Kikapott a Slovantól a Puskás Akadémia, szlovén kuopagyőztessel ikszelt a Vidi – ÖSSZEFOGLALÓK

Továbbra is nyeretlenek a fehérváriak.

A PUSKÁS AKADÉMIA BESZÁMOLÓJA:

,,NB I-es csapatunk szoros mérkőzésen maradt alul a Bajnokok Ligája-selejtezőben induló pozsonyi Slovannal szemben.
A nagy melegben is jó tempóban kezdődött a szlovák bajnok elleni mérkőzés, amelyen mi alakítottuk ki az első lehetőséget, a 9. percben Luciano Slagveer ment el a jobb szélen, jól is adott középre, de az ott érkezők elől szögletre tudtak tisztázni a vendégek. Az első kaput eltaláló lövés Slovan-játékos, nevezetesen David Strelec nevéhez fűződött, aki a jobbösszekötő helyéről egy lapos lövéssel kínálta meg Tóth Balázst, ám kapusunk számra nem jelentett különösebb gondot a hárítás.

Valamivel több mint negyedóra elteltével Yoell van Nieff jobb oldali szabadrúgásánál belül David Vanecek emelkedett a legmagasabbra, s végül jó másfél méterrel a kapu fölé fejelt. A 21. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat: egy gyors bal oldali támadás végén a belül jó ütemben érkező középcsatár, Zan Medved fejelt a kapunkba (0–1).

A szünet után az első kapuralövést a mieinktől láttuk, a csereként beállt Jakub Plsek húsz méterről vette célba a szlovákok kapuját, lövése a felső léc felett hagyta el a játékteret. Egy óra elteltével a pozsonyiak argentin légiósa, Vernon De Marco adott be balról, középen csakúgy, mint a gólnál, Medved érkezett ám lábbal nem tudta a kapunkba juttatni a labdát.

A 67. percben hatalmas Puskás-ziccer maradt ki: cserekapusunk, Kiss Ágoston indította a túlsó térfélen tartózkodó Josip Knezevicet, aki nagyszerűen hozta helyzetbe magát, de  Michal Sulla óriási bravúrral kitenyerelte a labdát a léc alól. A Slovan sokkal kisebb helyzetből megszerezte második gólját, a találatot a 79. percben két cserejátékos hozta össze: Nono ívelt be jobbról szabadrúgást, Ratao az ötös sarkánál megelőzte Kamen Hadzsievet, és a rövidbe csúsztatott (0–2).

Nem sokkal később szépíthettünk volna, ám Van Nieff távoli lövése Myenty Abenán megpattanva a felső kapufa fölött hagyta el a játékteret, kisvártatva pedig egy jobb oldali szöglet után reklamáltunk gólt, ám a játékvezető szerint a labda nem haladt át a teljes terjedelmével a gólvonalon. A 85. percben aztán sikerült szépítenünk: Komáromi György 22-23 méteres lövésébe Jakub Plsek a kapunak háttal állva belecsúsztatott, s a labda a Slovan hálójában kötött ki (1–2) – ezzel a végeredmény is kialakult.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

Puskás Akadémia–SK Slovan Bratislava 1–2 (0–1)

2020. augusztus 1., szombat.

Gól: Plsek (85.), ill. Medved (21.), Ratao (79.)

Sárga lap:Spandler (58.), ill. Rabiu (44.), De Marco (62.)

PAFC: Tóth B. – Szolnoki, Joao Nunes, Meissner, Deutsch L. – Urblík, van Nieff, Knezevic – Slagveer, Vanecek, Kiss T.

Csereként pályára lépett: Kiss Á. (kapus), Spandler, Plsek, Weslen Júnior, Favorov, Hadzsiev, Komáromi.

Slovan: Sulla – Medvedev, Abena, Bozsikov, De Marco – de Kamps, Rabiu – Cavric, Strelec, Moha – Medved.

Csreként pályára lépett: Holman, Ratao, Nono, Petrák, Ozbolt."

Videoton – NS Mura 1-1

Döntetlent játszott a szlovén kupagyőztessel a Vidi, továbbra is nyeretlenek a fehérváriak a felkészülési meccseken.

A fehérvári védelem tengelyében helyet kapott a 18 éves Vágó Gábor, valamint bemutatkozott Evandro is. A Vidi egyetlen találatát Stopira szerezte, míg a szlovénekét Luka Susnjara.

Gólok története:

62. perc: Egy szöglet után megszerezte a vezetést a Vidi, Stopria fejelt 8 méterről a kapuba.

64. perc: Gyorsan egyenlítettek a szlovének, Susnjara 21 méterről szerzett gólt.

MOL FEHÉRVÁR–NS MURA (szlovén) 1–1 (0–0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, zárt kapuk mögött. V: Gaál Á.
Vidi: Rockov – Fiola (Bolla, a szünetben), Vágó G., Stopira, Hangya – Houri, Nikolov – Bambgoye, Kovács I. (Evandro, 37.), Petrjak – Nikolics. A 70. perctől: Rockov – Bolla, Muszliu, Rus, Zeke – Nyári, Pátkai – Nego, Hodzic, Géresi – Zivzivadze
Gólszerző: Stopira (62.), ill. Susnjara (64.)

A 17 órakor kezdődő edzőmeccsek összefoglalói a linkre kattintva tekinthetőek meg.