Kétszer nyert a Paks, NB II-esek tréfálták meg a Puskást és a Vidit – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ

Szoros meccset játszott Kövesd, ikszelt a Debrecennel a Várda.

Honvéd-Zsolna 4-2

A Honvéd beszámolója:

,,Az Ajka elleni felkészülés mérkőzés után a szlovák bajnokságban ezüstérmes MSK Zilina ellen lép pályára a Budapest Honvéd FC. Bódog Tamás együttese az edzőtábor helyszínén, Győrben, az ETO Parkban fogadja a felvidéki együttest – a találkozóról online közvetítésben számolunk be.

1. perc: a Honvéd kezdte a mérkőzést, a mieink piros-feketében, a vendégek sárga-zöldben lépnek pályára.

3. perc: Hidi passzolt Tóth-Gáborhoz, aki tizenhárom méterről kapura lőtt, s bár Petras még hárított, a kipattanót Kesztyűs öt méterről az üres kapuba helyezte. 1–0

6. perc: Zsótér tolta befelé a labdát a jobbösszekötő helyén, majd tizenhét méterről, ballal lőtt, Petras védett.

7. perc: gyors ellentámadást vezetett a Zsolna, a jobbról középre lőtt labdát Mezghrani vágta ki.

14. perc: Bernát lőtt tizennyolc méterről, lövését Batik blokkolta, a felperdülő labda pedig Tujvel zsákmánya lett.

17. perc: egy sikeres letámadásból Mezghrani szerzett labdát, a jobbösszekotő helyén meginduló Tóth-Gáborhoz játszott, aki visszapasszolta a labdát a második hullámban érkező Gazdag Dánielhez, ő pedig tizennyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2–0

26. perc: Ugrai bal oldali szöglete után a hosszú érkező Hidi fejelt nyolc méterről, mellé.

28. perc: Ugrai indult meg egy remek testcsellel, majd két védő szorításában tizenkilenc méterről lőtt mellé.

29. perc: Tóth-Gábor harcossága ért labdaszerzést, a középre lőtt labdáját azonban kivágták a védők.

32. perc: Ugrai 23 méteres, a bal alsó sarok irányába tartó lövését ütötte szögletre Petras kapus.

33. perc: a szögletet Zsótér végezte el, Petras csak kiütni tudta a labdát, a védők röviden szabadítottak fel, így Gazdag húzta kapura a labdát tizenöt méterről, amely azonban a bal oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.

34. perc: Batik Bence kapott sárga lapot Sluka buktatásáért.

39. perc: Tóth-Gábor passzolt a jobbösszekötő helyén érkező Gazdaghoz, aki középre ívelt, labdáját azonban nem érte már el a hosszú saroknál érkező támadónk.

41. perc: Myslovic ívelte a hosszúra a vendégek első szögletét, Fazgalic lőtt kilenc méterről, Tujvel pedig bravúrra hárította a bal alsó sarokba tartó labdát.

43. perc: Zsótér ívelt középre a jobb oldalról, a labdát pedig a szabadrúgást kiharcoló Batik csúsztatta mellé.

44. perc: Tóth-Gábor lőtt tizennégy méterről, Petrás védte a bal alsó sarok felé tartó labdát.

45. perc: vége az első félidőnek.

46. perc: a Zsolna kezdte a második félidőt.

48. perc: Ugrai ívelt középre egy szabadrúgást a bal oldalról, majd Gazdag csúsztatott mellé.

52. perc: Gazdag lőtt tizennyolc méterről, a labda a bal felső sarok mellett szállt el.

55. perc: szépen adogattak a vendégek a tizenhatosunk környékén, Myslovichoz került a labda, aki tizenhárom méterről ballal, a bal alsó sarokba lőtt. 2–1

56. perc: gyorsan visszaállítottuk a kétgólos különbséget, miután Gazdag passzolt a tizenhatoson belül üresen hagyott Ugraihoz, ő pedig remek helyzetfelismeréssel, lövés helyett lágyan a bal felső sarokba emelte a labdát, parádés megoldás volt. 3–1

57. perc: Fazgalic helyett Gambos lép pályára.

