Kaposvár-DVTK: Feczkó kimondta – reakciók

Változnia kell a miskolciak keretének. Kaposvári öröm.

Remekül játszva, december után először nyerve verte a biztosan búcsúzó Kaposvár a dobogóért harcoló DVTK-t az NB I 29. fordulójának első vasárnap esti meccsén.

Kaposvár-DVTK: kaposvári sakk-matt – a gólok története – NB1.hu

A lefújás után mindkét fél értékelte a látottakat.

Disztl László (Kaposvár): – Nagyon örülök, hogy hosszú idő után sikerült nyerni. Jól sikerült a mai mérkőzés, játékban is az ellenfél fölé nőttünk. A mai mérkőzésen sikerült azt az egységet megmutatni, ami a csapatra jellemző. Nagy szívvel játszottunk, minden labdáért megküzdöttünk, mindent megtettünk a jó eredményért, boldog vagyok, hogy örömet tudtunk szerezni a szurkolóinknak.

Feczkó Tamás (DVTK): – Ezek is mi vagyunk! A keretet 25 labdarúgó alkotja, mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, hogy bizonyítsa, helye van a csapatban most és a jövőben is. Sajnos ma többen nem azt nyújtották, amit vártunk. Látni kell, hogy elfogytunk, ha jövőre komolyabb célokat akarunk kitűzni magunk elé, akkor a keretben minőségi változtatásokat kell végrehajtani. A Kaposvár teljes mértékben megérdemelte a győzelmet, többet tett érte. Az első félidőben nem találtuk a passzsávokat, a lecsorgó labdákat nem gyűjtöttük össze, nem volt test a test elleni harc a játékunkban. A szünetben cseréltünk, de egyből jött a büntető. Ezt követően mindent megtettünk, hogy gólokat szerezzünk, de nem volt területünk, a hazaiak hősiesen védekeztek, beleléptek minden lövésbe, minden passzba, így nem tudtunk kimondottan nagy gólszerzési lehetőséget kialakítani. Önfeláldozóan védték a saját kapujukat.

EMLÉKEZTETŐ

KAPOSVÁR-DVTK 3-0

Remekül játszva, december után először nyerve verte a biztosan búcsúzó Kaposvár a dobogóért harcoló DVTK-t az NB I 29. fordulójának első vasárnap esti meccsén. Waltner Róbert harcias gárdája a 7. percben szerezte meg a vezetést Bévárdi góljával, majd a második játékrész elején Vági szabálytalankodott Bévárdival szemben, a jogosan megítélt büntetőt Nagy Richárd értékesítette. A DVTK későn ébredt, de igazi ziccerig nem jutottak – ráadásul a hajrában Nagy János beállította a végeredményt egy lesgyanús fejesből. A 0-3 mellett a végelszámolásnál a Kaposváron hagyott pontok is fájhatnak a miskolciaknak…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: BÉVÁRDI ZSOMBOR

Az egész csapattal együtt kiválóan teljesített, a támadásokat jól építették, emellett kivette a részét a védekezésből is, hajtott foggal-körömmel. Gólt szerzett, büntetőt harcolt ki. Hozzá kell tenni, hogy tavaly szeptemberben 2-0-ra nyert a Kaposvár odahaza a DVTK ellen, most meglepetésre még feljebb tornázták a különbséget.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: POGACSICSNAK LÉNYEGÉBEN SEMMI DOLGA NEM AKADT

A kaposvári hálóőrt lényegében nem veszélyeztette a DVTK támadószekciója, akadtak lövéseik, de egy pillanatig nem forgott kockán a hazai siker. Waltner Róbert megígérte, hogy küzdeni fognak, be is teljesítették.

7. perc: Ádám kapott labdát a jobb oldalon, laposan középre gurított, Bévárdi Zsombor a lábak között a hálóba lőtt, 1-0

47. percNagy Richárd értékesítette magabiztosan a büntetőt, a hálóba bombázott, 2-0

89. perc: Csiki vezette a támadást, megvárta, amíg a hosszún Nagy János felért, megtalálta a labdával, utóbbi fejelt a hálóba, 3-0

A Kaposvár Paksra látogat, míg a DVTK fontos meccsen fogadja a Puskás Akadémiát.

JEGYZŐKÖNYV

OTP Bank Liga, 29. forduló:
Kaposvári Rákóczi FC-Diósgyőri VTK 3-0 (1-0)

Kaposvár, 1000 néző. vezette: Berke
gólszerzők: Bévárdi (7.), Nagy R. (48., 11-esből), Nagy J. (89.)
sárga lap: Ur (45+2), illetve Korbély (39.), Ivanovski (45+2), Márkvárt (65.), Kiss T. (74.)

Kaposvár: Pogacsics – Nagy J., Ur, Szabó A., Hadaró – Szakály A., Trebotic (Hegedűs, 85.) – Nagy R. (Balázs, 70.), Palic (Nagy T., 70.), Bévárdi – Ádám (Csiki, 75.)
Diósgyőr: Antal – Vági, Polgár (Tabakovic, 68.), Szűcs, Memolla (Sesztakov, a szünetben) – Márkvárt, Adukor – Korbély (Hasani, a szünetben), Rui Pedro, Cortés (Kiss T., a szünetben) – Ivanovski (Molnár G., a szünetben)