Ifi BL: hatalmas bravúr az MTK-tól

Három a magyar igazság!

Az MTK beszámolója:

"Háromszor is egyenlített U19-es csapatunk a Sparta Praha otthonában, és megérdemelten, 6-4-es összesítéssel jutott tovább a következő fordulóba.

U19-es csapatunk a hazai pályán aratott 3-1-es győzelmet követően Prágába utazott, ahol a Viktoria Zizkov stadionjában lépett pályára az AC Sparta elleni UEFA Ifjúsági Liga-visszavágón. Együttesünk a sikeres odavágón látottal megegyező kezdőcsapattal lépett pályára, míg ellenfelünk egy helyen változtatott a három héttel ezelőtti találkozóhoz képest.

Kiegyenlített mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, az első húsz percben egyik oldalon sem alakultak ki igazán nagy helyzetek, majd a 24. minutumban Kastánek jobb oldali beadása után két ízben is mentettünk, a másodiknál azonban kezezés történt. A megítélt büntetőt Sejk a jobb alsóba lőtte (1-0). A folytatásban Vancsa lövése, a másik oldalon pedig Silhart próbálkozása jelentett veszélyt, de a kapusok mindkét esetben hárítani tudtak. A játékrész utolsó percében egyenlítettünk: Vancsa vette el a labdát ellenfelétől a tizenhatoson belül, majd egy csel után balról a hosszú felsőbe tekert (1-1), így döntetlennel zárult az első félidő.

A szünetben csatárposzton változtattunk, Vasvári helyére Balogh érkezett, majd az 50. percben Silhart passza után Kastanek 11 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (2-1). Kovács Mátyás bal oldalról leadott lövése kevéssel ment el a bal felső felett, a másik oldalon pedig Sejk tört be jobbról a tizenhatoson belülre, majd Vána elé passzolt vissza, aki fölé lőtt. A 72. percben egy veszélyes prágai támadás végén Sejk 6 méterről lőhetett, Fekete bevetődve óriásit mentett. A hazai helyzetre góllal válaszoltunk: Miknyóczki adott be jobbról, a jól érkező Vancsa pedig nagy erővel a kapu közepébe lőtte a labdát (2-2)! Nem nyugodhattunk azonban meg, négy perccel később ugyanis Silhart jobb oldali beadása után Vydra fejelt a kapu jobb oldalába (3-2).

A 89. percben aztán eldöntöttük a továbbjutást: a végig remekül játszó és duplázó Vancsa ment el a bal oldalon, majd Georgievskihez játszott, aki a léc alá lőtt (3-3)!

A mieink így összesítésben 6-4-re megnyerték a Sparta Praha párharcot, és készülhetnek a második fordulóban esedékes belga Genk elleni mérkőzésekre."