Magyar Kupa: ez történt a nyolcaddöntő első meccsein – összefoglaló

Tüntettek a Fradi ellen, parádéztak a Vidi ellen.

Sok izgalmas, gólgazdag mérkőzést hoztak a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének odavágói. Rögtön a keddre előrehozott FC Ajka-Debrecen megnyerhette magának a futballt ímmel-ámmal követőket, hiszen a harmadosztályú csapat is remek teljesítményt nyújtott, nem beszélve Illés Dávid csodálatos mozdulatáról, mellyel egyenlített a 60. percben.

A szerdai napra is bőven maradt izgalom, és meglepetés. A szintén NB III-as Taksony nagyszerűen tartotta magát a bajnoki címért küzdő, A csapatával pályára lépő Vidi ellen. Főként Iváncsics Alex parádés védései miatt maradhat emlékezetes a meccs.

Az alacsonyabb osztályú csapatok találkozóin sem lehetett unatkozni, a két NB II-es gárda, a Budaörs és a Kaposvár mérkőzése három gólt is hozott, előbbi örülhetett a végén, míg a Soroksár 3-2-re múlta felül egy osztállyal lejjeb hátszó ellenfelét, az Andráshidát.

A Paksnak a hajrában sikerült megszereznie egy büntetővel a győzelmet a Puskás otthonában, míg a Mezőkövesd és a Szombathely végül elhalasztotta jövő hétre a döntést.

Utolsó élvonalbeli klubként a Ferencváros és a Kisvárda lépett pályára egymás ellen, melyen végül a bajnoki címre hajtó Fradi felülmúlta a kiesés ellen küzdő ellenfelét. Igaz, az első félidőben közel sem olyan játékkal, amilyet a rajongók vártak volna, és ezt hangos füttykoncerttel a csapat és az edző tudtára is adták. Még a biztos győzelem kiharcolása után is mondták véleményüket.

A mérkőzésekről részletesebben az eredményekre kattintva olvashat.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, első mérkőzések

FC Ajka (NB III)–Debreceni VSC 2–3 (Illés 60., Kenderes 73., illetve Takács 59. Kuti 66., Pintér 91.)
Duna Aszfalt Tiszakécske (NB II)–Budapest Honvéd 0–1 (Ben-Hatira 35.)
Taksony (NB III)–Mol Vidi FC 0–1 (Hodzic 78.)
Puskás Akadémia FC-Paksi FC 1-2 (Radó 49., ill. Egerszegi 11., Hahn 87. – 11-esből)
Mezőkövesd–Szombathelyi Haladás 0-0
Budaörs (NB II)–Kaposvári Rákóczi (NB II) 2–1 (Stieber A. 35., 11-esből, Sajbán Miklós 78., ill. Rajczi 90.)
Soroksár (NB II)–Andráshida (NB III) 3–2 (Lőrinczy 9., Erdélyi 47., 65., ill. Fábián K. 26., 34.)
Ferencváros–Kisvárda 2–0 (Lanzafame 53., Böde 86.)