Így játszottak légiósaink a keddi mérkőzéseiken

Európa – Magyar gól az olaszoknál, magyar öngól a franciáknál!

Franciaország

23.39: Lang öngóllal kezdett, de…

A PSG ellen viszont a kezdőben kapott lehetőséget Lang Ádám a Dijon csapatában, így bemutatkozhatott a francia élvonalban. A 15. percben negatív főszereplő lett, keresztezett Maxwell beadásánál, de sajnos a labda a melléről Baptiste Reynet kapus fölött saját kapujukba pattant. Lang azonban nem tört meg, a beszámolók szerint többször is jól avatkozott játékba. A Dijon hat mérkőzés után 1–1–4-es mérleggel a 18. helyen áll a húszcsapatos francia élvonal tabelláján.

Franciaország, 6. forduló

PSG–Dijon 3–0

G.: Lang (15. – öngól,) Cavani (26.), Moura 67.)

Olaszország

22.59: Gól és sárga lap a magyar mérleg

Adorján Krisztián (Novara) gólt szerzett kedd este, csapata hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Latinával. Találatával még 2-1-re vezetek, honfitársunkat a 70. percben cserélték le. Tamás Krisztián idén először lépett pályára a Speziában, végig pályán volt a Trapani elleni idegenbeli meccsen. A Trapani a 69. perctől emberelőnyben játszott, ám így sem tudta megszerezni a győzelmet, 0–0 lett a vége. A magyar kapott egy sárgát.

Olasz másodosztály, 5. forduló

Novara–Latina 2–2

Trapani–Spezia 0–0

Németország

22.24: Huszti és Kleinheisler is kezdett

A magyar légióst foglalkoztató csapatok közül csak a Huszti Szabolcsot végig a pályán tudó Eintracht Frankfurt örülhetett a három pontnak. Husztiék az Ingolstadt vendégeként nyertek 2–0-ra – jelezte az nso.hu. A Frankfurt ezzel beállította az 1990–1991-es szezonban elért klubrekordot azzal, hogy mindössze két gólt kapott az első négy bajnokiján.  Husztihoz hasonlóan Kleinheisler László is kezdett a Darmstadtban, de csapata sokáig hátrányban volt a Hoffeinheimmel szemben, a hosszabbításban azonban összejött az egyenlítés. A magyar válogatott középpályás ekkor már nem volt a pályán, miután a 75. percben lecserélték. Sokat elmond a Darmstadt játékáról, hogy az első félidőben mindössze 66 sikeres passza volt. A vendégek részéről Szalai Ádám a kispadon nézte végig a találkozót.