Ifi BL: magyar tehetség is szomorította az MTK-t

Semmi sincs veszve még!

AZ MTK JELENTÉSE:

"U19-es csapatunk a szünet előtt vezetést szerzett a Genk elleni UEFA Ifjúsági Liga-odavágón, a második félidőben viszont fordítottak a vendégek, akik így egygólos előnyből várhatják a november 23-i visszavágót.

U19-es csapatunk a Sparta Praha kiejtése után a Kölnt kettős győzelemmel búcsúztató belga KRC Genket fogadta az UEFA Ifjúsági Liga második fordulójának odavágóján, 851 néző előtt az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A Kanta József-Horváth Dávid edzőpáros az elmúlt két nemzetközi mérkőzést sikerrel vevővel megegyező kezdőcsapatot küldött a pályára.

A belgák kezdtek aktívabban, majd a 9. percben Helembai jó beadására Miknyóczki érkezett, de az utolsó pillanatban mentettek előle. A félidő derekán Miknyóczki és Vasvári lövése jelentett veszélyt, majd igazán nagy lehetőségeket alakítottunk ki: Miknyóczki remek csellel tört befelé, majd lőtt is, a léc alá tartó lövés után Chambaere bravúrral mentett. Egy perccel később egy szöglet után Fekete fejelt a szinte üres kapura, de egy védő a gólvonalról még tisztázni tudott.

A 36. minutumban Vancsa egy jó csel után Miknyóczki elé tálalt, aki közelről lőtt is, de a belgák kapusa újra hatalmasat mentett a jobb sarok elől – nagyon benne volt ekkor a játékunkban a gól. A helyzeteink a játékrész végén értek góllá: Kovács ugratta ki Vancsát, aki két cselt is bemutatott, majd ballal, 15 méterről a hálóba lőtt (1-0), így előnnyel mehettek pihenőre a mieink – megérdemelten.

Nagy nyomással kezdték a vendégek a második játékrészt, aminek az 58. percben lett meg az eredménye, amikor egy visszatett labdát a magyar Németh András értékesített, ezzel egyenlített a Genk (1-1). Hat perccel később Abid lövését még fogta Csenterics, de az ismétlést Kelvin Pius már nem hibázta el (1-2).

Nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a mieink is, Horváth Artúr lövését védte a belgák kapusa, majd a 75. percben Kovács Mátyás három csellel tört át a védőkön, majd 16 méterről lőtt is, alig a jobb alsó sarok mellé. A 81. minutumban Helembai beadása után majdnem összehoztak egy öngólt a belgák, majd a hajrában is mentünk előre az egyenlítésért, de újabb gól már nem született.

Fiataljaink a belga bajnok ellen is helytálltak az ifi BL-ben, de a november 23-i visszavágót a Genk várja egygólos előnyből.

MTK Budapest U19 – KRC Genk U19 1-2 (1-0)

Gólszerzők: Vancsa (45+1.), ill. Németh (59.) John (64.)

MTK Budapest U19: Csenterics – Guth, Fekete, Várkonyi, Helembai – Kata, Horváth A. (Georgievski, 68.) – Miknyóczki, Kovács M., Vancsa – Vasvári (Balogh M., 68.; Juhász L., 91.)
KRC Genk U19: Chambaere – Beerten, Van de Perre, Monamay (Grand, 90.), Rommens – Swerts, Geusens – John (Arabaci, 90.), El Khannous (Boujemaoui, 71.), Abid (Carpe, 89.) – Németh "