Kontra után Torghelle-gól, a Videoton lett az MTK első áldozata

Dunaújváros – A Vidi a második félidőben többet kockáztatott, de pontot nem ért.

Az egyre jobb formába lendülő Videoton az ideiglenes otthonában székesfehérvári riválisát fogadó MTK vendége volt az NB I 6. fordulójában.

A kék-fehérek ugyan biztató játékkal szereztek egy pontot legutóbb a DVSC ellen, de úgy kezdtek bele a keddi mérőzésbe, hogy a 2016–2017-es bajnoki idényben még nem tudtak nyerni. Bármilyen egységes és szervezett legyen is egy csapat, ez bizony hatással van a játékára. Az már a Loki ellen is érzékelhető volt, hogy az eltiltásából visszatérő Torgehelle Sándor felrázta az MTK fiataljait, és persze rutinosabb tagjait is. A Videoton ellen is hasonlóra kellett számítani, és így is lett. A „hazaiak” csatára szokásához híven nem ismert elveszett labdát, rengeteget volt játékban, és az üres területekre befutva próbált minél nagyobb zavart kelteni a Videoton védelmében. Torghelle mellett Hrepka is fel-fel tűnt a Vidi kapuja előtt, és az első félidő legnagyobb helyzete is az ő nevéhez fűződött.

A Vidit sem kellett félteni, a középpályára feltolt Juhász Roland higgadt passzai adták a stabilitást a vendégek tengelyében, míg Lazovics megiramodásai, Bódi és Szuljics centerezései olykor-olykor veszélyt teremtettek az MTK kapuja előtt. A legnagyobb lehetőség Nego felrúgásából adódott, a Vidi univerzális játékosát a 16-os vonala előtt (?) pár centivel állította meg Borbély. Az elvégzett szabadrúgásból pedig majdnem Vass Ádám vette be saját kapuját. Az első félidőben gól nem született, de a szünet előtt az MTK diktálta inkább a tempót, tett többet a vezető gól megszerzéséért.

A fordulás után bátrabb Videoton futott ki a pályára, míg Berg Bódi helyett Kovács István küldte csatába. A várt hatás azonban nem nagyon akar megérkezni, hiszen bár többet birtokolta a labdát a vendég együttes, fölénye meddőnek bizonyult. Berg egyre türelmetlenebb lett, Lazovics helyett jött Feczesin, míg csapat is egyre több kockázatot vállat. Az MTK pedig remekül lereagálta az új szituációt, és szép ellentámadásokat vezetett, eleinte még kimaradtak a lehetőségek, de aztán Poór beadása után Torghelle már okos és higgadt, az MTK-előny pedig megérdemel volt.

A hajrára Teodoru Vaszilisz is frissített csapatán, míg Berg némileg tanácstalanul szemlélte az eseményeket. Tanítványain nem lehetett érezni, bennük van az egyenlítő gól, vagy akár a fordítás, és bár mentek előre becsülettel Suljicék, az MTK védelme az utolsó percekben is jól zárt. A kék-fehérek Torghelle Sándor találatával megszerezték idénybeli első győzelmüket.

MTK Budapest–Videoton FC 1–0 (0–0). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!