Két DVSC-játékos duplán örülhetett a hétvégén

Fontos győzelmet arattak a debreceniek.

A DVSC a Kisvárdát fogadta az NB I legutóbbi fordulójában. Fontos lett volna a győzelem a debrecenieknek, hiszen a szombati meccs előtt zsinórban háromszor szenvedett vereséget Vitelki Zoltán együttese. Ezt a rossz szériát megtörték a debreceniek, hiszen Varga Kevin góljával 1-0-ra verték a Várdát. Varga az ötvenedik percben vette be a vendégek kapuját, a 23 esztendős futballista ebben a szezonban negyedik alkalommal szerzett gólt az NB I-ben. A sikernek köszönhetően a Loki a hetedik helyen áll a táblázaton, a kieső zónától öt pont választja el a csapatot.

DVSC – Kisvárda Master Good | 1-0 | (0-0) | OTP Bank Liga | 24. forduló | MLSZTV

Szécsi Márknak és Haris Attilának nem csak a diadal miatt marad emlékezetes a hétvégi ütközet. Szécsi a várdai ellen találkozón 100. alkalommal lépett pályára az élvonalban. Szécsi a hajdúságiak nevelése, jelenleg vezeti a gárda házi góllövőlistáját (a 25 éves labdarúgó már hét találatnál jár ebben az idényben).

Haris 2018-ban fogadta el a Debrecen ajánlatát. Az utánpótlás-válogatott középpályás szombaton 50. alkalommal ölthette magára a hajdúságiak szerelését – számolt be a dvsc.hu. Haris ebben az idényben 1682 percet töltött a pályán, fellépéseit egy találattal zárta.

A DVSC-re a hétvégén újabb "hatpontos" rangadó vár, hiszen a Zalaegerszeg érkezik a Nagyerdei Stadionba. Ha ezt a meccset is sikerrel vívja meg a piros-fehér együttes, akkor nagyot lép a bennmaradás irányába…