesd hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a címvédő és éllovas Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A hazaiak másodszor nyertek, a vendégek másodszor kaptak ki a mostani szezonban.

A gyors ferencvárosi találat után is a vendégek birtokolták többet a labdát, s bár sokáig nem tudtak újabb helyzetet kidolgozni, a félidő derekán csak Piscitelli bravúros védése mentette meg a Mezőkövesdet az újabb góltól. A hazaiak veszélyes kontrákat vezettek, s a játékrész közepén alaposan tesztelték a Ferencváros alkalmi védelmét, amely nem vizsgázott túl jól. Dibusz több alkalommal is bravúrral védett, egy szöglet után azonban már ő is tehetetlen volt.

A kiegyenlített első félidőt követően többet birtokolta a labdát a hazai csapat, nem engedte kibontakozni ellenfelét. A játékrész közepén a győzelem megszerzésének reményében cserékkel frissítette csapatát Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője, s innentől kezdve már inkább a fővárosiak irányítottak. Ennek ellenére a hajrában a kontrázó Kövesd jutott büntetőhöz – Botka buktatta Besirovicot a 16-oson belül -, amelyet Drazic értékesített úgy, hogy Dibusz a kapufára tolta a labdát, de az a hátáról a hálóba pattant. Az utolsó percekben beszorította riválisát a csütörtökön még Európa-liga-meccset játszó bajnokcsapat, de csak lesgólig jutott, egyenlítenie nem sikerült."