Így játszottak légiósaink a pénteki mérkőzéseken

Világ – Némethék a hajrában buktak, Gyurcsóék 9 meccs óta nem nyertek.

Forrás:

Németország - Szalai Ádám, Kalmár Zsolt, Gulácsi Péter

A német bajnokság 30. fordulójában a sereghajtó Hannover hazai pályán 2–0-ra legyőzte a BL-indulásért hajtó Borussia Mönchengladbachot. Szalai Ádám a 83. percben állt be a hazaiaknál, akik addigra Anton rövid alsóban kikötő lövésével, illetve Sobiech kapufa utáni ismétlésével 2–0-ra vezettek. Anton gólja amúgy 578 perc után az első hazai hannoveri bajnoki találat volt!

Az edzőváltás óta ez volt a Hannover második bajnokija, és a 3. helyen álló Hertha BSC és az 5. Mönchengladbach elleni meccseken négy pontot szerzett Daniel Stendel gárdája – írta az nso.hu.

Németország, 30. forduló

Hannover–Borussia Mönchengladbach 2–0 (Anton 49., Sobiech 60.)

A német másodosztály 30. fordulójának pénteki mérkőzésein mindhárom magyar érdekeltségű csapat vereséget szenvedett. Kalmár Zsolt kezdőként 56 percet kapott a frankfurtiaknál, 1–0-s hátránynál cserélték le, Gulácsi Péter végigjátszotta a lipcseiek találkozóját – a Sandhausen az ezt megelőző nyolc meccséből hetet elvesztett –, Simon Krisztián pedig sérülése után lábadozik.

Német másodosztály, 30. forduló

Duisburg–1860 München 2–1

FSV Frankfurt–Paderborn 0–2

RB Leipzig–Sandhausen 0–1

Az élmezőny állása: 1. Freiburg 62 pont (65–34, 29 meccs), 2. RB Leipzig 62 (50–29), 3. Nürnberg 56 (29), ...14. FSV Frankfurt 29, ...17. 1860 München 25

Katar - Németh Krisztián

Nemrég adhattunk hírt róla, mekkora megtiszteltetés érte Németh Krisztiánt az Amerikai Egyesült Államokban (teljes joggal), mert a legendás gólja újabb választáson tarolt. Viszont Katarban már nem volt sikeres a magyar játékos a csapatával, mert a 81. percben kapott góllal, otthon kaptak ki az al-Hortól.

Németh végig a pályán volt a mérkőzésen, eddig tízszer játszott, ezeken a találkozókon hét gólt szerzett.

Katar, 26. forduló

al-Garafa–al-Hor 0–1

Lengyelország – Gyurcsó Ádám, Nikolics Nemanja

A lengyel bajnokság rájátszásában, a 31. fordulóban a harmadik helyen álló Pogon Szczecin fogadta a 7. Ruch Chorzów együttesét. A hazaiaknál Gyurcsó Ádám végig a pályán volt, jó teljesítményt nyújtott.. A Pogon kilencedik meccsén nem tudott nyerni, picit árnyékolja a helyzetet, hogy viszont nyolcszor legalább ki sem kapott. A nap másik mérkőzésén Nikolics Nemanja klubja, a Legia Warszawa 1–0-ra legyőzte a Lech Poznant. A hazaiaknál Nikolics a vendégeknél Kádár Tamás játszott végig, Lovrencsics Gergő nem került be a poznani keretbe.

Lengyelország, felsőházi rájátszás, 1. forduló

Pogon Szczecin–Ruch Chorzów 1–1

Legia Warszawa–Lech Poznan 1–0

Az állás: 1. Legia Warszawa 33 (31), 2. Piast Gliwice 29 (30), 3. Pogon Sczecin 24, ...6. Lech Poznan 22, ...8. Ruch Chorzów 20

Olaszország – Tamás Krisztián

Tamás Krisztián együttese, a Spezia idegenben gól nélküli döntetlent játszott a listavezető Crotonéval az olasz másodosztályú bajnokság 36. fordulójában. A magyar védő legutóbb december 19-én kapott lehetőséget a bajnokságban, akkor négy percet, most ezzel szemben végig a pályán lehetett – írta az nso.

Olasz másodosztály, 36. forduló

Crotone–Spezia 0–0

Pescara–Cesena 21.00

Az élmezőny állása: 1. Crotone 74 pont, 2. Cagliari 68 (35), 3. Spezia 58

Hollandia - Vida Kristopher

Hollandiában Vida Kristopher csak a kispadon kapott helyett a De Graafschapban, amely a 87. percben, emberhátrányban mentett pontot a Twente ellen.