Magyarország-Görögország: fantasztikus évzárás Dzsudzsák búcsúján

Két újonc debütált, Kalmár klasszisa döntött, eksztázis a végén!

MAGYARORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG 2-1

Véletlenek nincsenek.

Minden úgy történt, ahogy azt odafönt megírták: Dzsudzsák Balázs úgy búcsúzott, aki ellen és ahogy 15 és fél évvel ezelőtt elkezdte, Kalmár Zsolt pedig úgy varrta be az utolsó percben a szabadrúgást, ahogy azt az utóbbi évek sérülései után egy visszatérő klasszis be szokta varrni.

Úgy, ahogy megérdemlik.

Dzsudzsák 2007. június 2-án épp a görögök ellen mutatkozott be címeres mezben, most pedig 109-szeres válogatottként, egyedüli rekorderként búcsúzik. Csapatkapitányként vezette ki a válogatottat a pályára, úgy, ahogy annyiszor tette, majd már a himnusz alatt elsírta magát, és lecserélésekor (kezdőként 53 percet kapott), valamint a lefújás után is könnyezett. Szólt a "Dzsudzsák Balázs, Dzsudzsák Balázs" rigmus a lelátóról, a nagy hidegben 50 ezernél is többen köszöntötték őt.

Egy korszak lezárult, a Kapitány, Szalai Ádám után elköszönt a másik Kapitány, a jövő pedig végérvényesen elkezdődött.

De még hogy!

Egészen a 81. percig úgy tűnt, Sallai remek góljával nyer a Dárdai Palkó és Szappanos Péter személyében újoncokat avató magyar válogatott, ám a görögök a semmiből egyenlítettek egy tizenegyessel. Ez is kellett viszont ahhoz, hogy a csereként beálló Kalmár az egyik első labdaérintéséből pompázatos góllá varázsolja a megítélt szabadrúgást a 93. percben.

Eksztázissal búcsúzott a magyar válogatott az örökké emlékezetes 2022-es évtől, és ahogy képletesen adva van: a jövő elkezdődött.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: DZSUDZSÁK ÁTADJA SZOBOSZLAINAK A KAPITÁNYI KARSZALAGOT

Jelképes pillanat volt, ahogy Szoboszlai Dominik végleg megkapta az örökséget – Szalai Ádám után immár Dzsudzsák Balázs sem lesz többé válogatott, így az ő feladata lesz a kapitányi szerepkör a következő évekre.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: KALMÁR ZSOLT

Dzsudzsák mellett minden Kalmárról szól: visszatért a válogatottba, és egyből parádés győztes gólt szerzett a 93. percben.

15. perc: Sallai és Styles parádéja: előbbi ugratta ki a tizenhatosról a balján futó 17-est, aki parádésan tette vissza az érkező 22-esnek – Sallai pedig nem is hibázott, futtából, jobbal, nagyjából 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-0

81. perc: Styles szabálytalankodott Bakaszetasszal szemben a tizenhatoson belül. A VAR-vizsgálat érvényben hagyta a megítélt büntetőt, a sértett pedig nagy erővel a jobb alsóba lőtt. 1-1

93. perc: Ádámmal szabálytalankodott Papanikolau, a szabadrúgást 17 méterről, kissé balról, jobbal Kalmár a hosszú sarokba varázsolta. A kapus mozdulni sem tudott. 2-1

A magyar és a görög válogatott is lezárta a 2022-es évet, folytatás március végén, az Eb-selejtezőkkel, hacsak nem játszik valamelyik nemzet addig felkészülés mérkőzést.

MAGYARORSZÁG: Dibusz (Szappanos, 90+2.) – Botka (Lang, 71.), Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles, Nagy Á., Dzsudzsák (Ádám, 53.), Kerkez (Nagy Zs., 53.) – Sallai (Dárdai P., 72.), Szoboszlai (Kalmár, 90+2.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
GÖRÖGORSZÁG: Paszhalakisz – Rota, Hacidiakosz, Recosz, Jannulisz (Kirjakopulosz, 68.) – Bakaszetasz, Kurbelisz (Papanikolau, 86.), Buhalakisz (Hacijovanisz, 68.) – Maszurasz (Duvikasz, 86.), Joannidisz (Funtasz, 60.), Mantalosz. Szövetségi kapitány: Gustavo Poyet

gólszerző: Sallai (15.), Kalmár (90+3.), ill. Bakaszetasz (81. – 11-esből)
sárga lap: Botka (64.), Kalmár (94.)