Magyar Kupa: az NB I-es csapatok is felköthetik a gatyájukat

Több napon át lesznek a meccsek.

Forrás: mlsz.hu

Szerdán, csütörtökön és a jövő szerdán a legjobb 16 közé jutásért játszanak a MOL Magyar Kupa csapatai. Az első játéknapon két élvonalbeli rangadót rendeznek, miközben alacsonyabb osztályú csapatok is eséllyel pályáznak a nyolcaddöntőre - írta meg a hivatalos honlapján az MLSZ.

A sorozat legjobb 32 csapata között két megyei osztályú együttes szerepel még, a Szegedi VSE és a Tököl, így az már egész biztos, hogy e két együttes kupadöntős lesz az idény végén: ők játsszák majd az Amatőr Kupa fináléját.

Ahhoz, hogy bejussanak a MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe, bravúrt kell elérniük, a megyei bajnokságban remeklő Szegednek kisebbet, hiszen az NB III-ban botladozó Ceglédet fogadja, a Tökölnek viszont világraszólót, ugyanis a bajnoki címvédő Ferencvárost látja vendégül szerdán.

Mindeközben két párharcban is NB I-es csapatok néznek farkasszemet egymással, vagyis legfeljebb 10 élvonalbeli gárda kerülhet a legjobb 16 csapat közé: a Bp. Honvéd a ZTE otthonában próbálja meg kivívni a továbbjutást, míg a Kisvárda az MTK-t fogadja.

A címvédő Újpest az előző bajnoki forduló előtt edzőt váltott Budafok vendége lesz, míg az előző kiírás másik döntőse, a MOL Fehérvár az NB III-as BVSC otthonában játszik, ez utóbbi mérkőzés viszont már csak jövő héten rendezik meg, hasonlóan a III. Ker. TVE és a Paks összecsapásához.

A nyolcaddöntő sorsolását már most csütörtökön, a Kazincbarcika-DVTK borsodi derbit követően megtartják az M4 Sport élő adásában, a tervek szerint a diósgyőriek korábbi játékosa, Tisza Tibor segít majd a párosítások elkészítésében.

MOL Magyar Kupa 4. forduló, a 16 közé jutásért:

Október 27., szerda

13.30: Jászberényi FC (III.)–Vasas FC (II.)
13.30: ESMTK (III.)–Békéscsaba Előre (II.)
13.30: FC Nagykanizsa (III.)–Tatabányai SC (III.)
13.30: Szegedi VSE (megyei I.)–Ceglédi VSE (III.)
13.30: Tököl (megyei I.)–Ferencváros (I.) (Tv: M4 Sport)
17.00: Kisvárda (I.)–MTK Budapest (I.)
17.00: ETO FC Győr (II.)–Puskás Akadémia (I.)
18.00: Szombathelyi Haladás (II.)–Gyirmót FC Győr (I.)
18.00: Budafoki MTE (II.)–Újpest FC (I.)
18.00: Kecskeméti TE (II.)–Debreceni VSC (I.)
18.00: Szeged-Csanád GA (II.)–Mezőkövesd-Zsóry (I.)
18.00: FC Csákvár (II.)–Pécsi MFC (II.)
19.30: Zalaegerszegi TE FC (I.)–Bp. Honvéd (I.) (Tv: M4 Sport)

Október 28., csütörtök

19.30: Kazincbarcika (III.)–Diósgyőri VTK (II.) (Tv: M4 Sport)

November 3., szerda

12.30: BVSC-Zugló (III.)–Mol Fehérvár FC (I.)
12.30: III. Kerületi TVE (II.)–Paksi FC (I.)

Legfrissebb híreink