Így szerepeltek légiósaink a pénteki meccseken

Európa – Nikolics ismét főszereplő volt! Gólpasszt adott, majd gólt fejelt.

A lengyel bajnokság 33. fordulójának felsőházi rájátszásában a Nikolics Nemanjával felálló Legia Warszawa a Cracoviát fogadta. A hazai csapat már a 7. percben megszerezte a vezetést, miután a magyar válogatott támadó ziccerbe hozta Aleksandar Prijovicot. A 25. percben a Legia Michal Kucharczyk révén növelte az előnyét, majd a 32. percben le is zárta a mérkőzést, amikor Nikolics Nemanja a rövid oldalon érkezett egy jobb oldala szögletre és a hosszú alsóba csúsztatott. A második játékrész 72. percében Nikolics Nemanját lecserélték, a helyére érkező Kasper Hamalainen is betalált, így alakult ki a 4-0-s végeredmény.

Ekstraklasa, 33. forduló, play-off

Legia Warszawa-Cracovia 4-0 (Prijovic 7., Kucharczyk 25., Nikolics 32., Hamalainen 77.)

Nikolics gólpassza

Nikolics gólja

A Bundesliga 31. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén Kleinheisler László csapata a Werder Bremen Hamburgban lépett pályára. A magyar középpályás a kispadon kezdte a találkozót, ahonnan láthatta, hogy Pierre-Michel Lasogga az 5. percben vezetést szerez a HSV-nek, majd a 32. percben megduplázza kikötővárosiak előnyét. A fordulás után átvette az irányítást a Werder, az 57. percben tizenegyeshez jutott a brémai alakulat, de a veterán Claudio Pizarro lövést Jaroslav Drobny hárítani tudta. A 65. percben szépíteni tudott a Werder, Anthony Ujah került ziccerbe, aki először Drobnyba lőtt, de a kapusról a labda visszapattant a támadó fejére, onnan meg egyenesen a hálóba. Az utolsó húsz percben rohamoztak a vendégek, de nem tudtak egyenlíteni, és Kleinheisler Lászlót sem küldték pályára. A Werder Bremen a 16. helyen áll a Bundesligában, ami jelen pillanatban osztályozót ér.