Két és fél év után gól a legjobbkor!

DVSC-MTK 1-0

Hatpontos meccs!

Valahogy így lehetett jellemezni előzetesen a DVSC és az MTK találkozóját, hiszen mindkét csapat a kiesés elkerüléséért küzd az NB I-ben, ráadásul csak öt pont választotta el őket a nagyon szoros tabellán.

A mérkőzés előtti interjújában Márton Gábor, a fővárosiak vezetőedzője úgy fogalmazott, hogy nem aggodalmaskodnak, de szeretnék megtalálni az egyensúlyt, ugyanis rúgott gól nélkül nincs esélyük győzni. Maximálisan igaza lett, hiszen hiába jutott el többször is helyzetekig az MTK, nem sikerült az ellenfél hálójába találni, a Loki ellenben megtette ezt egyszer.

A 27. percben Pávkovics szerzett győzelmet érő vezetést számukra egy közeli fejessel, pedig addig inkább a vendégek irányították a játékot. A félidő második felében is inkább az MTK volt a kezdeményező, de a támadásaik halványak maradtak és messze jártak a ziccerektől.

A félidőben igyekezett frissíteni a csapatán Márton, behozta előre Miovszkit, de hasonló forgatókönyvben mederben tovább a játék, ráadásul a gólhoz ismét a debreceniek jártak közelebb, Szécsi lövésénél kellett nagyot védenie Mijatovicsnak.

A hajrá eléggé lassúra sikerült (miközben a 75. percben úgy tűnt, büntetőt rúghat a Loki, de végül a VAR lest ítélt), több apró szabálytalansággal szakadt meg a játék, az MTK azonban nem tudott eljutni a Loki kapujáig.

Nem lesz könnyű dolguk a kék-fehéreknek, hiszen amellett, hogy utolsók a tabellán, négy pont a hátrányuk az utolsó előtti Gyirmót mögött, a DVSC ellenben úgy a 7., hogy a 4. Paks is bőven lőtávolon belül, három pontra van.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: PÁVKOVICS BENCE

Bő két és fél év után a legjobbkor talált be ismét a debreceni védő, a győztes gólja három pontot ért.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A LOKI GÓLJA ELŐTTI PERCEK

Gróf Dáviddal a kapuban ezúttal is lehúzta a rolót a Loki, de ehhez kellett a rutinos kapus védése Rajkovics fejesénél, majd Ramadani lövésénél is. Pár perccel később pedig már Pávkovics góljának örülhetett.

A GÓL TÖRTÉNETE:

27. perc: Dzsudzsák centerezése Deslandes fejét találta meg a hosszú saroknál, aki okosan visszabólintotta a labdát középre, az érkező Pávkovics pedig négy méterről fejelt a jobb alsóba. 1-0