61. perc: Vallo passzolt középre a jobb oldalról, Myslovic lőtt tizennégy méterről, Tujvel remek mozdulattal tolta szögletre a jobb alsó sarok felé tartó labdát.

63. perc: Zsótér helyett Cipf, Tóth-Gábor helyett Moutari lép pályára.

64. perc: Moutari szerzett labdát, majd a jobb oldalról Ugrainak gurított vissza, aki tizenkét méterről a kapu bal oldalába lőtt. 4–1

66. perc: Vallo helyett Rusnák, Sluka helyett Bari a pályán.

70. perc: Ugrai helyett Gale, Batik helyett Kamber, Kesztyűs helyett pedig Sani lép pályára.

71. perc: labdavesztés után Bernát elé került a labda, aki tizennégy méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 4–2

75. perc: Gazdag helyett Aliji lép pályára.

78. perc: Duris helyett Jambor lép pályára.

80. perc: Lovric helyett Kálnoki-Kis, Hidi helyett Bocskay a pályán.

86. perc: Cipf szerzett labdát a saját térfelének közepén, a kezdőkörnél felnézett, s mivel látta, hogy kint áll a kapusa, megpróbált a hálóba ívelni, a labda azonban mellément.

91. perc: vége a mérkőzésnek.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Budapest Honvéd FC–MSK Zilina (szlovákiai) 4–2 (2–0)

Győr, ETO Park, zárt kapuk mögött

Vezette: Pintér Cs.

Gólszerző: Kesztyűs (3.), Gazdag (17.), Ugrai (56., 64.) ill. Mislovic (55.), Bernát (71.)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Batik (Kamber, 70.), Lovric (Kálnoki-Kis, 80.), Uzoma – Gazdag (Aliji, 75.), Hidi (Bocskay, 80.), Zsótér (Cipf, 63.), Kesztyűs (Sani, 70.) – Tóth-Gábor (Moutari, 63.), Ugrai (Gale, 70.)

Vezetőedző: Bódog Tamás

Zsolna: Petras – Kaprálik (Nemcik, a szünetben), Myslovic, Kiwior, Vallo (Rusnák, 66.), Ilko, Fazgalic, Bernát, Minárik, Sluka (Bari, 66.), Duris (Jambor, 78.)

Vezetőedző: Pavol Stano"

Haladás-Videoton 0-0

A Videoton beszámolója rövid beszámolója:

MOL Fehérvár FC

Nem született gól első felkészülési meccsünkön, Haladás – Vidi 0-0. #vidi #molfehervarfc

KORÁBBAN:

PAKSI FC – Budaörs 5 – 0

A Paks összefoglalója a mérkőzésről:

,,Böde, Bognár dupla a harmadik edzőmérkőzésünkön.

III. felkészülési mérkőzés: PAKSI FC – Budaörs 5 – 0 – 2020.07.25.

Csapatunk összeállítása

Kezdők:
Hegedüs – Osváth, Szélpál, Lorentz, Debreceni – Sipos, Bognár, Bertus – Haraszti, Böde, Hahn

Cserék: Borsos, Molnár, Vas, Szendrei

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

A Budaörs kerete

Kezdők:
Kovács, Menyhárt, Marques-Airosa, Kékesi, Tamás, Zsidai, Sajbán, Molnár Cs., Végh, Petneházi, Petró

Cserék: Szabó, Horváth, Fényes, Halácsi, Molnár T., Gyurácz, Halmai

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Hahn 14', Böde 45', 85', Bognár 49', 67'

Cserék: Molnár 21’ (Debreceni), Szendrei 65’ (Haraszti), Borsos 70' (Hegedüs), Vas 70' (Sipos )

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

A gólok története: A 14. percben Bognár ívelt lágyan középre a jobb oldalról, a beérkező labdát pedig Hahn bólintotta a kapuba. A 45. percben pedig Osváth tette laposan a vendég kapu elé a játékszert a jobb oldalról, Böde pedig érkezet. A 49. játékminutumban Bognár cselezte be magát a tizenhatoson belülre, és egy visszahúzás után gyönyörűen a hálóba csavarta a labdát. Sipos ért be egy indítást a bal oldalon az alapvonal előtt, a 67. percben lágyan beívelt labdát pedig Bognár fejelte a rövid saroknál a kapuba. Végül egy újabb Bognár gólpassz, melyre Böde ugrott ki középen, és lőtt védhetetlenül a kapuba 5 perccel a találkozó vége előtt."

