Kispest: jöhet az edzőváltás?

Bódog ismét őszinte volt. FRISSÍTVE!

Mint arról beszámoltunk, fordulatos mérkőzésen a Honvéd 2-2-es döntetlent játszott az MTK-val, úgy, hogy 2-0-ra is vezettek.

A kispestiek továbbra is sereghajtók, s noha érezhetően nagyot küzdöttek vezetőedzőjük, Bódog Tamás állásáért, és a koronavírus-járvány miatti kihagyást követően egyre jobb állapotban vannak, várható, hogy következményei lesznek az újabb pontvesztésnek. Bódog legalábbis az M4 Sportnak adott meccs utáni nyilatkozatában egyértelműen megmondta, mi is a helyzet – sőt, félig-meddig elköszönt.

"Az első félidő egy agyonnyert félidő volt, ha ott 5-0, senki nem szól semmit. Amit hiányoltam, az a magabiztosság: a második félidőben érett a gól, míg belőlünk hiányzott, ami az Újpest ellen is, azaz az első félidőben totálisan dominálsz, a második félidő pedig nem úgy sikerül. Úgy küldtem fel a srácokat, hogy rúgjuk meg a harmadikat, de nem feltétlen rizikózva. A cél mindig az, hogy kiküzdjük a három pontot. Ez ezúttal nem párosult magabiztossággal, kapkodtunk, de nem tudom őket bántani, hisz már a 60. percben lehetett érezni, hogy ki volt beteg és ki nem.

A mérkőzés előtt meg lett mondva nekem, hogy mi a helyzet a folytatással kapcsolatban. Szívesen dolgoztam ezzel a csapattal és szívesen dolgoznék még, de ha ez ennyi volt, akkor további sok sikert kívánok. Aki tud olvasni a sorok között, az pontosan érti, hogy arról beszélek, amit hét közben is folyamatosan hallottam. Csoda lenne, ha adnának még lehetőséget nekem, szívesen venném, de ezt már nem tőlem kell megkérdezni."

Vélhetően nem is olyan soká kiderül, mi is lesz pontosan a folytatásban…

ELŐZMÉNYEK

HONVÉD-MTK 2-2 (2-0)

Fordulatos meccsen játszott 2-2-es döntetlent a Honvéd és az MTK. A győzelmi kényszerben, lényegében Bódog Tamás állásáért is játszó, egyre jobb erőben lévő kispestiek remekül hajtottak az első félidőben, Tamás és Hidi góljával 2-0-ra vezettek, ám a fehér mezesek előbb Miovszki találatával szépítettek, majd a hajrában Cseke büntetőjével egyenlítettek. Nagy kérdés, mi lesz Bódog sorsa ezek után, hisz továbbra is sereghajtó, és a bajnokságban immár bő két hónapja nyeretlen a Honvéd…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HIDI ÉS IKENNE-KING

A kispestiek csapatkapitánya bombagólt lőtt, majd a hajrában ő szabálytalankodott a támadásokkal remekül élő Ikenne-Kinggel szemben a tizenhatoson belül, amiért büntetőt kapott az MTK. Meghatározó szereplői voltak a meccsnek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A HONVÉD KIHAGYOTT HELYZETEI

2-0-nál és 2-1-nél is akadtak lehetőségeik a kispestieknek, hogy lezárják a találkozót, ám mindegyik kimaradt – az MTK pedig előbb szépítéssel, majd egyenlítéssel büntetett.

20. percTamás szökött meg a bal oldalon, ziccerben akár passzolhatott is volna, de lövéssel próbálkozott, ami a hosszú sarokban kötött ki. 1-0

27. perc: Hidi csapott le egy gyenge felszabadításra és 22 méterről lőtte ki gyönyörűen a jobb felsőt. 2-0

51. perc: Lencse hozta át a középpályán a labdát, kitette azt Barnának, akinek a beadását Miovszki bólintotta a kapuba. 2-1

85. perc: Ikenne-King csapott le a labdára a tizenhatoson belül, Hidi megrúgta, a megítélt büntetőt Cseke vállalta, és higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-2

A Honvéd a Kisvárdához látogat, az MTK a DVTK-t fogadja.

Honvéd-MTK 2-2 (2-0)

gólszerzők: Tamás (20.), Hidi (27.), ill. Miovszki (51.), Cseke (85. – 11-esből)
sárga lap: Lovric (17.), Mezghrani (48.), (Bocskay, 72.), Hidi (83.) illetve Miovski (37.), Lencse (40.), Pintér (77.)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Baráth, Kamber ( Ugrai, 88. ), Lovric, Tamás – Hidi, Bocskay, Gazdag ( Zsótér, 65. ) – Balogh, Eppel ( Kocsis, 88. ). Vezetőedző: Bódog Tamás
MTK: Mijatovic – King ( Varju, 86. ), Pintér, Ferreira, Barna – Cseke, Kata, Dimitrov – Prosser, Miovski, Lencse ( Gera, 70. ). Vezetőedző: Michael Boris