Honvéd-Paks: a drámai végjáték pontot ért a paksiaknak

Mesterhármast ért el a paksi támadó.

Budapest Honvéd FC-Paksi FC 3-3 (2-0)

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A KIÁLLÍTÁS

Maxim Plakushchenko kiállítása után átvette az irányítást Paks, majd végül egyenlíteni is tudott. Tizenegy emberrel egyértelműen nagyobb esélye lett volna megőrizni a vezetést a Honvédnak.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: VARGA BARNABÁS

A paksi támadó elképesztő teljesítményt nyújtott. Kétszer parádésan érkezett Haraszti beadására, majd a tizenegyesnél a legfeszültebb pillanatban is higgadt maradt, pontot mentve ezzel csapatának.

14. perc: Tamás Krisztián akasztották a tizenhatoson belül. A Honvéd tizenegyesét Lukics magabiztosan értékesítette. 1-0
20. perc: Bőle kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, így Lukics újra a labda mögé állhatott. A támadó ismét magabiztosan végezte el a büntetőt. 2-0
54. perc: Haraszti szabadrúgását Varga fejelte Szappanos kapujába. Szépítettek a venségek. 2-1
59. perc: Haraszti ismét szabadrúgást végezhetett el. A beadása ismét Vargát találta meg, aki hat méterről újfent fejjel vette be a hazai kaput. 2-2
73. perc: A kispestiek végezhettek el szögletet. A beadás Kerezsit találta meg, aki lábbal a kapufa segítségével talált a kapuba. 3-2
90+6: Kerezsi szabálytalankodott a paksi játékossal szemben. A labda mögé Varga Barnabás állt, aki higgadtan a bal alsó sarokba lőtt.  3-3

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Honvéd a Vasas otthonába látogat a következő körben. A paksiak az FTC ellen játszottak volna, de ellenfelük nemzetközi kupamérkőzése miatt, elhalasztják a találkozót.

JEGYZŐKÖNYV

Budapest Honvéd FC-Paksi FC 3-3 ( 2-0)
Bozsik Aréna, 1500 néző Vezette: Karakó Ferenc
Budapest Honvéd: Szappanos – Szabó A., Prenga, Gomis (Bocskay, 60.) – Kocsis (Jonsson, 67., Mitrovic, 78.), Plakuscsenko, Cirkovic, Zsótér, Tamás – Lukic (Kerezsi, 67.), Ennin (Traore, 78.)
Paks: Rácz – Vas (Sajbán, a szünetben), Lenzsér, Kádár, Szabó J. – Balogh, Windecker – Bőle (Osváth, 47.), Haraszti (Böde, 80.), Szabó B. (Nagy R., 76.) – Varga
gólszerzők: Lukic (14.,20.), Varga B.(54,59,90+6), illetve, Kerezsi (73.)
sárga lap: Kocsis (22.), Traore (91.), illetve Osváth (89.), Lenzsér (94.)
piros lap: Plakuscsenko (75.)

Az MTI beszámolója:

Az első csaknem negyedórában kevés izgalmat hozott a találkozó, majd kissé váratlanul büntetőt kapott és előnybe került a hazai csapat, mely a 20. percben már 2-0-ra vezetett egy újabb 11-est követően. Az első félidő folytatásában a Honvéd őrizte előnyét a kissé elbizonytalanadó vendégekkel szemben.
A fordulás után a paksiak bátrabban futballoztak és nagy helyzeteket ugyan nem alakítottak ki, ám két szabadrúgás után Varga fejeseivel az 57. percre egyenlíteni tudott. A folytatásban mindkét gárda gólra törően igyekezett játszani, újabb találatot pedig a hazaiak szereztek. A hazai szurkolók öröme viszont csak két percig tartott, Plakuscsenko ugyanis piros lapot érően szabálytalankodott. A hajrában a Honvéd visszaállt és fegyelmezetten védekezett, így a paksiak még helyzetig sem jutottak el, mégis egyenlíteni tudtak, miután Varga az utolsó percben értékesítette a harmadik Honvéd-gólt szerző Kerezsi szabálytalanságáért megítélt büntetőt.