Puskás Akadémia-Soroksár 0-1

A Puskás Akadémia hivatalos beszámolója a meccsről:

,,Felkészülési mérkőzésen 1–0-ra kikaptunk a Soroksár FC-től a Pancho Arénában.

A 6. percig kellett várni az első helyzetre, ekkor Nagy Zsolt kapott egy szép indítást, és a balösszekötő helyén előretörve centikkel laposan a bal kapufa mellé lőtt. Kisvártatva Kiss Tamás húzta meg a jobb szélt, centerezésére Artem Favorov érkezett, de szögletre tudtak előle tisztázni a soroksáriak.

Valamivel több mint fél óra elteltével Kiss Tamás szerezhetett volna gólt, de az ötös sarkáról Varga Ádám kapuja fölé emelt. A 41. percben ismét Nagy Zsolt volt a főszereplő, balszélsőnk jó húsz méterről eresztett meg egy életerős balost, a léc alá tartó labdát látványos mozdulattal tornázta ki Varga Ádám.

Nagyjából hat perc telt el a második félidőből, amikor Kiss Tamás indult meg középen, balra passzolt Josip Knezevic elé, aki futtából a kapu fölé emelt. A 68. percben a szünetben csereként beállt Urblík József kínálta meg tizenkilenc méterről Vargát, a labda ismét a léc alá tartott, a sroksári kapus újfent szögletre tudta ütni.

A 60. percben egy látványos Urblík-Knezevic kombináció után a belül érkező Kiss Tamás lőtt nagy helyzetben a kapu fölé, ám ha bemegy akkor sem lett volna gól, a az asszisztens ugyanis lest jelzett. Három minutummal később Knezevic passzából Urblík lőhetett balról, éles szögből, lökete egy védőről pattant az oldalhálóba.

Hét perccel később Kamen Hadzsiev tört előre középen és adott jó labdát Knezevicnek, aki tizennhárom méterről, éles szögből, futtából a bal alsó sarok mellé lőtt. A 79. percben megszerezte a vezetést a Soroksár: Szerető Krisztofer cselezte magát lövőhelyzetbe balról, majd Kiss Ágoston kapujának bal oldalába lőtt (0–1) – ezzel el is döntötte a mérkőzést.

Felkészülési mérkőzés

Puskás Akadémia FC–Soroksár SC 0–1 (0–0)

Felcsút, Pancho Aréna, 2020. július 25.

Gól: Szerető (79.)

PAFC: Tóth B. – Szolnoki, Joao Nunes, Meissner, Deutsch L. – Plsek, Van Nieff, Favorov – Kiss T., Vanecek, Nagy Zs.

Csereként pályára lépett: Kiss Á. (kapus), Urblík, Spandler, Hadzsiev, Knezevic, Mim, Komáromi.

Soroksár: Varga Á. – Bene M., Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Huszák, Gyömbér – Orosz M., Korozmán, Magyari – Erdélyi L.

Csereként pályára lépett: Szerető, Lovrencsis B., Derekas, Csernik, Gárdos, Kópis."

ETO-ZTE 1-3

Győzelemmel mutatkozott be a ZTE kispadján Boér Gábor, az NB II-es Győrt győzte le a zalai együttes 3-1-re.

A 37. percben tudta megszerezni a vezetést a Zalaegerszeg, Babati próbálkozását még védte Gundel-Takács, ám a kipattanót már a kapuba helyezte Könyves. Még a félidő vége előtt, Sankovics bombázott a léc alá.

A szünet után 6 perccel Dragóner kapott egy remek indítást, majd egy az egyben vezethette rá a lábdát a védőre, az akció végén a bal alsóban gurított. A 67. percben tudott szépíteni az ETO, Vashekba kapufája után, Priskin lőtte a labdát közelről a hálóba.

