Ki lesz a Kispest edzője és, hogy van a sérült Eppel?

Mindkét témakörre rákérdeztünk.

Nagyon fontos mérkőzést nyert meg tegnap Budafokon a Kispest, így a Honvéd megelőzte az újoncot a tabellán, aminek köszönhetően Csizmadia Csaba csapata telelhet a jobbik kieső helyen, a vendégek meg a leggyengébb, már bentmaradó helyen.

A siker kulcsa egyébként az volt, hogy Pisont légifölényt intézett a Budafok térfelére, legfőképpen ugye a tizenhatos úgynevezett vonzáskörzetébe.

Az utóbbi két bajnokihoz képest bevezetett változtatás „áldozata” Gazdag Dániel volt, aki a DVTK 5-1-es legyőzésekor Balogh Norbert mellett vagy egy kicsit mögötte ék volt, szerzett is két gólt, ám ugyanez a felállás az Újpest ellen nem volt hatékony (2-1-re győztek a lilák, és annak ellenére igaz az állítás, hogy Balogh a Szuszában is betalált), mert az lila-fehérek védelmi négyese előtt elősöprögetőként tündöklő Onovo megakadályozta a felpasszokat, ennek is köszönhető, hogy haloványabb volt a vendégek támadójátéka.

Budafokon tegnap a győztes gólt szerző Balogh mellett a neki gólpasszt adó és végig szintén nagyot menő Boubacar Traore harcolt a kispesti színekért, Gazdag mögülük indult (tükörpárja Zsótér Donát volt), és nagyon fontos gólt szerzett 11-esből, amit eléggé magabiztosan értékesített.

Pisont a meccs utáni sajtótájékoztatón elmondta, nagyon fontos volt, hogy az első percben kapott gól után nem összeomlott a csapata, hanem erőt merített belőle.

„Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, hisz nem volt más választásunk, mint nyerni. Az első perc sajnos nem várt dolog volt, bár el kell ismernem, hogy szinte ebből merítettek erőt. Megnyomtuk az első félidőt, a kapujukhoz szorítottuk őket, sok beadásunk volt, igaz, hiányoltam, hogy nem érkeztünk úgy, ahogy kellett volna. Lehetett érezni a csapaton, hogy közel állunk a gólhoz, jókor is jött a tizenegyes. A félidőben éreztem, hogy elszántak a srácok, mentek a sikerért. Türelmet kértem, mert fogyott az energia, de a hozzáállást dicsérni tudom. Megérdemeltük a sikert. Rosszul éltem meg az első percben kapott gólt, hisz nagyon áttolódtunk a másik oldalra, amire Skribek rendkívül jól reagált, szép gólt rúgott, nagyon jó az egy az egy elleni szituációkban. Ahogy láttam a csapat reakcióját, nem voltam ideges, jó hatékonysággal támadtunk.”

Pisont ezek után rátért Traore teljesítményére, aki azért eleinte döcögősen szerepelt a megszerzése után:

„Rendkívül sokat fejlődött Traore, technikailag nagyon sokat lépett előre, jól tartja a labdát, figyelt, a középpályásoknak jól készített le. Most játszottak először együtt Balogh Norbival, nem is várhattam olyan dolgokat, ami első pillanatra megy, de jól néz ki, hogy ilyen csatáraink vannak, akikre lehet ívelni a labdát.”

Az nb1.hu megkérdezte Pisonttól, mi várható a folytatásban, mert ugye csak az utolsó meccsekre lett (elméletileg) kinevezve vezetőedzőnek. Tavasszal is hasonló volt a helyzet, akkor Magyar Kupa-győzelemhez segítette kedvenc csapatát, most 4 meccsen hét pontot szerzett, így akár maradhatna is, mert megint eredményes volt:

„Nem beszéltünk a vezetőkkel, hogy mi lesz a jövőben. Visszatekintve jól, becsületesen dolgoztunk az elmúlt négy meccsen, szeretném megköszönni a munkájukat, Urbányi Pistinek a segítségét. Mindent meg tudtunk beszélni, higgadtan láttuk át azokat a dolgokat, amelyek az előrelépéshez szükségesek. A további rész a vezetőség dolga, hogy ez a hét pont mennyiben felel meg a kritériumoknak. Az Újpest elleni meccs kicsit fáj, hisz abban több volt, de a célokat elértük.  A Honvédért dolgozok. Ha új edző lesz, a munkáját fogjuk segíteni, így voltunk ezzel Bódog Tamásnál is. Ha valaki érkezik, befogadjuk őt, ugyanúgy tisztelni fogjuk és segíteni őt is.”

