Magyarország-San Marino: élő közvetítés

20.45-kor kezdődik a meccs.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK:

20.45: útjára indult a labda, a mieink kezdték a találkozót. MINDÖRÖKKÉ MAGYARORSZÁG!

6. p.: Szalai passzolt vissza a tizenhatoson belül Szoboszlaihoz brilliánsan, aki kicselezte Lunadeit, majd a bal alsó sarokba lőtt. Mesteri akció volt! 1-0!

9. p.: Nego jobbról adott középre, amit az ötös bal sarkától fejelt fölé Szalai Ádám.

14. p.: Botka laposan adott középre jobbról, ami Szalai Ádám elől mentett egy becsúszó vendégjátékos, a kipattanót Schön tűzte kapura, ám hatalmasat védett a san marinói kapus.

21. p.: Schön balról laposan Gazdaghoz passzolt, aki a rövid oldali ötössaroktól kapura lőtt, ám Benedettini vetődve védett.

22. p.: Nego remekül adott középre jobbról, amit Gazdag lendületből, a kapus lába között a jobb alsóba rúgott az ötös jobb sarkától. 2-0!

26. p.: Schön passzát Szalai Ádám gyötörte a kapuba közvetlen közelről, de lesen volt a támadó. A bíró döntését a VAR is megerősítette.

34. p.: Gazdag adott be jobbról egy kapusibát követően, azonban a labda magas a középen felugró Szoboszlainak.

41. p.: Nagy passzát követően Szalai Ádám 15 méterről kapura lőtt, de a bal alsó mellett suhant el a labda.

20.46: Véget ért az első félidő, eddig nagyon sima, hatalmas fölényben van a magyar válogatott.

21.46: Elkezdődött a második félidő, egy csapat sem cserélt a szünetben. MINDÖRÖKKÉ MAGYARORSZÁG!

51. p.: Eközben Anglia már 5-0-ra vezet hazai páláyn Albánia ellen, míg Lengyelország 3-1-re vezet Andorrában.

53. p.: Vécsei passzolt Szalai Ádámhoz, aki egy csel után kapura lőtt, de a vetődő kapus a jobb alsó elől menteni tudott.

68. p.: Vécsei lőtt nyolc météerről az egyik védőbe, majd az ismétlő Nego a kapu fölé durrantot.

72. p.: Újoncot avat a magyar válogatott, ugyanis Gazdag helyére Kiss Tamás állt be.

81. p.: Szoboszlai bal oldali szögletét követően Szalai Attila fejelt néhány méterről a kapu mellé.

84. p.: Szaboszlai 21 méterről, középről, egy hatalmas gólt lőtt a bal alsó sarokba. 3-0!

88. p.: Kiss Jobboldali beadása a san marinói kapusról Vécsei elé került, aki 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt, hatalmas erővel. 4-0!

22.34: Véget ért a mérkőzés, a magyar válogatott nagyon sima győzelmet aratott. Folytatás jövő hétfőn Lengyelországban!

HELYSZÍNI RIPORT:

MAGYARORSZÁG-SAN MARINO 4-0

Nagyon messze voltunk attól, hogy tele legyen a Puskás Arénla (nincs esélyünk már kijutni a vb-re, az ellenfél sem túl csábító), de fontos tényre derült fény akkor, amikor a hangosbemondó ismertette az összeállításokat.

A legnagyobb tapsot, ráadásul toronymagasan, az a Szalai Ádám kapta, aki állandóan bántanak azok a fotelszurkolók, akik csak a negativizmusban találják meg az élet lehet, hogy számukra egyetlen örömét. A helyszínen szívből jövő, hatalmas ováció viszont azt bizonyította, hogy a valódi, jóban és a rosszban is kitartó, igazi fanatikusoknak ő az egyik legnagyobb kedvencük.

És elhiszik,  amit Marco Rossi szövetségi kapitány és a társak is mondanak, mégpedig azt, hogy a pályán és azon kívül is Szalai Ádám a magyar válogatott legfontosabb játékosa.

Viszont az olasz, de nekünk magyar szakvezető nála is nagyobb üdvrivalgásban részesült! Ezért lehetett mindenkinek nagy öröm, hogy Csányi Sándor, az MLSZ elnöke ma megjelent nyilatkozatában azt mondta, hogy Rossi marad 2025-ig, de azt szeretné, ha utána is így tenne!

