Magyarország-Ausztria: hatalmas öröm a döntetlen ellenére

Remekül indult a nap magyar szempontból.

A Tímár Krisztián vezette U19-es válogatott Szendrei Ákos góljával vezetést szerzett az első félidőben a csoportba az első kalapból sorsolt osztrákok ellen, végül 1-1-es döntetlennel zárta a két együttes győri Európa-bajnoki selejtezőjét, és csoportgyőztesként jutott tovább a tavaszi elitkörbe – írta meg a hivatalos oldalán az MLSZ.

Férfi U19-es válogatottunk kényelmes helyzetben várta a hazai rendezésű Európa-bajnoki csoportkör utolsó fordulóját, hiszen a fehéroroszok 2-1-es és az észtek 2-0-s legyőzésével már a második körben kiharcolta a továbbjutást az elitkörbe.

Az utolsó játéknapon az osztrák válogatott volt az ellenfél, amely az észteket 4-0-ra verte, Fehéroroszországgal pedig 1-1-es döntetlent játszott. A mieink számára egy döntetlen is biztos csoportelsőséget jelentett, a magyar együttes azonban győzelemmel szerette volna befejezni szereplését a viadalon.

Tímár Krisztián nem jelölte a kezdőcsapatba az előző két meccsen három gólt szerző Sztojka Dominikot, valamint Csinger Márkot, mindketten kaptak már sárga lapot az előzőekben, és egy újabb figyelmeztetés elitkörös eltiltást vont volna maga után.

Jól kezdtük a mérkőzést, Biben Barnabás rögtön a 2. percben lőtt egy felső kapufát, a kipattanót Benczenleitner Barna lőtt a kapu mellé. A folytatásban az osztrákok játszottak enyhe fölényben, de a magyar válogatott nem tért el megszokott stílusától, és a játékrész második felére átvette az irányítást. A 34. percben megszereztük a vezetést: Szendrei Ákos fordult le a védőjéről, majd több osztrák játékos szorításában kapura tört, és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított (1-0). Az osztrákok a 40. percben egy szöglet után Huskovic góljával egyenlítettek, majd egy perccel később Omic átlövését védte nagy bravúrral Senkó Zsombor, így 1-1-es döntetlennel ért véget a félidő.

A szünetben Tímár Krisztián egyet cserélt, majd az 55. percben két újabb cserével frissítette együttesét. Az osztrákok számára volt fontosabb a gólszerzés, ők kizárólag a győzelemmel érhettek oda az első helyre. Ennek megfelelően a vendégek többet támadtak, veszélyesebben futballoztak, míg a mieink a szervezett, fegyelmezett védekezés mellett a labdaszerzésekből próbáltak meg gyorsan az ellenfél kapuja elé érni. A mérkőzés végéig nem változott az eredmény, a magyar csapat hét ponttal, két győzelemmel és egy döntetlennel a csoport élén végzett, így az elitkör decemberi sorsolásán két csoportmásodikat és egy csoportelsőt kap majd ellenfélnek.

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
3. CSOPORT, 3. FORDULÓ
Magyarország–Ausztria 1–1 (1–1)

Győr, ETO Park
Magyarország: Senkó – Fodor (Kerezsi, a szünetben), Szujó, Alaxai, Debreceni, Benczenleitner – Nagy O., Vas (Kovács M., 54.), Biben – Szendrei (Gera Za., 84.), Németh D. (Redzic, 55.)
Gólszerzők: Szendrei (34.), ill. Huskovic (40.)