Honvéd-Puskás Akadémia: cserélni tudni kell

Nagyon feszült és ideges volt a forduló utolsó meccse.

BUDAPEST HONVÉD-PUSKÁS AKADÉMIA 0-1 (0-0)

Rendkívül kiélezett és ideges találkozóval zárult az NB I 12. fordulója. Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban viszonylag eseménytelen, pontatlan első félidő után a kispestieknek és a felcsútiaknak is akadtak lövéseik és helyzeteik, Tomas Tújvelnek több nagy védést is be kellett mutatnia a hajrában, hogy aztán a hajrában mégis kapituláljon: Kiss Tamás passza után a csereként beállt David Vanecekhez került a labda, aki belőtte a Puskás győztes gólját. Néhány pillanattal hamarabb Djordje Kamber előtt lehetőség adódott, hogy a Honvéd nyerjen, ám az kimaradt, a másik oldalon nem – egyre nehezebb helyzetbe kerülnek Bódog Tamásék, hisz továbbra is odahaza nyeretlenül sereghajtók…

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A REMEK FELCSÚTI CSERE

Hornyák Zsolt a 84. percben küldte pályára Antonio Mance helyére Vaneceket, aki lényegében első komolyabb labdaérintését váltotta gólra. Erre szokták mondani: cserélni tudni kell!

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: TOMAS TÚJVEL

Annak ellenére, hogy a 92. percben gólt kapott, egyértelműen ő volt a meccs embere a védéseivel – nem feltétlen rajta múlt, hogy a hajrában végül veszített a Honvéd.

A GÓL TÖRTÉNETE:

92. perc: Kiss Tamás átadása után, közben Gazdagon változtatott irányt a labda, a lesipuskás Vanecek pedig értékesítette a ziccert, megnyerve a meccset a Puskásnak. 0-1

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Honvéd az MTK-t, a Puskás Akadémia a Kisvárdát fogadja.

Budapest Honvéd-Puskás Akadémia 0-1 (0-0)

gólszerző: Vanecek (90+2.)
sárga lap: Lovric (9.), Nunes (50.), Kocsis (59.), Slagveer (66.), Hidi (74.), Knezevic (75.)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Lovric, Baráth, Tamás – Bocskay (Kamber, 87.), László (Kocsis, a szünetben), Hidi, Gazdag – Eppel, Ugrai (Balogh, a szünetben). Vezetőedző: Bódog Tamás
Puskás Akadémia: Tóth – Nunes (Deutsch, 63.), Meissner, Spandler, Nagy – Van Nieff, Urblík, Slagveer (Weslen Junior, 77.), Knezevic – Kiss, Mance (Vanecek, 84.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

FRISSÍTÉS: 22.49

Kőkemény üzenetet kapott az utolsó Honvéd vezetőedzője és sportigazgatója – NB1.hu

Eddig sem voltak túl elégedettek a kedvenceik teljesítményével a Kispest fanatikusai, de ma esti, újabb, utolsó pillanatban kapott góllal elszenvedett vereség a Puskás Akadémiától nagyon sokaknál kiverte a biztosítékot. Sőt, gyakorlatilag mindenkinél! Izzanak a kommentek mindenhol, ahol a Honvéd a téma, a Kispest fanatikusai változásokat követelnek, méghozzá azonnaliakat és radikálisakat.