Még várat magára a Honvéd legújabb szerzeményének a bemutatkozása

Az ETO ellen meccselt a Kispest.

ÍME, A HONVÉD BESZÁMOLÓJA A MÉRKŐZÉSRŐL:

,,Győzelemmel kezdtük a téli felkészülést

Hétfőn kezdte el a felkészülést a január 24-én rajtoló szezonra a Budapest Honvéd FC, szombaton pedig már edzőmeccs is vár a csapatunkra, amelyen az NB II 10. helyen álló Győri ETO FC ellen lépünk pályára, ahol két kölcsönjátékosunk (Májer Milán és Temesvári Attila) is szerepel – a 11:00 órakor kezdődő találkozóról folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be.

1. perc: a vendégek kezdték a meccset, a Honvéd tiszta fehérben, az ETO zöld mezben lép pályára.

3. perc: Májer passzolt balról középre, Szuhodovszki 15 méteres gyenge lövése Tujvel zsákmánya lett.

5. perc: Hidi jobb oldali szöglete után Batik fejelt 10 méterről, Gundel-Takács magabiztosan fogta a középre tartó labdát.

7. perc: Bocskay jobb oldali beadása Gundel-Takács kezei között landolt.

9. perc: Zsótér lőtt ballal 16 méterről, Gundel-Takács kiütötte a bal alsó sarokba tartó labdát, Kamber pedig hiába lőtt a hálóba, les miatt ne adta meg a játékvezető a gólt.

12. perc: Farkas lőtt 18 méterről, jobb lábas lövése a job oldali kapufa mellett ment el.

16. perc: Szendrei jobb oldali beadásáról Gazdag és a hosszún érkező Zsótér is csak centikkel maradt le.

17. perc: Szendrei 18 méteres lövése egy védőről vágódott szögletre.

18. perc: a szögletet Hidi végezte el, a rövid oldalra lőtt labdáját Gundel-Takács húzta le, a gyors győri ellenakció végén pedig Májer emelt 17 méterről a léc fölé.

22. perc: Balogh szöktette a balösszekötő helyén induló Zsótért, 15 méteres, bal lábas lövése a bal alsó sarok mellett húzott el.

25. perc: Szuhodovszki kapott sárga lapot Tamás buktatásáért. A szabadrúgást Hidi végezte el, a balról középre tekert labdáját Gundel-Takács az égbe bokszolta, Kamber pedig négy méterről az üresen maradt kapuba bólintott. 1–0

32. perc: Gazdag passzolt balra Zsótérnak, a beadását azonban megszerezte a kivetődő Gundel-Takács a berobbanó Batik elől.

36. perc: Májer végzett el szabadrúgást a térfelünk középéről, lövése a sorfalról vágódott le.

43. perc: Szuhodovszki 20 méteres lövése Hidiről vágódott szögletre.

45. perc: Hidi bal oldali szabadrúgása Gundel-Takács zsákmánya lett.

45+1. perc: Kiss Máté ívelt a védők mögé egy szabadrúgást, a labda Tujvel kezei között pihent meg – vége az első félidőnek.

46. perc: a sort cserélő Honvéd kezdte a második félidőt, amelynek rajtjára eltűnt a pályát körülvevő köd.

54. perc: Aliji bal oldali szögletét Boubacar fejelte kapura, Gyurákovics magabiztosan hárított.

57. perc: Aliji szöktette Uzomát, bal oldali beadása szögletre vágódott.

63. perc: Lukács jobb oldali beadását Gyurákovics húzta le.

67. perc: Aliji labdaszerzése után Kocsis szöktette Boubacart, beadása azonban elakadt a védőjében.

70. perc: győri szabadrúgás után Tujvel öklözte oldalra a labdát.

74. perc: Kesztyűs bal oldalról bepasszolt labdájára Sani érkezett, 14 méteres lövése a védőjéről vágódott le.

75. perc: Kocsis indult meg befelé a balösszekötő helyéről, visszagurított Alijinek, aki 15 méterről a lécet találta el.

77. perc: Erdei (Gábor) kapott sárga lapot Erdei (Milán) buktatásért.

83. perc: Fejes kapott sárgát Kocsis felrúgásáért.

84. perc: Erdei Milán került helyzetbe, de 14 méteres lapos lövését Tujvel hárította.

87. perc: Kesztyűs indította a jobbösszekötő helyén Sanit, aki kicsit kisodródva Gyurákovics kezei közé emelte a labdát.

89. perc: Boubacar tette a labdát Kocsis elé, aki 14 méterről lőhetett, jobb lábas kísérlete azonban mellément.

90. perc: vége a mérkőzésnek"

BUDAPEST HONVÉD FC–GYŐRI ETO FC 1–0 (1–0)

Honvéd-MFA Utánpótlásközpont, zárt kapuk mögött

V: Csonka Bence (Aradi J., Horváth Z.)

G: Kamber (25.)

Honvéd. 1. félidő: Tujvel – Batik, Kamber, Lovric – Bocskay, Szendrei, Hidi, Zsótér, Tamás K. – Gazdag, Balogh N.
2. félidő: Erdei G., Craciun, Csörgő – Lukács D., Sani, Kesztyűs, Aliji, Uzoma – Kocsis D., Boubacar

Vezetőedző: Pisont István

Győr. 1. félidő: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez – Kiss M., Vashkeba, Berki I., Májer – Szuhodovszki, Farkas B.
2. félidő: Gyurákovics – Szabados, Vári, Fejes, Pereira, Bagi, Kiss M., Márton, Szalka, Vitális, Erdei M.

Vezetőedző: Csató Sándor