Akik ma ott voltunk a Puskás Arénában, pontosan emlékszünk arra, hogy 1 évvel ezelőtt mekkora örömöt okozott Szoboszlai Dominik azzal, hogy Izland ellen az utolsó percben kilőtte a magyar válogatottat az Eb-re. De én arra is, hogy mekkora szívfájdalom volt a helyszínen átélni azt, hogy akkor nem lehettek szurkolók a meccsen.

És Szoboszlai, akit ugyanúgy szoktak ekézni, mint a legfontosabbat (fura egy rétege egy népnek, amelyik a két legjobbját mindig bántja), pimasz góllal, remek ütemben szerezte meg a megnyugtató vezetést, ami után tempóban maradt a válogatottunk, ennek köszönhetően fain támadás végén Gazdag  Dániel kettőre növelte az előnyünket, amivel végleg eldőlt az, ami a kezdés előtt is tudott volt.

A szünetig még voltak helyzeteink, Szalai Ádám is szerezhetett volna gólt, amikor bekkjéről lefordulva, 16 méterről a jobbösszekötő helyéről a bal alsó sarok mellé bikázott, de ez a próbálkozásunk sem járt sikerrel.

De ez sem baj, hanem inkább csak bosszantó tévesztés volt, mert a győzelem ugye már a miénk volt.

Fordulás után megnyomtuk a kezdeti perceket, mint a meccs elejét, Szalai közeli lövését bravúrral védte a rövid alsónál a vendégek kapusa.

A játék képe semmit nem változott a tovabbiakban sem, a terveknek megfelelően Kiss Tamás is bizonyítási lehetőséget kapott a hajrára (a második gólunk szerzőjét váltotta), aki pár perccel később vagány lövéssel hívta fel magára a figyelmet.

Szoboszlai a végén remek átlövéssel bizonyította, hogy minden november tizenkettedike az övé…

Majd az a Vécsei Bálint is betalált, aki az ősz magyar felfedezettje, mert Szerhij Rebrovnál nem játszott a Fradiban, így válogatottban sem.

Nem ez volt a világ legszebb és legfontosabb meccse, de nem is ez számít, hanem az, hogy teljesítette a válogatott az ígéretét

Ami a domináns játék és a győzelem volt!

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A 2. GÓLUNK
Az tudott volt, hogy nyerünk, de az is tudott mindig, hogy az ördög soha nem alszik. Ezért kellett viszonylag gyorsan rárúgni az elsőre a másodikat, mert abban a pillanatban minden és végleg eldőlt.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A SZURKOLÓK
Mindenki, aki erre a meccsre is kijött, főleg az ultrák, minden elismerést, illetve a következő évre szóló  tisztelet bérletet is megérdemelnének az MLSZ-től.

KÖVETKEZŐ FELADAT
A világ legfontosabb válogatottja hétfőn este Varsóban a (sport)baráti Lengyelország ellen fejezi be a vb-selejtezőket.

MAGYARORSZÁG–SAN MARINO 4–0
Budapest, Puskás Aréna. V: Glova (szlovák)
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Botka (Balogh Botond, 85.), Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Schäfer, 57.), Gazdag (Kiss T., 72.), Vécsei, Schön (Varga, 57.) – Szalai Á., Szoboszlai (Hahn, 85.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
SAN MARINO: E. Benedettini – Ma. Battistini, F. Fabbri, D. Rossi (Zonzini, 70.), A. Grandoni (Golinucci, 60.)– F. Tomassini (D'Addario, 60.), Lunadei, E. Golinucci, Mularoni, D. Tomassini (Hirsch, 36.) – Nanni (M. Vitaoli, 60.). Szövetségi kapitány: Franco Varrella
Gólszerzők: Szoboszlai Dominik (6., 83.), Gazdag (22.), Vécsei (88.)
Sárga lap: Zonzini (90+2.)

A CSOPORT TÖBBI MECCSÉN:

Andorra-Lengyelország 1-4 (1-3)
gólszerzők: Vales (45.), illetve Lewandowski (5., 73.), Józwiak (11.), Milik (45+2.)
kiállítva: R. Fernández (1.)

Anglia-Albánia 5-0 (5-0)
g.: Maguire (9.), Kane (18., 33., 45+2.), Henderson (28.)