Koronavírus: győzelemmel üzent a Paks Bognár Györgynek

Eldőlhetett a gólkirályi cím sorsa.

Paks-MTK 3-1

Így kell visszajönni a válogatott szünet után, remek meccset játszott egymással a Paks és az MTK.

A hazai oldalról már a meccs előtt remek hírek érkeztek, hiszen kiengedték a kórházból a csapat vezetőedzőjét, Bognár Györgyöt, amiről ebben a cikkben számoltunk be.

A nagyszerű iramú találkozónak egy öngól adta meg az alaphangot, majd Hahn duplázott hazai részről. A Paks támadójának lassan oda is lehet adni a gólkirályi címet, hiszen már öt gól az előnye a lista élén. Az MTK-nak csak egy szépítésre futotta, azonban a mutatott játék alapján többet érdemelt volna a csapat.

Ezzel a győzelmével Bognár György csapata egy pontra megközelítette a negyedik helyezett MTK-t, ha így folytatják a paksiak, akkor harcban lehetnek a dobogóért.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: HAHN JÁNOS

Immáron 16 gólos a bajnokságban, magabiztosan vezeti a góllövőlistát, öttel több találatot szerezve, mint a második Gazdag Dániel. Remek formában játszott, Sajbánnal és Bognárral együtt szinte megállíthatatlanok voltak.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: VARGA A LÉCET TALÁLJA EL

A magyar válogatott labdarúgó a 45+1. percben egy hatalmas erejű lövést eresztett meg a 16-os vonaláról, ám a labda a felső lécet találta el. Nagyon közel állt az MTK a szépítéshez már az első játékrészben, ha gól után vonult volna a fővárosi csapat a szünetre, akkor nagyon könnyen másképp alakulhatott volna a végeredmény.

25. p.: Hahn passzolt Sajbánhoz, aki középre adta a labdát. Pintér Ádám ugyan megelőzte Ádám Martint, de szerencsétlenül ért bele a játékszerbe a hosszúnál, így a saját kapujában landolt a labda. 1-0!

31. p.: Bognár a tizenhatos sarkától remekül juttatja el a labdát egy lövés szerű passz után Hahnhoz, aki hat méterről a kapuba lőtt. 2-0!

56. p.: Schön egyedül indulhatott meg a felezővonaltól, egészen a tizenhatosig vezette a labdát, majd egy hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe. 2-1!

75. p.: Bognár passzát követően Sajbán sarkazta tovább a labdát Hahnak, aki kapura lőtt a tizenhatoson belülről, a megpattanó labda megzavarta az MTK kapusát, így az a hálóban kötött ki. 3-1!

A következő fordulóban a Paks a DVTK vendége lesz, míg az MTK a Budafokot fogadja hazai pályán.

Paksi FC-MTK Budapest 3-1 (2-0)
Paks, zárt kapus, v.: Bogár
Paksi FC: Hegedüs – Lenzsér, Tamás O., Szabó J. – Osváth (Lorentz, 70.), Balogh B. (Papp, 56.), Bognár (Szakály D., 86.), Bertus – Hahn (Kulcsár, 85.), Ádám (Nagy R., 70.), Sajbán
MTK Budapest: Mijatovic – Pintér Á. (Palincsár, 79.), Perkovic, Nagy Zs. – Ikenne-King (Alho, 65.), Dimitrov, Kata (Mezei, 39.), Herrera – Varga R., Miovski (Prosser, 79.), Schön
gólszerzők: Pintér Á. (26., öngól), Hahn (31., 75.), illetve Schön (56.)
sárga lap: Ádám (5.), Lorentz (78.), Lenzsér (82.), Szakály D. (91.)