Dárdai Pálnak összejött, ami Arséne Wengernek nem

Európa – Így szerepeltek légiósaink a szombati meccseken. Frissül!

Forrás:

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a listavezető Bayern München ellen a német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján.

A fővárosi együttes - amely négy tavaszi bajnokijából hármat elveszített - a 21. percben Vedad Ibisevic találatával szerzett vezetést, és hiába támadott hátrányban szinte végig a müncheni sztárcsapat, sokáig nem tudta bevenni a berliniek kapuját. Végül a 96. percben, egy bal oldali szabadrúgás után Robert Lewandowski közeli lövésével egyenlített a Bayern, amely ezáltal egy pontot megmentett. A Hertha így sem lehet elégedetlen, hiszen sorozatban 11 vereség után tudott pontot szerezni a címvédő ellen.

Hertha BSC on Twitter

A másik magyar érdekeltségű mérkőzésen Szalai Ádám közvetlenül csapata, a Hoffenheim vezető góljának megszerzése után, a 65. percben lépett pályára. A válogatott támadó nem talált be az utolsó Darmstadt hálójába, ám együttese így is 2-0-ra győzött, melynek köszönhetően továbbra is negyedik.

A harmadik helyen álló Borussia Dortmund könnyedén, 3-0-ra verte a Wolfsburgot.

Bundesliga, 21. forduló

Hertha BSC–Bayern München 1–1 (Ibisevic 21., ill. Lewandowski 96.)

Borussia Dortmund–Wolfsburg 3–0 (Bruma 20. – öngól, Piszczek 49., O. Dembélé 59.)

Eintracht Frankfurt–Ingolstadt 0–2 (Brégerie 27., Gross 68. – 11-esből)

Mainz–Werder Bremen 0–2 (Gnabry 16., Delaney 23.)

Hoffenheim–Darmstadt 2–0 (Kramaric 64., 93. – a másodikat 11-esből)

A német másodosztályban a Megyeri Ádám és Pintér Ádám csapata, a Greuther Fürth hazai pályán győzött 1-0-ra a Düsseldorf ellen. Az egyszeres válogatott kapus végigvédte a mérkőzést, míg a Fraditól igazolt védekező középpályás az 53. percben lépett pályára csereként. A Fürth a 10. helyen áll a Bundesliga 2-ben.

Gólnélküli döntetlent játszott a Podrezová otthonában a dunaszerdahelyi FC DAC. A csapat magyar légiósai közül Vida Krisztofer a 47. percben lépett pályára, míg a 20 éves Mészáros Andrást a 90. percben cserélte be László Csaba vezetőedző.

Mindössze az utolsó öt percre küldte pályára Szántó Tamást a Rapid Wien trénere az Admira elleni döntetlen során. A magyar közppályás csapata 29 ponttal ötödik a tabellán.