Közel a címvédés: kiütötte az FTC a Puskás Akadémiát – reakció

A játékos-edző is parádézott.

A női NB I szombati játéknapján a Fradi 6-0-ra verte a Puskás Akadémiát, ezzel eldőlt, hogy idén is bajnoki döntőt játszhat.

Az FTC hivatalos weboldala így számolt be az összecsapásról:

"Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk a Soroksár 5-0-s idegenbeli legyőzése után ezúttal a Puskás Akadémia együttesét látta vendégül a Kocsis Sándor Sportközpontban a Simple Női Liga 17. fordulójában.

A mieink nagyszerűen kezdték a találkozót, a jó rajt után pedig elég volt öt perc és a még mindig csak 17 éves Németh Diána óriási góljával megszerezték a vezetést (1-0), akinek ez volt az első találata a felnőttek között. A játékrész felénél Fenyvesi mélységi passza után Vágó ugrott ki, majd szépen passzolta el a labdát a kapus mellett (2-0). Az első félidőben újabb gól már nem született, így 2-0-s előnnyel mentünk a szünetre.

Alig kezdődött el a második játékrész, amikor Szabó Viktória csapott le a vendég védelem hibájára, játékosunk nem hibázott, meglőtte a harmadik Fradi-gólt (3-0). Öt perccel később játékos-edzőnk, Vágó Fanny az ötös sarkáról jobbal tüzelt, kísérlete megpattant, de a labda így is a kapuban kötött ki (4-0). Sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de a következő gólra további húsz percet kellett várni, amikor Siklér fejesét még védte Pongrácz, de a kipattanó Demeterhez került, aki a kapus mellett gurított a hálóba (5-0). Négy perccel később ismét a mieink örülhettek, Csigi állította be a 6-0-s végeredményt.

Női labdarúgócsapatunk nagyszerű játékkal, ellenfelének esélyt sem hagyva magabiztos, 6-0-s győzelmet aratott, ezzel pedig már sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg. Csapatunk legközelebb május 1-jén az ETO FC Győr vendégeként lép pályára a bajnokság 18. fordulójában."

A lefújás után a Puskás Akadémia edzője nyilatkozott:

"A Fradi egyből kihasználta a hibáinkat, minden lehetőséget gólra váltott. Ugyanakkor azt mondhatom, hogy voltak jó periódusaink, amelyekből lehet építkezni. Számszerűleg rosszul néz ki a mostani mérkőzés, de az, amit a pályán a játékosainktól láttunk, nem volt ilyen rossz. Sajnáljuk az eredményt, ám néhány labdarúgónk teljesítményével teljes mértékben elégedettek lehetünk" – mondta Halászi Kinga.

A felcsútiak a hatodik helyen állnak a tabellán.