Honvéd: megvan a végleges vezetőedző?

A győzelem után újabb sikeres korszak kezdődhet.

HONVÉD-DVTK 5-1

A forduló előtt még az utolsó előtti helyen álló Honvéd az utolsó DVTK-t fogadta hazai pályán, egy kiesési rangadó keretein belül. Kiütéses győzelmet aratott a fővárosi csapat, amely végig jobb volt a találkozón. A kiespestiek három védős rendszerrel álltak fel, ami nagyon jól fekszik a csapatnak. Pisont István ismét bebizonyította, hogy nem csak megbízott vezetőedzőként kellene számolni vele.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: PISONT ISTVÁN

Remek taktikai húzásnak bizonyult a három belső védős felállás, ám nem ez volt az egyetlen parádés gondolata. Hidi Patrik mellé Szendreit tette be a középpályára, aki rengeteg dolgozott az egész meccsen. A tavalyi kupagyőzelem után újra bizonyított, nem véletlen, hogy a kulcsmomentum is az ő nevéhez köthető.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: EPPEL HELYETT GAZDAG

A hiányzó Eppel helyett Gazdag lett feltolva Balogh Norbert mögé, ám annyira gyors volt, hogy sokszor úgy tűnt, hogy mellette játszik. Ez a húzás egy újabb érv amellett, hogy Pisont István lehet a Honvéd következő vezetőedzője.

24. perc: Mezgrani adta jobbról középre a labdát, amire Gazdag érkezett és 5 és fél méterről a kapuba fejelt. 1-0

30. perc: Zsótér remek cselek után Gazdaggal kényszerítőzött, majd átvétel nélkül, 8 méterről a kapuba lőtt laposan. 2-0

50. perc: A kispesti védők bizonytalankodása után Grozav 14 méterről eresztett meg egy lövést, amibe Tujvel csak beleért, de hárítani nem tudott. 2-1

63. perc: Hidi adott be egy szögletet, amire Szendrei érkezett és túlugrotta a védőket és a kapuba fejelt. 3-1

71. perc: Gazdag passzolt Batikhoz, aki középre ad és az az előbbi tökéletesen érkezett rá, majd a kapus mellett a kapuba lőtt. 4-1

75. perc: Hidi becsapta a védőjét, majd az ötös sarkától középre adta a labdát, ami éppen tökéletes Lovricsnak, aki kilőtte a rövid felsőt. 5-1

A következő körben a Honvéd Újpestre látogat, míg a DVTK a ZTE-t látja vendégül.

Budapest Honvéd FC-Diósgyőri VTK 5-1 (2-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, zárt kapus, v.: Pintér
Budapest Honvéd: Tujvel – Batik, Baráth, Lovric, Tamás (Aliji, 81.) – Hidi (László, 86.) – Mezgrani, Szendrei (Kocsis, 81.), Zsótér (Bocskay, 72.) – Gazdag, Balogh N. (Traore, 81.)
Diósgyőr: Antal –  Vági (Sesztakov, a szünetben), Szűcs K., Karan, Hegedűs, Memolla – Max (Iszlai, a szünetben), Drazic (Korbély, 83.), Márkvárt, Grozav (Rui Pedro, 78.) – Ivanovski (Makrai, 78.)
gólszerzők: Gazdag (24., 71.), Zsótér (30.), Szendrei (63.), Lovric (75.), illetve Grozav (51.)
sárga lap: Balogh N. (81.), illetve Vági (34.), Karan (45.)