ETO FC Győr-ZTE FC 1-3

ETO FC Győr: Gundel-Takács – Kovács, Vári, Fejes, Forró – Kiss, Vashkeba, Vitális – Májer, Szuhodovszki, Priskin

Cserék: Gyurákovics, Lipták, Múcska, Király, Kerkez, Szimcso, Temesvári

ZTE FC: Demjén (Gyurján) – Szépe (Kovács B.), Lesjak (Hegedüs), Bobál D. (Sebestyén), Bedi – Kun (Gergényi), Sankovic (Dragóner), Tajti (Bedő K.), Vass P. (Zimonyi) – Könyves (Takács K.), Babati (Szökrönyös D.).

Gólszerzők: Priskin 66., ill. Könyves 36., Sankovic 44., Dragóner 51.

Paks-PMFC 4-1

A Paks hivatalos beszámolója a meccsről:

,,Ezúttal a tizenhét éves tehetségünk, Szendrei Ákos duplázott.

IV. felkészülési mérkőzés: PAKSI FC – PMFC 4 – 1 – 2020.07.25.

Kezdők:
Rácz – Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó – Nagy, Balogh, Szakály, Windecker – Ádám, Sajbán

Cserék: Holczer, Molnár, Vas, Szendrei, Debreceni

A PMFC kerete

Kezdők:
Helesfay – Sági, Rácz, Króner, Bischoff – Óvári, Futó, Geiger, Grabant – Kónya, Batizi-Pócsi

Cserék: Vukman, Preklet, Gajág, Németh, Bartha, Nikic, Adamcsek

Vezetőedző: Vas László

Gólszerzők: Szakály 26’ (bü.), Ádám 31’, Szendrei 55', 78', illetve Tihanyi 85'

Cserék: Vas 15' (Windecker), Szendrei 46' (Kulcsár), Holczer 46' (Rácz), Debreceni 80' (Nagy)

A gólok története: A 25. percben Nagy cselezte be magát a tizenhatoson belülre lendületből, majd buktatták, így a játékvezető – teljesen jogosan – tizenegyest ítélet számunka, amit Szakály magabiztosan értékesített. 5 perccel később Vas adott egy pontos labdát a jobb oldalról középre, ahol Ádám ugrott ki zseniálisan, és emelte át a vendég kapust. Szakály indult meg a bal oldalon, majd oldalt váltott, ahol Szendrei lábára tapadt a labda, amit fiatal tehetségünk egy másodperccel később már gyönyörűen a hálóba is vágott a kapufa segítségével. Történt mindez az 55. játékminutumban. A 81. percben Szendrei ugrott ki a jobb oldalon, és egészen a kapuig vitte a labdát, lerántani sem tudták, végül ismét pontosan lőtte ki a hosszú oldalt közép magasan. Hegedűs ívelt be balról a vendégektől, a középen üresen maradt Tihanyi pedig a kapunk közepébe lőtt 5 perccel a mérkőzés vége előtt.

„Hajtós, brusztolós mérkőzés volt, durvaságát tekintve néha még az edzőmeccs jellegét is felülmúlta. Windecker, Vas és Kulcsár réven három kisebb sérülést is összeszedtünk, melyek komolyságát még nem tudjuk. Örülök, hogy a tizenhét éves Szendrei Ákos kétszer is betalált, valamint fiatal csatárunkkal szintén egyidős Vas Gábor is rendkívül jól játszott. Nagyon akartunk és az egész csapat kiváló mentalitással futballozott. Látszott, hogy élvezzük a játékot ez pedig gólokban is megmutatkozott” – így trénerünk, Osztermájer Gábor a negyedik felkészülési mérkőzésünket követően."

Mezőkövesd-DEAC 2-1

A DEAC hivatalos beszámolója a meccsről:

,,Lejátszotta a nyári felkészülési időszak utolsó edzőmérkőzését a DEAC labdarúgócsapata. A Mezőkövesd otthonában rendezett találkozón a mieink 2-1-re kaptak ki az NB I-es ellenféltől, pedig a végén nagyon közel álltak az egyenlítéshez.

