Kuttor és a Mezőkövesd kivégzése – REAKCIÓK

Rebrov sok sikert kívánt a válogatottnak.

Mint ismeretes, a Ferencváros vasárnap 3-0-ra verte a Mezőkövesdet az NB I-ben. A lefújást követően mindkét vezetőedző reagált a látottak kapcsán.

Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője elégedetten értékelt. "Mindig nehéz mérkőzést játszunk a Mezőkövesddel. Sajnos a második félidőben nem tudtunk gólt lőni, de annak örülök, hogy a játékosaim nem sérültek meg az előttük álló válogatott mérkőzések előtt. Az első nagy helyzet az övék volt, azonban hamar sikerült vezetést szereznünk és egy gyors gól mindig segíti egy csapat játékát. Látszott a játékosaimon a fáradtság az első játékrész végén, sok mérkőzést játszunk, folyamatosan intenzív játékot követelek a labdarúgóimtól. Örülök, hogy az első félidőben sikerült lezárnunk a találkozót. A játékosaim tisztelik egymást, ami nagyon fontos. Nyilván a játékos dönti el, mit kezd a labdával, de jó azt látni, ahogy játszanak" – mondta Rebrov, majd sok sikert kívánt a magyar válogatottnak.

Kuttor Attila, a Mezőkövesd trénere kettős érzéseket fogalmazott meg. "Azt kell mondjam, hogy amit előzetesen elterveztünk, az működött. Miénk volt az első ziccer, de sajnos nem tudtuk kihasználni és utána rögtön jött az ellenfél gólja.

A kiállítás előtt is volt ziccerünk, de az is kimaradt, mondhatni módszeresen kivégeztük magunkat.

Azt viszont pozitívan fogom fel, hogy annak ellenére, hogy nagy nyomás nehezedett ránk, a második félidőt le tudtuk hozni kapott gól nélkül, ez azt bizonyítja, hogy van tartásunk, reméljük, hogy hamarosan jobbra fordul a helyzetünk. Van egyébként bennem hiányérzet, mert jobb mérkőzést szerettünk volna játszani, azonban a kiállítás nagyban befolyásolta a találkozót. Szükség van némi plusz impulzusra, hisz tartás van, de nem fordul most semmi felénk."

EMLÉKEZTETŐ

FERENCVÁROS-MEZŐKÖVESD 3-0 (3-0)

A Ferencváros 3-0-ra verte a Mezőkövesdet az NB I 10. fordulójának vasárnapi második mérkőzésén. A több fronton szereplő, a hét közepén még a Juventusszal játszó zöld-fehérek az első félidőben eldöntötték az érdemi dolgokat a Groupama Arénában: előbb Tokmac, majd Boli, végül a játékrész hajrájában Meshki kiállítása után Uzuni volt eredményes. A második félidőben egy fokozattal lejjebb kapcsolt a listavezető Fradi, Haratin büntetőjét kivédte a mezőkövesdieket tisztes különbségen tartó Szappanos, így az eredmény nem változott. Kuttor Attila csapata maradt a tabella utolsó helyén, immár két hónapja nyeretlenek az NB I-ben.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A 15. PERC

Dibusz előbb nagyot védett Berecz lövésénél, majd a másik oldalon Tokmac megszerezte a vezetést és megadta az alaphangot a Ferencváros sikeréhez. Ki tudja, mi lett volna, ha a Mezőkövesd talál be először…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SZAPPANOS PÉTER

A remekül működő Fradi-támadószekció jóval több gólig is juthatott volna, ha nincs a Kövesd kapusa, aki több komoly ziccert is védett.

15. perc: Uzuni tört be a tizenhatoson belülre és adott be, Boli elengedte a labdát, a szélről érkező Tokmac pedig egy csel után az ötösről lőtt gólt. 1-0

20. perc: Boli passzolt Uzuninak, ő visszatette a labdát az üresen maradó elefántcsontpartinak, aki a hálóba passzolt. Iskolajáték a Fraditól. 2-0

45+1. perc: Uzuni Sigér indításával iramodott meg a kapu felé, ahol két védővel a nyakán is lőni tudott, méghozzá a kapuba. 3-0

A Fradi a Honvédhoz látogat, a Mezőkövesd az MTK-t fogadja.

FTC-Mezőkövesd 3-0 (3-0)

gólszerzők: Tokmac (15.), Boli (20.), Uzuni (46.)
sárga lap:  Meskhi (3., 44.), Sigér (35.), Dvali (49.)
kiállítva: Meshki (44.)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister – Sigér (Somália, 60.), Haratin (Vécsei,60.) – Zubkov(Isael, 74.), Tokmac, Uzuni (Mak, 60.) – Boli(Barturina, 74.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas(Vadnai, 78.), Meskhi, Jagodics, Eperjesi – Vutov (Vadja, 46.), Berecz, Karnitski, Cseri (Jurina 46.) – Besirovic(Serderov, 75.), Nesterov. Vezetőedző: Kuttor Attila