A Kispest meccsek óta nem számíthat Eppel Mártonra sérülés miatt, ezért az nb1.hu arról is érdeklődött, mikor kezdheti el az edzéseket:

„Eppel lábra tudott állni, eddig mankózott. Körülbelül január közepén tud csatlakozni labdás edzésekkel a csapathoz. Kiesett, nagyon sajnáljuk, mert a Boubacar-Balogh-Eppel hármast variálni fiatalokkal remek variációkat jelent elöl. Tudunk rájuk építeni a jövőben is. Áldott karácsonyt mindenkinek!”

A Honvédnál egyébként Szabó Zoltán, a Topolya volt mestere lett volna a vezetőedző (erről az nb1.hu december 7-én elsőként adott jelzést), ám sajnos azóta elhunyt, de annyi már tudott, hogy továbbra is magyar szakvezetőben gondolkodnak a klub tulajdonosai. Aki, lehetne akár Pisont is, de a foci berkeiben arról is suttognak, és erről napok óta érkeznek a hírek, hogy Kuttor Attila, a Kövesd volt trénere is képben van, akiről az nb1.hu 3 hete elsőként megírta, hogy tárgyalt a DVTK vezetőivel Geri Gergely kinevezése előtt, de a felek nem tudtak megállapodni.

Házon belülről az akadémia és az NB III-as gárda vezetőedzője, Simon Miklós tűnne kézenfekvő megoldásnak, aki az egyik legtehetségesebb magyar szakember.

Az MLSZ rendelkezése értelmében egyébként minden klubnak kötelessége a mérkőzések utáni sajtótájékoztatóról videót készítenie és azt teljes egészében közzétennie, hiszen még az újságírók sem lehetnek ott mindegyik arénában ezeken a rendezvényeken a koronavírus miatt. Ezt tegnapról csak a Budafok tette meg, nagyjából 5 perccel hosszabb a verziójuk annál, mint amit a Honvéd nyilvánosságra hozott, ezért ágyazzuk a BMTE verzióját ide a cikk aljára.

ELŐZMÉNYEK

BUDAFOK-HONVÉD 1-2 (1-1)

Az NB I 10. fordulójából elhalasztott meccsen a Honvéd 2-1-re verte idegenben a Budafokot. Pedig az újonc hazaiak kezdtek jobban, már az 1. percben vezetést szerzett Skribek Alen góljával, ám még az első félidőben jött a kispesti válasz: Nikolic rántotta le Lovricot, a megítélt büntetőt pedig Gazdag értékesítette. A második játékrész sok szabálytalansággal és feszültséggel járt, amit végül a Honvéd tudott oldani: egy kontra végén Balogh állította be a végeredményt. A Honvéd szurkolóit is megnyugtatta némileg, hogy elmozdult a kiesőzónából – érdekességképp pont a budafokiakat tolta oda. Vélhetően Pisont Istvánnak, a kispestiek megbízott edzőjének ez volt az utolsó ilyen szerepkörű meccse, a vezetőedzőt a következő napokban bejelenthetik Kispesten.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A LERÁNTÁS

Egyértelműen felesleges szabálytalanságot követett el saját tizenhatosán belül Nikolic, hisz Lovric a tizenhatos vonalán kívül vezethette volna a labdát. Másképp alakulhatott volna a találkozó, ha a szünetre a vendéglátó megy előnnyel.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: BATIK BENCE

Kiválóan, gyakorlatilag hiba nélkül játszott, és középhátvéd létére megúszta sárga lap nélkül a feszült találkozót. A jól muzsikáló kispesti védelem motorja volt.

1. perc: Kulcsár passzát követően Skribek a tizenhatos bal oldalánál vette át a labdát, majd a hátráló védők között, 14 méterről a hálóba lőtt. 1-0

45+2. perc: Nikolic húzta vissza Lovricot a büntetőterületen belül teljesen feleslegesen. Gazdag a kapu jobb oldalába lőtt a tizenegyespontról. 1-1

69. perc: Huszti labdavesztése után Tamás futott el a balszélen, Traoréhoz passzolt, aki balról középre passzolt, az érkező Balogh pedig estében, 5 méterről a hálóba lőtt. 1-2

A Budafok az MTK-t, a Honvéd a ZTE-t fogadja.

Budafok-Honvéd 1-2 (1-1)

gólszerzők: Skribek (1.), ill. Gazdag (45+2.), Balogh (69.)

Budafok: Póser – Huszti (Vaszicsku, a szünetben.), Romic, Nikolic, Medgyes – Micsinai (Filkor, 55.), Oláh – Skribek, Kulcsár, Ihring-Farkas (Szabó, 55.) – Kovács (Mervó, 77.)
Honvéd: Tujvel – Baráth, Batik, Lovric, Tamás – Szendrei, Hidi, Gazdag, Zsótér – Balogh, Traoré (Kamber, 73.)