Ikszelt az újonc MTK a dobogóssal – gólok története

Végén bukták el a győzelmet a fővárosiak.

Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest 2-2 (0-2)
Mezőkövesd Zsóry FC:
Szappanos – Farkas, Nesterov, Varjas Z., Vadnai – Cseri, Meskhi, Vajda, Nagy – Takács, Jurina. Vezetőedző: Kuttor Attila.
II. félidő: Ryabenko – Varjas L., Eperjesi, Karnitski, Silye – Pekár, Szeles, Berecz, Besirovic – Dragoner, Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila
MTK Budapest: Varga, Fülöp, Pintér, Varju, Katona – Palincsár, Cseke, Bíró, Schön, Mezei – Prosser. Vezetőedző: Michael Boris
Cserék: Bese, Csitóczki, Baki, Nagy Zs., Kata, Kanta, Vass, Gera, Lencse, Bognár, Zuigéber, Deutsch.
Gólszerzők: Zivzivadze (105. p.), Besirovic (115. p.), illetve Bíró (23. p.), Prosser (38. p.)

Éledezik a magyar futball a koronavírus okozta kényszerpihenő után. Az NB I harmadik helyén álló Mezőkövesd az MTK csapatával vívott felkészülési mérkőzést szerda délután. Köztudott, hogy a másodosztályban a csapatok nem fejezhetik be a 2019/2020-as szezont, az MTK mellett a Budafok indulhat az élvonalban a következő szezonban. A fővárosiak szombaton a Fradival vívtak edzőmeccset, azt a találkozót Michael Boris tanítványai 4-1-re veszítették el

A szerdai ütközet jobban sikerült az MTK-nak, hiszen az újonc 2-2-es döntetlent játszott. Érdekesség, hogy a csapatok 2×60 perces találkozót játszottak. A Kövesd egyébként kétgólos hátrányból tudott felállni.

Az MTK és a Mezőkövesd is áll még a Magyar Kupában: a fővárosiak a Honvéddal, Kuttor Attila legénysége pedig a MOL Fehérvárral küzdhet meg a döntőbe jutásért.

A gólok története az mtkbudapest.hu közvetítése alapján:

23. perc: Schön lövésébe Bíró ért bele jól, így a melléről a hálóba került a labda közelről (0-1).

39. perc: Prosser 6 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-2).

105. perc: Zivzivadze egy beadás után kicselezte kapusunkat, és közelről az üres kapuba helyezett (1-2).

116. perc: Dragóner beadása után Besirovic került nagy ziccerbe, és nem is hibázta el közelről (2-2).