A DEAC labdarúgócsapata az élvonalban szereplő Mezőkövesd otthonában tartotta a főpróbát a jövő hét vasárnap kezdődő bajnokság előtt. A Zsóry remekelt az előző szezonban, az NB I meglepetéscsapatának számított, versenyben volt a dobogóért, végül a negyedik helyen fejezte be a küzdelmeket. A Magyar Kupa döntőjébe is bejutott, ahol minimális, 2-1-es vereséget szenvedett a Honvédtól.

A felkészülés tehát a finishez érkezett. A DEAC az edzőmérkőzések során háromszor győzelmet aratott és két döntetlen mellett egyszer szenvedett vereséget. A borsodi együttes ellen igen nehéz találkozóra számíthattunk, bár ilyenkor természetesen nem az eredmény az elsődleges, hanem a meccsterhelés, illetve a pályán nyújtott teljesítmények alapján a szakmai stáb képet kap arról, hol tartanak a játékosok.

Nem kezdődött jól számunkra a találkozó, hiszen az elején büntetőből vezetést szerzett a Mezőkövesd. Ezt követően főleg mezőnyjáték folyt a pályán, a hazaiak többet birtokolták ugyan a labdát, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A DEAC szervezetten játszott, próbálta megnehezíteni az ellenfél dolgát. Urbin Péternek volt két ígéretes lehetősége, de mindkét kísérlete elkerülte a kaput.

A szünetben a Mezőkövesd sort cserélt. A második félő elején egy buta hibát kihasználva növelték előnyüket a borsodiak, utána azonban kiegyenlítetté vált a küzdelem, sőt, voltak olyan időszakai a mérkőzésnek, amikor mezőnyfölényben játszottunk. A 80. percben a szépítés is összejött, Sigér Ákos kapott egy remek labdát, bevitte a 16-oson belülre, majd éles szögből a rövid felsőbe lőtt. A hátralévő időszakban több nagy lehetőségünk is volt a gólszerzésre, Spitzmüller István került helyzetbe, illetve Bíró Péter szabadrúgásból veszélyeztetett. Közel álltunk az egyenlítéshez, végül azonban maradt a 2-1.

Edzőmeccs
Mezőkövesd Zsóry FC – DEAC 2-1 (1-0)

Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D., Katanec, Neszterov, Vadnai – Cseri, Besirovic, Berecz, Karnyicki, Nagy D. – Jurina. A 2. félidőre beállt: Ryabenko, Eperjesi, Meskhi, Szeles, Vajda, Tóth D., Tóth M., Horváth B., Bencze, Torvund, Kovács D., Laczkó, Jagodics.
DEAC: Szabados – Nagy Z. (Karikás 62.), Szabó K. (Sándor T. 73.), Belényesi, Orosz – Spitzmüller (Kiss B. 73.) – Székely (Soltész 73.), Takács P., Sigér, Gyönyörű (Bíró P. 46.)- Urbin (Burai 62.)
Gól: Cseri (11-esből, 3.), Vajda (50.), ill. Sigér (80.)"

DVSC-Kisvárda 1-1

A Kisvárda beszámolója a meccsről:

,,A kiesés a jelek szerint megtisztulással jár Debrecenben, a csapatunk ellen játszott szombati edzőmeccs előtt tartott szurkolói ankéton emelkedett volt a hangulat, a mérkőzés kezdését megelőzően pedig újabb debreceni nevelésű futballista, Varga József érkezését jelentették be. Mindezt a stadion VIP-termében lakodalomra összeverődött násznép is figyelhette a lelátóról és azt is megállapíthattuk, hogy szépen fest az új címerünk a Nagyerdei Stadion mátrixtábláján.

A Kisvárdáról igazolt, és a kezdő tizenegyben egyaránt helyet kapott Zöldesi Illés és Tischler Patrik pedig egymás közötti játékon érezhette magát, hiszen azok ellen játszottak, akik tíz napja még a csapattársaik voltak.

A kisvárdai labdabirtoklási fölény Kovácsréti Márk lövésében és Sztavrosz Cukalasz ziccerfejesében nyilvánult meg – mindkétszer Zöldesi védett. Fernando Viana közeli lövésével szemben tehetetlen volt, brazil támadónk Lakatos Csaba ziccerpasszát váltotta gólra.

