Honvéd-Paks: a VAR főszereplő lett

Megint megvillant Bognár György gólvágója.

Honvéd-Paks 1-1 (0-0)

A szombati játéknap a Honvéd-Paks mérkőzéssel zárult az NB I-ben. A csapatoknak nem csak egymással, hanem a heves esőzéssel is meg kellett küzdeniük. Érdekesség, hogy a hazaiak és a vendégek gólvágója (Nenad Lukics és Ádám Martin) is csak csere volt. Ádám azért nem kezdett, mert a nemzeti együttesünktől csak szerdán tért vissza a paksiakhoz. Aztán a magyar válogatottban debütáló Ádám már az első félidőben beállt, mivel Pethő lesérült. Lukics a második játékrész derekán váltotta Traorét.

A leghangosabb kispesti drukkerek az MLSZ büntetése miatt ezúttal nem a megszokott helyükön buzdíthatták a csapatukat, de a hangulat ismét frenetikus volt a Bozsik Arénában.

Az első félidőben ugyan nem láthattak gólt a szimpatizánsok, de azért mindkét oldalon akadtak helyzetek. Aztán a szünet után Machach bizonyította, hogy nem csak Lukics tud gólt szerezni a kispesti együttesben.

Ezt követően Ádám Martin növelte az előnyét a góllövőlistán, a Paks kulcsembere tizenegyesből köszönt be, így már 24 találatnál jár az NB I mostani idényében. Ezzel egyébként megszakadt a paksi góltalanság is, Bognár György tanítványai az előző két meccsükön a Loki és a Puskás Akadémia kapuját sem tudták bevenni.

A lefújásig már nem változott az eredmény, így a két gárda megosztozott a pontokon. A slusszpoén egyébként a 90. percben jöhetett volna, de Böde bombája a kapufán csattant. Aztán a ráadásban Gale ugyan beköszönt, de lesről indult az akció, így maradt az 1-1.

A Tolna megyeiek két vereség után szereztek ismét pontot, míg a kispestiek az előző két meccsükön négy egységgel gazdagodtak.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A VAR

Ha nincs VAR az NB I-ben, a tizenegyest valószínűleg nem kapta volna meg a Paks. Lukics ért bele a labdába kézzel a tizenhatoson belül, aztán a videózás után Bognár Tamás befújta a tizit. Aztán a hosszabbításban Gale gólt szerzett, de megint a VAR szólt közbe. Lesről indult az akció, így maradt az 1-1.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: BÖDE KAPUFÁJA

A 90. percben Böde Dániel nyerőemberré válhatott volna, de veszélyes bombája a kapufán csattant, így nem tudott fordítani a Paks.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

61. p.: Hidi ívelt középre balról, a labdát Machach csukafejessel jutatta a vendégek kapujába az ötös környékéről. 1-0!

71. p.: Videózás követően tizenegyest kaptak a paksiak egy kezezés miatt. Ádám Martin nagy erővel lőtte a labdát a kapu jobb oldalába. 1-1!

Budapest Honvéd-Paksi FC 1-1 (0-0)
Bozsik Aréna, 2779 néző, v:
Berke
gólszerzők: Machach (61.), illetve Ádám M. (71., 11-esből)
sárga lap: Lovric (33.), illetve Lenzsér (28.), Medgyes (45+3.), Windecker (82.)
Honvéd: Szappanos – Petkovic, Batik, Lovric, Doka (Tamás K., 84.) – Petrusenko, Hidi – Nagy D. (Gale, 84.), Bőle (Májer, 63.), Machach (Drazic, 63.) – Traoré (Lukic, 63.)
Paks: Nagy G. – Medgyes, Szabó J., Szélpál, Lenzsér, Osváth – Vas (Szabó B., 66.), Balogh B. (Windecker, a szünetben), Sajbán – Pethő (Ádám, 39.), Haraszti (Böde, 66.)

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Honvéd a következő fordulóban a ZTE otthonában vendégeskedik, míg a Paks az Újpestet fogadja.