Kispest-Fradi: az utolsó 30 perc – reakciók

Most nem csak 1 másodperc jutott az izlandinak.

Kispesten nyert tegnap 1-0-ra a Ferencváros Tokmac Nguen góljával, így 5 év után ismét bejutott a Magyar Kupa elődöntőjébe. Amikor legutóbb eddig eljutottak a zöld-fehérek, akkor végül meg is nyerték a sorozatot úgy, hogy a fináléban a Vasast győzték le 11-esekkel a Groupama Arénában.

A tegnapi diadal viszont nem volt könnyű kis sétagalopp a bajnokságot vezető zöld-fehéreknek, mert a második félidő derekán olyan periódusa volt a találkozónak, amikor a Kispest nagyon nyomott, ráadásul több gólhelyzetet is kialakított.

Utóbbi periódusról külön beszélt a Honvéd vezetőedzője:

„Sem az eredménnyel, sem a mutatott játékkal nem vagyok elégedett, leszámítva az utolsó harminc percet. Az első félidőben engem nem vagy csak kicsit lepett meg az agresszívan fellépő Ferencváros, de voltak a csapatban olyan játékosok, akiket tényleg meglepett a Fradi minősége, hogy milyen jó labdarúgók alkotják. A második félidőben jobban játszottunk, így kellene mindig, de gólt nem sikerült lőnünk, mert nem dolgoztunk ki elég helyzetet. Tamás Krisztián lesérült, ami nagy baj, mert a posztján ő az egyetlen megoldás. Örömre adhat okot, hogy a meccs vége felé az a csapat volt fönn a pályán, amelyik képes jó játékra, és szállítani tudja az eredményeket” – kezdte a meccs utáni értékelését Nebojsa Vignjevics, akinél a sajtótájékoztatón az NB I.HU rákérdezett a Puskás Akadémia ellen az utolsó pillanatban becserélt (a mérkőzés gyakorlatilag abban a pillanatban véget is ért), ám tegnap kezdőként 45 percnyi bizonyítási lehetőséget kapó izlandi Vidar Ari Jonsson teljesítményére és állapotára, illetve arra is, hogy a szerb szakvezető mit vár a következő három, akár sorsdöntőnek is számító bajnokitól (DVSC otthon, MTK idegenben, Újpest idegenben).

Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC szakvezetője elégedett volt és ezt el is mondta a meccs utáni sajtótájékoztatón.

„Tudtuk, hogy a Honvéd vendégeként nem lesz könnyű dolgunk. Az első félidőben jól játszottunk, talán alakíthattunk volna ki több helyzetet is, 1-0 után viszont kissé lenyugodott a játék képe. Nagyon örülök a továbbjutásnak, köszönet a szurkolóknak, hogy ezúttal is velünk voltak.”

Az NB I.HU arról érdeklődött Csercseszovnál, hogy ő kérte, hogy egy kicsit húzódjanak vissza a játékosai a második félidőben 1-0-s vezetésnél vagy a Kispest lett annyival jobb, hogy rá tudta erőltetni az akaratát a csapatára.

„Nem lehet 95 percen át úgy játszani, hogy ne legyen nyomás alatt a kapunk, de szerencsére Dibusz Dénesnek volt több jó megmozdulása is. Mi ezúttal nem tudtuk kihasználni az ellentámadásokat. Örülök a továbbjutásnak, minden továbbit ki fogunk majd elemezni.”

A februárban szerződtetett Anderson Esiti először játszott végig meccset a Ferencvárosban.

„Tudni kell, hogy Esiti az elmúlt 2-3 hónapban nem játszott végig 90 percet, ez volt az első ilyen alkalom számára. Összességében elégedett vagyok a teljesítményével, úgy gondolom, hogy ez lehet még jobb is, ahogy telik az idő. Stabilitást hozhat a csapatunkba, de természetesen szeretnék még többet látni tőle.”