Honvéd-Vasas: a kemény kritika után megenyhülhetnek a kispesti drukkerek

Egyre nehezebb helyzetben az angyalföldiek.

Honvéd-Vasas 2-0

A MECCS FŐSZEREPLŐI: A KISPESTI DRUKKEREK

"Szégyen" – ez a felirat szerepelt azon a drapérián, amit a kispesti drukkerek feszítettek ki. A gyengébb szereplés miatt tiltakoztak is a leghűségesebb szurkolók, akik csak a 20. percben foglalták el a helyüket. A megérkezésük után buzdították szeretett csapatukat, az biztos, hogy nem rajtuk múlik majd a Honvéd bennmaradása. A győzelem miatt pedig ők is kissé megenyhülhetnek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: LUKICS DUPLÁJA

Lukics találatai nem csupán három pontot érhetnek a Kispestnek. Átszakadhatnak azok a bizonyos gátak, és azt is érdemes megjegyezni, hogy Dean Klafuric vezetésével először nyert a Honvéd.

84. p.:  Zsótér balról tette középre a labdát, a második hullámban érkező Lukics ballal lőtt az angyalföldi kapu bal oldalába kb. 12 méterről. 1-0!

88. p.: Lukics indult meg, a kispesti játékos előbb Baráth mellett ment el, majd Szivacskit is "elküldte" finom cselével, aztán 10 méterről ballal a kapu jobb alsó sarkába gurított. 2-0!

A Honvéd a következő fordulóban a Ferencvárost látja vendégül, míg a Vasas a Mezőkövesddel csap össze hazai környezetben, mindkét meccset vasárnap rendezik meg.

Budapest Honvéd FC-Vasas FC 2-0 (0-0)
Bozsik Aréna, 2389 néző, v.:
Karakó
gólszerző: Lukic (84., 88.)
sárga lap: Klemenz (19.),  Szabó A. (63.), illetve Silye (11.), Márkvárt (43.), Holender (69.)
Budapest Honvéd: Szappanos – Szabó A., Klemenz (Prenga, 86.), Capan, Doka  – Bocskay – Kocsis D. (Jónsson, 64.), Zsótér, Mitrovic (Gomis, 64.), Ennin (Domingues, a szünetben) – Lukic (Cirkovic, 90.)
Vasas: Dombó – Szivacski, Baráth B., Litauszki, Hidi P., Silye – Holender (Cipf, 69.), Márkvárt (Hidi M., 69.), Berecz, Radó (Zimonyi, 87.) – Novothny (Ferenczi, 87.)

Az MTI beszámolója:

Nenad Lukic hajrában lőtt két góljával a Budapest Honvéd otthon 2-0-ra legyőzte a sereghajtó Vasast a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának zárómérkőzésén, csütörtökön.

A közepes iramú első félidőben a Honvéd volt kezdeményezőbb és játszott mezőnyfölényben, de ritkán tudott a zárt védelem mögé kerülni. Amikor ez mégis sikerült a hazaiaknak, akkor meg a befejezéseknél hibáztak, illetve a szünet előtt Lukic bombájánál Dombó és a léc közösen mentett. A Vasas gyors szélsőiben és a kontrákban bízott, de hiába alakított ki pár ígéretes helyzetet – kétszer szöglet után is veszélyeztetett -, nem sikerült gólt szereznie, amihez Szappanos védései is kellettek.

A szünet után 15 percig a hazaiak voltak fölényben, majd a vendégek sorozták meg ellenfelük kapuját és tíz percre átvették az irányítást. A félidő második fele kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, a védelmek mindkét oldalon könnyedén hatástalanították az ellenfél akcióit. A 84. percben aztán Zsótér beadását követően Lukic megszerezte a Honvédnak a vezetést, majd a center a 88. percben újra betalált, és bebiztosította a kispestiek sikerét.

A Budapest Honvéd két vereség után jutott ismét ponthoz az OTP Bank Ligában, mindjárt háromhoz, és a szezonban pályaválasztóként a hetedik fellépésén először nyert, négy döntetlen és két vereség mellett.