Magyar Kupa: egy NB I-es nagyot küzdött, a többi gálázott – EREDMÉNYEK, BESZÁMOLÓK

Többen is igazi gólparádét rendeztek.

Véget ért a MOL Magyar Kupa főtáblájának első köre, leszámítva a néhány elmaradt meccset.

A vasárnapi játéknapon a Honvéd lépett először pályára az NB I-es csapatok közül, 7-1-re ütötte ki a Tiszakécskét, egy nehezen induló meccsen.

A többi mérkőzés kivétel nélkül 15 órakor kezdődött. A Videoton 5-0-ra ütötte ki a Tiszaföldvárt, míg a Paks nagyot küzdve, 3-1-es győzelemmel lépett túl a Hatvanon. A mai napon az első osztályú csapatok közül a Mezőkövesd rúgta a legtöbb gólt, 8-1-re győzte le a borsodi csapat a Mándokot.

Egyetlen NB II-es csapat sem botlott a vasárnapi játéknapon, a Vasas hátrányból nyert 5-1-re, míg a Gyirmót 8-1-re ütötte ki a Kerekegyházát.

Tiszaújváros-Honvéd 1-7

Tiszaújváros, Tiszaújváros Sportcentrum, 800 néző.V: Takács J.
Tiszaújváros: Herceg P. – Tóth Márk, Vincze Á., Gelsi, Lőrincz P. – Burics (Tóth S., 58.), Bussy (Benke, 79.) – Bene A. (Kulcsár H., 67.), Csernák, Pap Zs. – Kristófi. Vezetőedző: Gerliczki Máté
Honvéd: Nagy S. – Mezghrani, Batik, Lovric, Uzoma (Aliji, a szünetben) – Kamber, Kesztyűs, Szendrei, Gazdag – Ugrai (Nagy G., 65.), Tóth-Kristóf (Traoré, 80.). Vezetőedző: Bódog Tamás
Gólszerzők: Kristófi (4. – 11-esből), ill. Gazdag (30., 60., 78., 85.), Tóth-Gábor (47.), Nagy G. (87.), Aliji (90+3.)

Tiszaföldvár-Videoton 0-5

Gólszerzők: Géresi 15., Nikolics 33., 81. – az elsőt 11-esből, Evandro 66., Papp M. 82.

Mándok-Mezőkövesd 1-8

Gólszerzők: Erős G. 61., ill. Berecz 18., 40., 80., Jurina 32., Borjacsuk 64., 87., 89., Vajda 68.

Hatvan-Paks 0-3

Hatvan,  500 néző. Vezette: Szőts Gergely (Molnár István, Kovács Brankó Krisztián)
HATVAN: Bajkán – Fék, Katona R., Labát, Fék (Simon M., a szünetben) – Virág, Karácsony – Lukács Zs. (Szabó R., 64.), Kitl K., Bartók I. – Czibolya (Sárközi Sz., 78.) Vezetőedző: Gulyás Gábor
PAKS: Rácz G. – Vas (Debreceni, 73.), Szélpál N. (Kővári, a szünetben), Lorentz, Szabó J. – Windecker, Balogh B. – Haraszti, Bognár I., Szakály D. – Szendrei (Görög, 81.). Vezetőedző: Osztermájer Gábor
Gólszerzők: Karácsony (27.), ill. Szakály D. (10.) Haraszti (72., 79.)

Az NB III-as csapatok eredményei:

Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Komárom VSE (NB III, Nyugati csoport) 2-2 (büntetőkkel 4-3)
Ceglédi VSE (NB III, Keleti csoport)–Rákosmente KSK (NB III, Közép-csoport) 5–1 (3–1)
FC Dabas (NB III, Közép-csoport)–Dunaújváros PASE (NB III, Közép-csoport) 0–3 (0–0)
Teskánd KSE (Zala I.)–Taksony SE (NB III, Közép-csoport) 1-3
ESMTK (NB III, Közép-csoport)–Tállya KSE (NB III, Keleti csoport) 1-3
Balmazújvárosi FC (Hajdú-Bihar I.)–III. Kerületi TVE (NB III, Nyugati csoport) 0–4 (0–2)
Zalaszentgróti VFC (Zala I.)–Nagyatádi FC (NB III, Nyugati csoport) 1-0
Csácsbozsok-Nemesapáti SE (Zala I.)–Szekszárdi UFC (NB III, Közép-csoport) 2-1
Gyöngyöshalász SE (Heves I.)–FC Nagykanizsa (NB III, Nyugati csoport) 3-4