Kiesett az MTK, bennmaradt a Honvéd, ezüstéremes a Kisvárda

Véget ért az NB I.

Véget ért az NB I 2021-2022-es szezonja, vasárnap három meccset játszottak.

Puskás Akadémia-Honvéd 1-2

A Budapest Honvéd 2-1-re győzött vasárnap a végül bronzérmes Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában, így bennmaradt az élvonalban – számolt be róla az MTI.

A bennmaradásért küzdő Honvéd nem bízott semmit a véletlenre a találkozó elején, rögtön magához ragadta a kezdeményezést és ennek eredményeként Lukic, majd Zsótér góljával kétgólos előnyre tett szert. A folytatásban is a fővárosiak akarata érvényesült, a gyorsan hátrányba kerülő – az ezüstéremért harcoló – Puskás Akadémia sok hibával játszott, mégis szépíteni tudott a szünet előtt.

A második félidőt nagy lendülettel kezdték a hazaiak, de egyenlíteniük nem sikerült. A vendégek elsősorban a védekezéssel voltak elfoglalva, előnyüket magabiztosan őrizték. A hajrához közeledve a csereként beálló Bőle eldönthette volna a nyitott kérdéseket, de ziccerben a kapusba lőtt. A mérkőzés végéig nagy küzdelem folyt a pályán, de alacsony színvonalon, a Puskás Akadémia az egyenlítésért, a Honvéd a győzelem megőrzéséért hajtott. Utóbbi csapat járt sikerrel, így elérte célját és a következő idényben is az első osztályban szerepelhet.

5. p.: Drazics balról adta középre a labdát, amit Nenad Lukics a bal felsőbe lőtt hat méterről, középről. 0-1!

15. p.: Zsótér Donát jobbal a jobb felső sarokba lőtte a labdát középről, nagyjából 14 méterről. 0-2!

45+1. p.: Egy bal oldalról érkező beadást Nagy az ötös jobb sarkához fejelt, az érkező Favorov laposan a kapu közepébe lőtt, Szappanosnak esélye sem volt. 1-2!

Puskás Akadémia FC-Budapest Honvéd 1-2 (1-2)
Pancho Aréna, v.: Vad II.
Puskás Akadémia FC: Tóth B. – Favorov, Joao Nunes, Stronati, Deutsch L. (Slagveer, a szünetben) – Urblík, van Nieff – Komáromi, Baluta, Nagy Zs. (Kozák, 76.) – Skribek (Corbu, 59.)
Budapest Honvéd: Szappanos – Petkovic, Batik, Lovric, Tamás K. – Hidi (Bőle, 76.), Pantelic (Petrusenko, 76.), Doka, Zsótér – Drazic (Nagy G., 69.), Lukic (Traoré, 88.)
gólszerzők: Favorov (45+1.), illetve Lukic (5.), Zsótér (14.)
sárga lap: Tóth B. (82.), illetve Doka (21.), Batik (52.), Szappanos (84.)

MTK-DVSC 3-0

Az MTK hiába győzte le 3-0-ra a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójának vasárnapi játéknapján, a fővárosi gárda búcsúzott az élvonaltól – írta meg az MTI.

Az MTK ugyan jól hajrázott a bajnokságban – három győzelem és egy döntetlen az utolsó négy fordulóban -, ez a jó sorozat kevésnek bizonyult a bennmaradáshoz. Viszont megszakadt a DVSC elleni rossz szériája, a fővárosi együttes három vereség és öt döntetlen után tudta legyőzni a hajdúságiakat az OTP Bank Ligában.

Óvatos, eseménytelen kezdést követően az első félidő felétől a hazai akciók már a debreceni tizenhatoson túlra is eljutottak, és ott némi zavart keltettek. Futács aztán kétszer is betalált a vendégek kapujába, az eredmény azonban nem változott, mert előbb kétméteres, majd minimális leshelyzet előzte meg a lövés pillanatát. A játékrész utolsó eseményeként szabadrúgáshoz jutott az MTK, és a hosszú oldalra átívelt labdát az üresen helyezkedő Rajkovic kapásból vágta Gróf kapujába.

A szünet után is aktívabbak maradtak a házigazdák, akik tempóban és játékban is a vendégek fölé nőttek. Ez a 64. percben újabb gólt eredményezett: a belső védő Nagy Zsombor tört előre, már három debrecenit cselezett ki, amikor a tizenhatoson belül buktatták. A büntetőt Futács váltotta gólra. Az indiszponált debrecenieket cserékkel próbálta felrázni a vezetőedző Carrillo, aki a hajrára az addig észrevehetetlen Dzsudzsák, Baráth párost jobb oldalról bevezényelte középre. Az utolsó percekre felélénkült a Debrecen, de amíg a vendégcsapat helyzetig sem jutott, addig a hazaiak góllal zárták a találkozót: egy szögletvariáció után Ramadani volt eredményes.

