Méltóképpen tisztelgett a Vasas és az FTC a dicső múlt előtt

Budapest – A kamera már rögtön az elején lemaradt az eseményekről.

Vasas-Ferencváros 2-2

Kettős rangadókhoz méltó összecsapáson nem bírtak egymással a csapatok

Az erőnléti edző mentette döntetlenre a listavezető meccsét, Ferenczi István az utolsó utáni pillanatban győzte le a két büntetőt is hárító Dibusz Dénest, maradt a távolság a két gárda között. Kassai Viktor négy büntetőt is ítélt, de a jelek szerint a Vasasnál kevesebbet „gyakorolták ezt a rúgást a héten”.  Amúgy, aki rúgott már tizenegyest tétmeccsen, pontosan tudja: nem lehet edzésen gyakorolni… A német vezérek csatája végül közös fegyverletétellel végződött, boldog volt, aki kint volt a Bozsikban!

A régi dicső idők hagyományaihoz képest arcpirítóan kevés, 3425 mindenre elszánt néző látogatott ki a Hemingway-birodalomba. A pályaválasztó Vasas a stadion rekonstrukció miatt, semleges pályán fogadta a harmadik helyezett Ferencvárost az enyhe őszi estén.

Még a mérkőzést közvetítő kamera sem tudta követni olyan gyorsan helyzetbe került a Fradi. A jobb oldalon Hajnal Tamás, a hétközi svédek elleni barátságos válogatott csörtén a válogatottól civilben elbúcsúzó irányító tüzelt, de lövése csak a lelátón (ha még volt ilyen) szendergő nézőt tudott felébreszteni. Nem sokkal később is jól jött volna a figyelmeztetés egy-két hazai játékosnak. Hiszen a zöld-fehérek végezhettek el a mezőnyben szabadrúgást, amikor is a piros-kékek teljes védelmének asszisztálása mellett Djuricin megszerezte hetedik bajnoki gólját, Ryu átadása után az osztrák az egykori monarchiára fittyet hányva Nagy kapujába lőtt. (0-1).

Nem jártunk az első negyed óra végén, amikor Lovrencsics buktatta Remilit a büntetőterületen belül, Kassai pedig tizenegyest ítélt. A házi gólzsák, Ádám Martin lövését azonban Dibusz, az FTC kapusa bravúrral tenyerelte a kapu mellé. Maradt a vendégek vezetése. De nem törte meg a hazaiak lendületét a kihagyott büntető, az első játékrészben is a Vasas volt mezőnyfölényben, de nem sikerült egalizálni.

A szünet után villant Kassai piros lapja, Ramírez után rúgását fülelte le a magyar sztárspori, a szőke ecuadori mehetett zuhanyozni, reméljük valaki még nyitva hagyta az öltöző ajtót a félidő kezdése után.  A második játékrész derekán ismét csak szabálytalanul tudta megállítani Lovrencsics Remilit a 16-oson belül. Kettejük párharca 2-0, de az eredmény változatlan lett, hiszen Saglik büntetőjét meg a kapufára tolta Dibusz! Oenning, a Vasas mestere már elkezdte tervezgetni a jövő heti plusz edzés programot…

Az utolsó öt percben azonban újabb esélyt kapott a Vasas a tizenegyes gyakorlására, Saglik meg magát csinálta ki a mérkőzésből. Prózai okból: amíg állt a játék lábon rúgta Csukicsot. Saglik le, a korábban beálló Ferenczi István oda sétált Vasas számára harmadik megítélt büntetőhöz. Az erőnléti edző nem hibázott. Egyenlített a hazai gárda! (1-1). Még nem volt vége, az utolsó percben Böde jött és mivel elé álltak, ezért is járt a tizenegyes. Kassai határozottan ítélkezett. A „vasálarcos” csapatkapitány azonban nem hibázott, Gera góljával vezettek a zöld-fehérek. (1-2)  De ahogy mondani szokás, nyugtával dicsérd a napot! A végső sípszó előtti pillanatokban Ferenczi egyenlített. (2-2) Kassai pedig lefújta az egész meccses büntetőpárbajt!

Ahogyan a múltban sokszor dalolhatták a Ferencvárosi szurkolók: „Pista , erős Pista!” Csak most a zöld-fehérek levesében!