Lencse elrontotta a „Békéscsaba gyomrát”

Budapest – Egy szépségdíjas és egy lesgól kellett az előnyhöz. VIDEÓ

Ahogy az várható volt, az Újpest kezdte támadólag a mérkőzést. Nebojsa Vignjevics együttese feltolta a védekezést a félpályáig, és jóval többet birtokolta a labdát, de ez sokáig nem mutatkozott meg helyzetekben.

Az első lövésre a 32. percig kellett várni, ekkor Kabát Péter veszélyeztetett 19 méterről, de Vukasin Polekszics kiszedte a kellemetlenül lepattanó labdát a jobb alsóból. Két perccel később ismét Kabát Péter volt veszélyes, míg a békéscsabai Vaskó Tamás önveszélyes, ugyanis kézzel belekapott az újpesti csatár indításába a tizenhatoson belül, de az esethez közel helyezkedő Solymosi Péter sípja néma maradt.

A 39. percben gyönyörű támadást mutatott be az Újpest. Windecker József indította Lencse Lászlót a jobb oldalon, aki lefutotta Vaskót, majd középre tálalt a támadást követő Windeckernek, a középpályás sarokkal Balogh Balázs elé tálalt, aki ziccerben 13 méterről fölé tüzelt.

A félidő zárómomentuma is Balogh Balázsé volt. A középpályás Lencse Lászlóval kényszerítőzött a tizenhatos előtt, majd kapásból megcélozta a jobb alsó, a szépen eltekert labda pár centivel ment el a kapufa mellett.

fotó: ujpestfc.hu

Ami érett az első félidő végén, az a második felvonás elején következett be, ugyanis az 53. percben egy gyönyörű góllal megszerezte a vezetést az Újpest. Nemanja Andrics futott be egy elérhetetlennek tűnő labdát a bal oldalon, ezután adott egy kötényt a rá kirontó békéscsabai védőnek, majd középre centerezett Lencse Lászlónak, aki egy csel után a rövid felsőbe lőtt (1-0).

A gól után nem sokkal később a Békéscsaba kapusa, Vukasin Polekszics elkezdte húzni a lábát, de egy idei folytatni tudta a játékot. A 67. percben azonban Enis Bardhi gyenge lövése kicsúszott a kezéből, és azonnal cserét kért, így a vendégek elvesztették egyik legjobb játékosukat.

86. percben növelte az előnyét az Újpest, amivel lehet, hogy a továbbjutás is eldőlt. A csereként beállt Kylian Hazard játszott Viktor Angelovhoz, aki Lencse Lászlót ugratta ki ziccerben, az Újpest támadója 17 méterről a kapu bal oldalába csavart a tehetetlen Mursits Roland mellett (2-0). A gólhoz hozzátartozik, hogy Lencse László lesen kapta az átadást, de Solymosi Péter és asszisztense nem vette észre az esetet. Ha azt vesszük, hogy az Újpest az első félidőben nem kapott meg egy teljesen jogos tizenegyest, akkor a sors kompenzált.

A 93. percben az Újpest teljesen lezárhatott volna minden kérdést. Lencse László kapott ismét remek kiugratást, eltolta a labdát Mursits Roland mellett, majd egy állítás után az üres kapuba helyezett volna, azonban a visszaérkező Fehér Zsolt a gólvonalon mellel tisztázott.

Nebojsa Vignjevics együttese megnyugtató előnyt szerzett, és teljesen megérdemelten győzött, Lencse László pedig ismét bizonyította, hogy ha megkapja a bizalmat és rendszeresen középcsatárként játszatják, akkor az NB I egyik legjobb futballistája.

Újpest-Békéscsaba 2-0 (0-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

MK: a csabaiak vitatják a bekapott gólokat – VIDEÓ