Ha a 19-esben játszó játékos a 19. percben szerzett gólt, akkor logikus, hogy a 25-ös a 25.-ben talált be – Tischler ilyen támadásbefejezésének néhány hete még mi örültünk, most a debreceni drukkerek tenyere verődött össze. Cukalasznak volt még egy helyzete, de az ajándékba kapott labdát a feladó, Zöldesi kezébe emelte.

A második félidőben mindkét vezetőedző (akiknek a személye ugyancsak adott okot a pikantériára, hiszen Supka Attila és Kondás Elemér is korszakalkotó tettet vitt véghez a másik klubnál az első bajnoki cím, illetve a történelmi feljutás kiharcolásával) sokat cserélt, a játék ellaposodott. Ekkor már a bajnoki rajt előtti főpróbánál tartó, magyarán frissebbnek tűnő DVSC játékosainak vándorolt többet a labda, a mieinken kiütközött az elvégzett munka okozta fáradtság.

A vasárnap sem múlhat el edzőmeccs nélkül, második számú NB III-as csapatunk 10.30-tól a Nyíregyháza Spartacusszal játszik a megyeszékhelyen, az örökösföldi edzőközpontban.

EDZŐMÉRKŐZÉS

DVSC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (1–1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2000 néző, v.: Takács J.

DVSC: Zöldesi (Hrabina) – Lakatos B. (Kinyik), Pávkovics (Bényei B.), Poór (Szatmári Cs.), Ferenczi J. (Pintér Á.) – Bódi Á. (Csősz), Kusnyír, Kundrák (Bényei Á.), Varga K. (Bévárdi) – Sós B. (Bereczki D.), Tischler (Bárány)

KISVÁRDA: Dombó (Odincov) – Melnik (Himics), Szimovics (Baranyai Á.), Rubus, Lakatos Cs. – Lucas, Szőr (Ene) – Hei, Cukalasz (Karaszjuk), Kovácsréti (Jelena) – Viana

Gólszerző: Viana (0–1) a 19., Tischler (1–1) a 25. percben"

MTK-FC Koper 2-1

Az MTK beszámolója a mérkőzésről:

,,Ismét hátrányból fordítva nyertük meg a felkészülési találkozót, 2-1-re vertük a szlovén élvonalba feljutó FC Kopert.

Mi léptünk fel támadólag az utolsó szlovéniai edzőmeccsen, az első percekben a szélről belőtt labdák okoztak veszélyt. A legnagyobb lehetőség a 11. percben maradt ki, amikor Herrera lapos beadásáról Gera centikkel maradt le.

A 14. percben Mulahusejnovicot ugratták ki, Mijatovics azonban gyorsan reagált, és kapujából kifutva megelőzte a támadót. Pár perccel később Kata lőtt a 16-os előteréből, de egy kevéssel célt tévesztett.

Mi irányítottuk a játékot a folytatásban is, de az utolsó passzok nem sikerültek, így . Az FC Koper azonban a 37. percben vezetést szerzett: Mulahusejnovic a 16-os sarkától lőtte ki a jobb alsó sarkot. Gyorsan válaszoltunk azonban: látványos összjáték után Gera passzát Schön lőtte jobbal a kapuba 10 méterről, így döntetlennel zárult az első játékrész.

Fordulás után azonnal óriási nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, percenként jöttek a helyzetek. Előbb Ramos ment el a szélen, majd Prosserhez tálalt, aki Mezei elé passzolt, de középpályásunk nem találta el jól a felpattanó labdát. Prosser kapáslövése jelentette az újabb veszélyt, de a kapus nagyot mentett. Ezt követően Baki csúsztatott egy szöglet után, az érkező Bíró elől pedig az utolsó pillanatban mentettek. Az 50. percben pedig egy beadás után Barna csúsztatott 11 méterről, a fejese után a lécről jött ki a labda. Egy újabb szöglet után Cseke helyezett a kapu mellé.

A 67. percben született meg a megérdemelt vezetés: Ramos támadta meg a kapust, aki hibázott, így támadónkról került a labda a hálóba. Két perccel később Ikenne-King jobb oldali beadását a kapus ujjheggyel ütötte ki a felsőléc alól.

