Izrael-Magyarország: elszállhatott minden esély

Meg is fogyatkozott a magyar válogatott.

U21-es válogatottunk vereséggel zárta izraeli Eb-selejtezőjét, és a vereséggel jelentős hátrányba került az Európa-bajnoki kvalifikációért küzdő három riválisával szemben – írta meg a hivatalos oldalán az MLSZ.

U21-es válogatottunk számára kulcsfontosságú mérkőzés volt az Izrael elleni, idegenbeli összecsapás, hiszen túl az Eb-selejtezők felén ötpontos hátrányban voltunk a házigazdákkal szemben, és ezen mindenképpen faragni kellett volna ahhoz, hogy reális esély maradjon a tavaszi mérkőzéseken az Eb-részvétel kiharcolására.

Gera Zoltán több helyen is változtatott a letteket 1-0-ra legyőző együttes kezdőcsapatán, bekerült a csapatba Huszti András, Balogh Botond, Csongvai Áron és Szánthó Regő is.

Az izraeliek a szeptemberi, gyirmóti mérkőzésen mezőnyben nem tudtak a mieink fölé nőni, a Petah Tikva-i összecsapáson azonban gyorsan magukhoz ragadták az irányítást, és már az 5. percben megszerezték a vezetést, Sahar jobb oldali beadása után Bar Arad megelőzte védőjét, és a jobb sarokba lőtt (1-0). A gól érezhetően megfogta a magyar csapatot, hosszabb ideig nehezen tudtunk kijönni a hazaiak szorításából. Voltak azért lehetőségeink, a 13. percben Csongvai Áron egy szabadrúgás után fejelt a kapu fölé, nem sokkal később Szendrei késztette védésre a kapust, majd a félidő hajrájához közeledve Balogh Botond távoli lövését kellett védenie az izraeli kapusnak. A hazaiak azonban összességében veszélyesebben, agresszívebben futballoztak, nem hagyták kibontakozni a magyar csapatot.

A második félidő is izraeli góllal kezdődött, az 51. percben egy jobb oldali beadást követően Bar Arad bújt ki két védőnk közül, és fejelt a kapu bal oldalába (2-0). Az 54. percben Gera Zoltán kettőt cserélt, Skribek Alen és Bukta Csaba érkezett a pályára Huszti András és Szánthó Regő helyére.

A folytatásban átvettük a kezdeményezést, jelentős labdabirtoklási fölénybe kerültünk, az izraeliek ekkor már nagyobb energiát fordítottak a védekezésre, és az előny őrzésére. A félidő derekán újabb cserékkel frissített Gera Zoltán, szerkezetet is váltottunk, de hiába rohamoztunk nagy erőkkel, a támadóharmadban nem jöttek azok a megoldások, amelyekkel komolyabb helyzetbe kerülhettek volna támadóink.

A 84. percben ráadásul emberhátrányba kerültünk, Balogh Botondot állította ki második sárgával a játékvezető. Tíz emberrel is támadtunk a szépítésért, de ekkor már nem volt esélyünk a gólszerzésre, az izraeliek viszont a 92. percben Zasno révén megszerezték a harmadik találatukat is, beállítva a 3-0-s végeredményt.

A csoport másik két mérkőzésén érvényesült a papírforma, a lengyelek 5-0-ra nyertek a lettek ellen, míg a németek 4-0-ra győzték le San Marinót. A mieink legközelebb március 24-én San Marinót fogadják, majd öt nappal később Lengyelországban lépnek pályára.

Izrael–Magyarország 3–0 (1–0)
Petah Tikva, HaMosava, 500 néző. V: Kozik (ukrán)
Izrael: Niron – Dzsaber, Morgan, Blorian, Kohen, Davida (Bilevi, 59.) – Arad (Szade, 69.), Zargari, Sahar, Gendelman (Zoszano, 78.) – Buganim (Azulai, 68.). Szövetségi edző: Alon Hazan
Magyarország: Hegyi K. – Varju, Balogh Bo., Mocsi, Kerkez (Csontos, 71.) – Huszti A. (Bukta, 55.), Csongvai, Baráth P. (Tóth-Gábor, 71.) – Szendrei N., Németh A., Szánthó (Skribek, 55.). Szövetségi edző: Gera Zoltán
Gólszerzők: Arad (5., 51.), Zaszano (90+2.)
Kiállítva: Balogh Bo. (83.)