45+2. p.: A tizenhatos bal oldaláról végzett el szabadrúgást Mezei, ám mindenki feje fölött elszállt a labda, ami így lett jó Rajkovicsnak, aki 6 méterről a kapu közepébe bombázott. 1-0!

64. p.: Nagy Zsombort buktatta Babunszki a tizenhatoson belül, tizenegyes. A labda mögé Futács állt oda, aki magabiztosan a jobb alsóba gurított. 2-0!

90+3. p.: Ramadani kapott egy labdát a tizenhatoson belül, majd 15 méterről a bal alsóba tekert. 3-0!

MTK Budapest-Debreceni VSC 3-0 (1-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Karakó
MTK Budapest: Mijatovic – Varju, Rajkovic, Nagy Zsombor, Sluka – Ramadani, Kata – Miknyóczki (Stieber, 75.), Mezei (Kovács M., 83.), Vancsa (Horváth A., 83.) – Futács (Barkóczi, 90.)
Debreceni VSC: Gróf – Baranyai (Sós, a szünetben), Pávkovics, Deslandes, Korhut (Ferenczi, 76.) – Kusnyír – Dzsudzsák, Baráth P., Da. Babunszki (Gyönyörű, 76.), Bódi (Bévárd, 66.) – Do. Babunszki (Tischler, 66.)
gólszerzők: Rajkovic (45+1.), Futács (64., 11-esből), Ramadani (92.)
piros lap: Kusnyír (89.)
sárga lap: Futács (53.), illetve Baranyai (21.), Kusnyír (41, 89.)

Kisvárda-ZTE 2-1

Az európai kupaszereplését már korábban biztosító Kisvárda az utolsó pillanatban szerzett góllal 2-1-re legyőzte a vendég Zalaegerszeget a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel története legjobb eredményét elérve a második helyen végzett – számolt be róla az MTI.

A szabolcsi együttes rendkívül kiegyensúlyozottan teljesített az idényben, a rajttól kezdve végig dobogós pozícióban állt, jutalmul kiléphet az európai porondra, indulhat a Konferencia-liga következő kiírásának selejtezőjében.

A ZTE sorozatban hat vereséggel zárta a szezont.

Aktívabban kezdett a Kisvárda, hamar vezetést is szerzett, majd egy ideig a folytatásban is uralta a játékot. Fél óra elteltével aztán kissé kényelmessé váltak a hazaiak, több teret engedtek a vendégeknek, akiknek ugyan kaput eltaláló lövése alig akadt, de Kravcsenko kezezése miatt – utólagos videobírós elemzés után – büntetőt kaptak. A 11-est Tajti magabiztosan értékesítette.

A szünetet követően visszaesett a színvonal, sok volt a hiba mindkét oldalon, helyzet pedig nem nagyon alakult ki. A hajrában a Kisvárda állt közelebb a győztes gól megszerzéséhez, s az utolsó pillanatban, egy gyors ellentámadás végén be is talált.

13. p.: Ötvös adhatott zavartalanul középre, amit Bumbának nem sikerült kapura küldenie, ám így jót lett Leoninak, aki közelről passzolhatott a hálóba. 1-0!

37. p.: Huszti nagy bedobás után a tizenhatoson belül Kravcsenko kezét találta el a labda, egy ideig még ment a játék, ám a bíró aztán megállította a meccset, hogy visszanézze az esetet és megítélte a büntetőt. A labda mögé Tajti állt oda, aki magabiztosan a bal felső sarokba helyezte a játékszert. 1-1!

90+1. p.: Asani remekül tekerte középre a labdát, amire a védők mögé érkező Karabeljov zavartalanul lőtt a léc alá. 2-1!

Kisvárda Master Good-ZTE FC 2-1 (1-1)
Kisvárda, Várkerti Stadion, v.: Pintér
Kisvárda Master Good: Odincov – Kravcsenko, Melnyik (Zlicic, 88.), Prenga, Peteleu (Hej, 88.) – Karablejov, Ötvös (Makowski, 76.), Bumba (Navratil, 76.), Asani, Leoni – Camaj (Mesanovic, 65.)
ZTE FC: Demjén – Lesjak, Serafimov, Mocsi, Gergényi – Huszti, Spoljaric (Halilovic, 67.), Tajti, Sankovic, Bedi – Meshack (Szalay, 78.)
gólszerzők: Leoni (13.), Karabeljov (92.), illetve Tajti (37., 11-esből)
sárga lap: Prenga (59.), illetve Lesjak (82.), Huszti (84.)