A hátralévő időben is kézben tartottuk a meccset, így négyből négy győztes mérkőzés lett az edzőtábor mérlege.

MTK Budapest – FC Koper 2-1 (1-1)

1. félidő: Mijatovic – Balázs, Pintér, Nagy, Herrera – Kata, Cseke, Palincsár – Gera, Lencse, Schön

2. félidő: Somodi – Cseke, Baki, Varju – King, Katona, Mezei, Barna – Prosser, Bíró, Ramos"

DVTK-FK Kosice 1-1

Nem bírt szlovák másodostályú ellenfelével a Diósgyőr, 1-1-es döntetlent játszott a Kassával.

Az első félidőben nem esett gól, a pihenő után a szlovákiai csapat tudta megszerezni a vezetést, az 58. percben Boris Gáll fejelt közelről a hálóba. A 72. percben jött az egyenlítő találat, Zsiga szöglete után Szűcs robbant be és fejelte a labdát a kapuba.

Nem állt messze a fordítástól a DVTK, ám nem jött össze a győzelem.

Diósgyőri VTK–FK Kosice (szlovák II.) 1-1

DVTK: Antal (Bukrán, 46.) – Orosz (Shestakov, 46.), Polgár (Karan, 46.), Hegedűs (Szűcs K., 46.), Memolla (Vági, 46.) – Iszlai (Zsiga, 46.), Márkvárt (Kispál, 46.) – Korbély, Molnár (Hasani, 46.), Grozav (Cortés, 46.) – Drazic (Ivanovski, 46.).

Gólszerzők: Szűcs K. 72., ill. Boris 58.

Szeged-Újpest 0-2

Az Újpest beszámolója:

,,Mindenki lehetőséghez jutott, 1-1 gól jutott mindkét félidőre

Edzőmérkőzés ide vagy oda, már a találkozó elején egymásnak estek a csapatok, sorra jöttek a helyzetek mindkét oldalon. A házigazdák kétszer is megtornáztatták Pajovicot már az első 10 percben. A nagyobb lehetőség a gólszerzésre mégis előttünk adódott a 6. percben, amikor Simon centerezését Bacsa perdítette rá, de sajnos ez a kísérlet a lécen csattant. Két ígéretes kiugratást is feljegyezhettünk, előbb Rácz Barnabás, majd csapatkapitányunk Simon Krisztián mozdult ki jól, de a szegedi kapus mindkétszer remek ütemben jött ki a kapujából. A kezdeti nagy lendületet felváltotta egy kiegyensúlyozottabb játék, inkább a középpályán járatták a labdát, azt is leginkább a mieink. Egy hazai sarokrúgásnál még nagy szükség volt halóőrünkre, de összességében kordában tartottuk a meccset, többek között a remekül irányító Mitrovicnak köszönhetően. A 38. percben aztán góllá érett mezőfölényünk, Móci remek beadását helyezte a középen jól érkező Rácz Barni a gólvonalon túlra. Az első félidő végén még egy cserére kényszerültünk, az egyik új igazolásunk, Stieber András sérülés miatt hagyta el a pályát, az ő helyére érkezett Vincent Onovo. Bízzunk benne, hogy Andris sérülése nem súlyos.

A második játékrészre vezetőedzőnk a teljes csapatot megváltoztatta, csak a már említett Onovo maradt az első 45 perc lefújása utáni gárdából. Az összecsapás képe azonban nem nagyon változott, bár megérkezett a hétvégén országosnak mondható özönvíz is, ami rányomta bélyegét a mérkőzésre. A 60. percben azonban egy remek szöktetés kapott a bal oldalon Lirim Kastrati, aki remekül találta meg Gigicet, aki nem hibázott, és már 2-0 állt az eredményjelzőn a javunkra. Több felállással is próbálkozott mesterünk az egész meccs alatt, ahogy pozíció cseréket is láttunk, meglátjuk végül kikben találja meg az idénynyitóra csapatát, de hát addig még bőven van ideje mindenkinek bizonyítani. Például legközelebb szombaton a Diósgyőr ellen."