Kisvárda: több klubrekord is megdőlt a hétvégén

Alaposan rendbetették a gólkülönbséget is.

A KISVÁRDA BESZÁMOLÓJA:

A 110. NB I-es mérkőzést játszottuk vasárnap a Zalaegerszeg ellen, és a 41. győzelmünket arattuk. Ez azt is jelenti egyben, hogy sikerből már csak kettővel van kevesebb, mint vereségből. Megírtuk már, hogy ez az 5–0 volt eddig a legnagyobb különbségű győzelmünk az élvonalban és a 22. féle eredmény, amit játszottunk a legjobbak között.

A gólkülönbségünket is alaposan rendbe tettük, ebben a bajnokságban 20–10, összesített NB I-es mérlegünkben 128–137 áll a nevünk mellett. Az elmúlt két fordulóban háromszor, ebben a bajnokságban pedig összesen ötödször volt eredményes Jaroslav Navrátil (aki így átvette a vezetést a házi góllövőlistán a most futó idényben) kisvárdai játékosként már kilenc gólnál tart, amivel utolérte Claudiu Bumbát az örök góllövőlistánk harmadik helyén.

Driton Camaj (borítóképünkön) a második labdarúgónk, aki mesterhármast ért el az NB I-ben. Korábban csak Tischler Patrik mondhatta el ezt magáról – érdekes, ő is csereként beállva, ugyanabba a kapuba érte el, ahova most a montenegrói szélső. Tischlernek azon a Kaposvár elleni 2020 február 8-i meccsen (5–3) a beállása után 23 perc kellett a három gólhoz, Camajnak csak 17. Az első és harmadik találat között eltelt percek viszonylatában Tischler 22, Camaj 13 perc alatt jutott el a mesterhármasig, tehát légiósunk több klubrekordot is megdöntött.

Ahogy Bohdan Melnik is, hiszen most már ő az a kisvárdai futballista, aki a legtöbb játékpercet töltötte a pályán az NB I-ben: 7526 percnél tart, amivel megelőzte a sérülés miatt hiányzó Lucas 7485 perces eddigi rekordját.

2021-2022: Várdai leg-, leg- leg-… (11 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Jaroslav Navrátil, Jasmin Mesanovic, Lazar Csirkovics 11-11

Legtöbb játszott perc: Dombó 1059, Csirkovics 1007, Matheus Leoni 963, Mesanovic 962

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Navrátil, Mesanovic 11-11

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó 11, Leoni, Csirkovics 10-10

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 9, Mesanovic 7

Legtöbbször becserélve: Zlicsics Lázár 7, Driton Camaj 6, Czérna Erik, Nagy Mihály Krisztián 5-5

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Dombó 20, Csirkovics 18 (mindkettő az előző bajnokságból áthozott sorozat), Navrátil, Mesanovic 11-11

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó 1059, Csirkovics 1007, Herdi Prenga 719

A házi góllövőlista: Navrátil 5, Mesanovic 4, Camaj 3, Claudiu Bumba 2, Leoni, Bohdan Melnik, Hej Viktor, Zlicsics, Jasir Asani 1-1. Öngól: Tamás Krisztián (Bp. Honvéd)

Gólpassz: Bumba, Ötvös Bence 4-4, Hej 3, Leoni, Mesanovic, Zlicsics 2-2, Szlobodan Szimovics, Nagy Mihály Krisztián, Asani 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Mesanovic 6 (4+2), Bumba 6 (2+4), Navrátil 5 (5+0), Hej 4 (1+3), Ötvös 4 (0+4), Camaj 3 (3+0), Leoni 3 (1+2), Zlicsics 3 (1+2), Asani 2 (1+1), Melnik 1 (1+0), Szimovics 1 (0+1), Nagy M. K. 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 226 perc (4-7. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 169 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 194 perc (7-10. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 6 perc

Sárga lap: Szimovics 5, Zlicsics 4, Melnik, Csirkovics, Navrátil, Mesanovic 3-3, Anton Kravcsenko, Bumba, Camaj, Ötvös, Hej, Nagy István masszőr 2-2, Czérna, Dombó, Leoni, Prenga, Janisz Karabeljov, Nagy M. K., Oláh Gergő technikai vezető, Sandro Tomic kapusedző 1-1

Kiállítva: Ötvös, Hej, Melnik, Camaj 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 110

Összesített mérleg: 110 mérkőzés, 41 győzelem, 26 döntetlen, 43 vereség, 128–137-es gólkülönbség, 149 pont, 1,3545 pont/mérkőzés

Legtöbb meccs sorozatban: Bumba (2020-2021: 2-32. forduló) 31

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Gheorghe Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Bumba 14

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Bumba 23 (9+14)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 498 perc (a kapuban Dombó, 2020-2021: 26-31. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Legtöbb sárga lap: Lucas 27

Legtöbbször kiállítva: Pavlo Lukjancsuk, Cornel Ene, Hej 2-2