Magyar Kupa: hengerelt a Fradi, dráma az Újpest meccsén – napi eredmények

Több NB I-es csapat is megizzadt.

Nagy izgalmakat hozott az NB II-es Budafok és a címvédő Újpest küzdelme. Az első játékrészben az Újpestnek volt több lehetősége, de a második játékrészre rákapcsoltak a hazaiak is, így ilyen szempontból kiegyenlítetté vált a meccs. Beridze a 47. percben megszerezte a vezetést a liláknak, ám erre Szalai a 64. minutumban válaszolt. A dráma 87. percben jött, amikor Beridze ismét megvillant és beállította a 2-1es végeredményt.

Az NB II-es Csákvár magabiztos, 2-0-ás győzelmet aratott hazai pályán a szintén másodosztály Pécs ellen. A mérkőzés kevesebb, mint fél óra alatt dőlt el, ugyanis az első találat a 18., míg a második a 23. percben esett.

A Haladás-Gyirmót meccsen 120 perc alatt sem tudott gólt szerezni egyik csapat sem, így itt is tizenegyesekkel dőlt el a továbbjutás. Az idegek harcát az NB I-es csapat bírta jobban, a Gyirmót jutott a következő fordulóba.

Kiejtette az NB II egyik meglepetés csapata a Lokit, a Kecskemét 2-1-re legyőzte a Debrecent. A rendes játékidő 1-1-es döntetlennel ért véget, ami végén nem maradt el a dráma, ugyanis a hazai csapat a 90+3. percben egalizált. A kétszer tizenöt perces hosszabbításra is sikerült átmentenie a Kecskemétnek az erejét, ugyanis Tóth a 115. percben megszerezte a mindent eldöntő találatot.

A Szeged-Mezőkövesd mérkőzésnek a rendes játékideje 1-1-el ért véget. A kétszer 15 perces hosszabbításban nem született újabb gól, így jöhettek a tizenegyesek, melyek után a Szeged ünnepelhette a továbbjutást.

Zalaegerszegen sem maradt el a dráma, ahol a Honvéd vendégeskedett. A rendes játékidő 0-0-ás döntetlennel ért véget, így jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. A 109. percben Nono adta be a labdát, ami elsuhant Machach előtt, ez megzavarta a kapust, így a labda a hálóban kötött ki, ami a Kispest továbbjutását jelentette.

Eredmények:

Budafoki MTE (II.)–Újpest FC 1–2
gólszerzők:
Szalai 65., ill. Beridze 47. – 11-esből, 87.

Aqvital FC Csákvár (II.)–Pécsi MFC (II.) 2–0
gólszerzők:
Mim 18., Magyar 23.

Kecskeméti TE Hufbau (II.)–Debreceni VSC 2–1
gólszerzők:
Szalai J. 90+3., Tóth D. 115. ill. Németh K. 83.

Szombathelyi Haladás (II.)–Gyirmót FC Győr 0–0 – 11-esekkel: 2–3

Szeged-Csanád Grosics Akadémia (II.)–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (1–1, 1–1) – 11-esekkel: 3–1
gólszerzők:
Tóth G. 31., ill. Calcan 15.

Zalaegerszegi TE FC–Budapest Honvéd 0–1
gólszerző:
Nono 109.

Október 28., csütörtök

19.30: Kazincbarcika (III.)–Diósgyőri VTK (II.) (Tv: M4 Sport)

November 3., szerda

12.30: BVSC-Zugló (III.)–Mol Fehérvár FC (I.)

12.30: III. Kerületi TVE (II.)–Paksi FC (I.)

KORÁBBAN:

Kettő mérkőzést rendeztek 17.00-ás kezdettel ma a Magyar Kupában, a Puskás Akadémia az NB II-es Győr vendége volt, míg a Kisvárda az MTK-t fogadta.

A Kisvárda nagyon magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott az MTK ellen. Már az első félidőben 3-0-ra vezettek a várdaiak, Asani góljával és Camaj duplájának hála. A fordulást követően Zlicic növelte tovább a Kisvárda góljainak számát eggyel, amire még Kocsis ugyan válaszolt még, de több gól már nem született, ráadásul Haraszti a 79. percben kihagyott egy büntetőt.

Nem az MTK volt az egyetlen NB I-es csapat, amelyik elvérzett, ugyanis az ETO 1-0-ra legyőzte a felcsútiakat. A találkozó egyetlen gólja a 47. percben született, ekkor Vernes volt eredményes. A Puskás Akadémia ráadásul meg is fogyatkozott az 57. minutumban, amikor a játékvezető kiállította Nunest.

Eredmények:

Kisvárda Master Good–MTK Budapest 4–1
gólszerzők:
Camaj 16., 33., Asani 44., Zlicic 53., ill. Kocsis B. 62.

WKW ETO FC Győr (II.)–Puskás Akadémia FC 1–0
gólszerző:
Vernes 47.
kiállítva: Nunes (57., Puskás Akadémia)

KORÁBBAN:

Öt mérkőzéssel vette kezdetét a negyedik forduló a MOL Magyar Kupában. A Ferencváros a megye I-es Tököl otthonában vendégeskedett. A Fradi a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott. A szünetben már hat góllal vezettek a zöld-fehérek, a tököliek azért érdemelnek dicséretet, mert a második játékrészben csak egyszer kapitulált a védelmük.

A Békéscsaba huszonhat minutum alatt háromgólos fórra tett szert az ESMTK otthonában. A térfélcserét követően az NB III-as gárda Soós vezérletével kozmetikázott az eredményen, ám a lila-fehérek léptek tovább.

A Vasas a Jászberényt búcsúztatta. Az angyalföldiek egyetlen gólját Balajti szerezte a 38. percben. Érdekesség, hogy betegség miatt nem tarthatott csapatával Kuttor Attila vezetőedző.

A ceglédi szurkolók is örülhetnek, hiszen szeretett csapatuk a Szegedet győzte le. A Tisza-partiak Taci kiállítása miatt 10 emberrel fejezték be a mérkőzést.

A Nagykanizsa-Tatabánya mérkőzésen nem bírtak egymással a felek a rendes játékidőben, így jöhetett a hosszabbítás. A túlórában a hazaiak kaparták ki maguknak a gesztenyét Béli 101. percben esett találatával.

Eredmények:

VSK Tököl (megyei I.)–Ferencvárosi TC 0–7 (0–6)
Tököl, 2500 néző. Játékvezető:
Nazsa Tamás (Horváth Zoltán, Medovarszki János)
VSK Tököl: Szabó Zs. (Koman, 52.) – Pap B., Bödő, Árkocsevics, Kulcsár O. (Sipos, 80.) – Csajági (Pray, 52.), Bányai, Barizs, Galambos (Marlyn).  – Nagy-Jáger (Fazekas, 68.), Kulcsár R. Vezetőedző: Mészáros Attila
Ferencváros: Bogdán – Somália, Kovacsevics (Szánthó, a szünetben) , S. Mmaee, Cabraja – Besic (Csontos, a szünetben), Loncar – Zubkov (Gavric, a szünetben), Zachariassen, Marin (Vécsei, 62.) – Uzuni (Mak 62.).  Vezetőedző: Peter Stöger
Gólszerő: Zubkov (12., 42.), Uzuni (15., 19. – mindkettő 11-esből), Zachariassen (26.,  45.), Mak (83.)

ESMTK (III.)–Békéscsaba 1912 Előre (II.) 2–4