Kisvárda-Vasas: döntőnek bizonyultak a kapitális hibák

Saját magukat verték meg a vendégek.

Kisvárda-Vasas 2-0 (2-0)

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SZIVACSKI KIÁLLÍTÁSA

A 26. percben Szivacski Donát az ellenfél térfelén, indokolatlanul és már-már alattomosan hátulról tartott rá Makowski lábára. Szerencse, hogy nem lett komoly sérülés. Jogosan villant a piros. A hátralévő több mint egy órát emberhátrányban játszó Vasasnak, így nem sok esélye volt a pontszerzésre.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: BARÁTH BOTOND

Egyértelműen nem a Vasas védőjének napja volt a mai. Előbb egy öngólt vétett, igaz erről nem tehetett, majd a következő Kisvárda gólban is benne volt, egy rossz felszabadítás után.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

16. p: 22 méterről végezhetett el szabadrúgást a Kisvárda a labda a tizenhatoson belül Széleshez kerül, akinek középre tett labdája Baráth Botond arcáról a kapuba pattant. Elképesztő öngól! 1-0!

38. p: Egy hazai jobboldali beadást követően Baráth rosszul, középre tisztáz. A labda Makowskihoz kerül, aki 18 méterről gyönyörű gólt lő. 2-0!

Az NB I 11. fordulójában a Kisvárda a Kecskemét otthonába látogat, míg a Vasas hazai pályán fogadja Fehérvárt.

OTP Bank Liga, 10. forduló:
Kisvárda Master Good-Vasas FC 2-0 (2-0)

Kisvárda, 2403 néző, v.: Bogár
gólszerzők: Baráth B. (17., öngól), Makowski (38.)
kiállítva: Szivacski (26.)
Kisvárda: Hindrich – Hej, Széles, Peteleu, Leoni – Asani (Vida K., 60.), Melnyik, Karabeljov, Makowski (Lucas, 74.) – Ilievski (Camaj, 60.), Mesanovic (Navratil, 86.
Vasas FC: Jova (Dombó, a szünetben) – Baráth B. (Ódor, 40.), Otigba, Iyinbor – Szivacski, Hinora, Hidi P. (Hidi M. S., 61.), Vida M., Silye – Holender (Géresi, 73.), Radó (Novothny, a szünetben)

Az mti beszámolója:

A Kisvárda az előző fordulóban 4-0-s vereséget szenvedett az Újpest FC otthonában, ezt követően a Török László vezette szakmai stáb felajánlotta lemondását, amit azonban Révész Attila sportigazgató nem fogadott el. A bizalmat meg is szolgálta az edző és a csapat, ugyanis fölényben futballozott az első félidőben, és egy rendkívül szerencsés góllal már a 17. percben meg is szerezte a vezetést, 325 perc elteltével betalálva ezzel.

A Vasas FC a játékrész közepén még nehezebb helyzetbe került, miután Szivacski egy teljesen ártalmatlan szituációban durván és feleslegesen beletalpalt ellenfelébe, amiért jogosan kapott piros lapot. Nem sokkal a szünet előtt növelte előnyét a hazai gárda, az első gólnál még csak szerencsétlenül járt Baráth ezúttal hatalmasat hibázott, középre kitett labdáját Makowski lőtte a kapu bal alsó sarkába.Az angyalföldiek problémái csak szaporodtak, hiszen a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni a kapus Jovát, helyére éppen a Kisvárdától érkezett Dombó állt a kapuba.

A Vasas elsősorban a hálóőrnek köszönhette, hogy elkerült egy jóval nagyobb vereséget, a fővárosiaknak tíz emberrel esélyük sem volt arra, hogy szorossá tegyék az összecsapást.