Magyarország-Oroszország: későn ébredtünk – GÓLOK TÖRTÉNETE

Öt találat a Puskás Arénában!

MAGYARORSZÁG-OROSZORSZÁG 2-3 (0-2)

Kétoldalú mérkőzést játszott egymással Magyarország és Oroszország a Puskás Arénában vasárnap kora este. A Nemzetek Ligája új kiírását mindkét válogatott sikerrel kezdte (a mieink Törökországban nyertek, az oroszok otthon a szerbek ellen), s ugyan Marco Rossi nem változtatott a felálláson – a kezdőbe Bese Barnabás került a kisebb sérüléssel bajlódó Fiola Attila helyére -, számítani lehetett arra, hogy a vendégek egy fokkal jobb játékerőt képviselhetnek. Védelmi hibák odáig vezettek, hogy a második félidő elején már 3-0-ra mentek az oroszok, Sallai és Nikolics találata végül a szépítésre volt elegendő, holott a hajrában is akadt magyar lehetőség. Az utolsó tíz percben Szoboszlai helyére Cseri Tamás állt be, ezzel debütálva a nemzeti csapatban.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A TÁMADÓJÁTÉK

Egyik együttes védelme sem volt ezúttal a topon, így sokkal inkább a támadásokra maradt a hangsúly. Öt gólt láthatott a képernyők előtt a közönség, kár, hogy a Puskás Arénába nem mehettek nézők a járvány miatt.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SALLAI GYÖNYÖRŰ GÓLJA

Hibátlan, levegőben végigvitt egyérintő után nagyon higgadt megoldással emelte át Shunin kapust Sallai, mesteri támadás volt!

15. perc: A meccs legelején nagy ziccert hibázó Miranchuk ezúttal nem téved, jobbal lő a bal alsóba közelről. 0-1

32. perc: Nem sikerül felszabadítani, a labda Ozdoev elé pattan, aki ballal kilövi a jobb alsót. 0-2

46. perc: Védelmi hiba után Dzyuba kicselezi Gulácsit, Mario Fernandeshez passzol, aki megtalálja az üres utat a kapuba. 0-3

62. perc: Remek egyérintőzés, Kalmár labdája után Sallai kivár és remekül emel Shunin feje fölött a hálóba. 1-3

70. perc: A csereként beálló Nikolics villan, Bese fejese után szépít. 2-3

A magyarok októberben a szerbekkel játszanak, míg az oroszok a törököket fogadják.

Budapest, Puskás Aréna, zárt kapuk mögött. V: Mariani (olasz)

Magyarország: Gulácsi – Bese, Lang, Orbán, Szalai A. – Sigér (Kalmár, a szünetben), Nagy Á. – Sallai R., Holender, Szoboszlai (Cseri, 82.) – Szalai Á. (Nikolics, 67.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Oroszország: Shunin – Fernandes, Semionov, Dzhikiya, Kudryashov – Ozdoev, Zobnin, Ionov (Karavaev, 75.) – Miranchuk (Gazhinskiy, 67.), Dzyuba, Kuzyayev (Zhirkov, 57.). Szövetségi kapitány: Stanislav Cherchesov

Gólszerző: Sallai (62.), Nikolics (70.), ill. Miranchuk (15.), Ozdoev (34.), Fernandes (46)

A csoport másik mérkőzését Szerbia és Törökország vasárnap 20.45-től vívja.