Kemenes Szabolcs győztes meccsel búcsúzott

Budapest – A Honvéd gólgazdag meccsen győzte le a DVTK-t

Péntek délután felkészülési mérkőzést játszott a Bp. Honvéd a DVTK ellen. A találkozó különlegessége, hogy a vörös feketék színeiben utoljára lépett pályára a csapatkapitány, Kemenes Szabolcs, a szerb Alekszandar Ignjatovics és a guineai Souleymane Youla.

Az első félidőben nem született gól, majd a csereként beállt Prosser Dániel kilőtte balról a bal felső sarkot (1-0). 67. percben Okuka élesen adott be jobbról, a tökéletes ütemben érkező Griffiths közelről a kapu jobb oldalába csúsztatott (1-1). A 84. percben ismét Prosser villant, aki í Bírótól kapott remek kiugratást higgadtan értékesítette (2-1). Három perc múlva megint egyenlített a DVTK, Eperjesi ment el a jobb oldalon, a tizenhatos vonalán érkező Bognár Istvánnak passzolt, aki kilőtte a kapu jobb oldalát (2-2). Az utolsó szó mégis a kispestieké volt, egy jobb oldali beadást Antal Botond öklözött ki rossz helyre, Nagy Gergő érkezett és kapásból a hálóba lőtt (3-2).

Budapest Honvéd – Diósgyőri VTK 3-2 (0-0)

G: Prosser (51., 84.), Nagy G. (89.) ill. Griffihts (67.), Bognár I. (87.).

Budapest, Bozsik Stadion, 200 néző. Játékvezető: Németh Ádám

Honvéd: Kemenes (Nagy S., 30., Horváth A., 58.) – Palmes (Márton, 58.), Kamber (Fehér, 46.), Bobál D., Botka (Bíró, 58.) – Gazdag (Nagy G., 46.), Hidi (Göblyös, 46.), Holender, Ikenne-King (Kovács D., 58.) – Eppel (Constantinescu, 46.), Youla (Prosser, 30.). Vezetőedző: Marco Rossi.

DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták (Mahalek, 64.), Tamás, Nemes (Németh, 46.) – Okuka, Kövér – Ternován (Szabó II., 64.), Bognár I., Bacsa P. – Novothny (Griffiths, 46.). Vezetőedző: Egervári Sándor.