Leekens ismét bekapcsolta a kifogásgenerátort

Budapest - A játékosokat legalább megdicsérte.

Négy mérkőzésből hármat veszített el a magyar válogatott a belga Georges Leekens vezetésével. Az ausztrálok elleni első félidei produkció adott okot némi reménykedésre, de a második játékrészben már nem tudott hasonló teljesítményt nyújtani a nemzeti csapat. Két súlyos egyéni hiba megpecsételte a magyar csapat sorsát. A válogatott szövetségi kapitánya a találkozó pozitívumaira koncentrált.

„Jól teljesítettünk, az első félidőt követően 2-3 góllal kellett volna vezetnünk, mert sok lehetőségünk volt. Később tudtam, hogy sok változtatás lesz, sok játékost kipróbálok, a végén pedig jött az öngól, ami nagy balszerencse. A teljesítmény jó volt, és mégiscsak Ausztráliával játszottunk. Az ellenfélnek sok gondja volt velünk, pedig három napon belül játszottunk két mérkőzést. Ha így teljesít a csapat, akkor el tudom fogadni a vereséget, ha nem is vagyok boldog tőle” – kezdte elemzését a nemzeti csapat szövetségi kapitánya.

A Fehéroroszország és Ausztrália elleni mérkőzésből is sokat tapasztalhatott a belga szakember a csapattal kapcsolatban.

„A középpályán sokkal nagyobb volt a csapat súlya, sokkal inkább irányítottuk a mérkőzést, nem adtunk sok lehetőséget az ellenfélnek. Nekünk is szerencsénk volt a szerzett gólunknál, de ha egészében nézzük a meccset, pechesek voltunk, mert a befejezéseinknél sokszor csak egy egészen picike hiányzott. A második félidőben sokat változtattunk, akkor akadt néhány probléma, a végére viszont újra rendben volt a játék. Kicsi hibákat sokszor elkövettünk, ez is kellett az eredmény ilyen alakulásához. Most nem az eredmény a fontos, hanem az, hogyan reagálunk a tanulságokra. A srácok fáradtak voltak, ezért is változtattunk ötöt. Ez egy fontos mérkőzés volt, hogy tanuljunk belőle. A középpálya volt működött, Sallai Roland kitűnően játszott”

Szeptember 8-án megkezdődik a Nemzetek Ligája, addig készen kellene állnia a csapatnak a téttel bíró megmérettetésekre.

„Keményen dolgoztunk eddig, szeptemberhez közeledve még ennél is keményebben kell. A játékosok most is megmutatták, hogy képesek arra, hogy jól focizzanak. Fel kell készülniük a klubjaikkal, ott jó teljesítményt kell nyújtaniuk, hogy meglegyen a Bajnokok Ligája és az Európa Liga, hogy aztán az ott begyűjtött tapasztalatokat nálunk is kamatoztassák. Ha azt gondolja, hogy most elmegyek három hónapra nyaralni, akkor nagyon téved. Most lesz egy kis szünet, de utána folytatjuk azt, amit eddig is csináltunk. Tartjuk a kapcsolatot a klubokkal és a játékosokkal, és lépésről lépésre jutunk el oda, ahova szeretnénk. Az utolsó két mérkőzés adott némi hitet, hogy a srácok képesek fejlődni. Most egy kicsit csalódottak, de ez normális. Szerintem is jobb eredményt érdemeltünk volna.”