Honvéd-Kaposvár: Disztl kifakadt a bírókra – reakciók

Pisont és a kispesti katarzis.

Az NB I 32. fordulójában a kupagyőztes Budapest Honvéd 4-2-es győzelmet aratott a kieső Kaposvár ellen.

A lefújást követően a két vezetőedző értékelt.

Pisont István (Honvéd) : "Két vereség után vártuk ezt a mérkőzést, így mindenképp nyerni szerettünk volna. Jól is kezdtünk, próbáltunk az ellenfél térfelén labdát szerezni és bejátszani a védelem mögé. Törekedtünk arra, hogy birtokoljuk a labdát, építsük fel a játékot és fejezzük be a támadásokat. Az első húsz percben a kontra végén Gazdag Dániel révén ez sikerült, majd nem úgy sikerültek a dolgaink, ahogy azt reméltük. Egy pici türelmetlenséget éreztem, ezt meg kellett beszélnünk a szünetben. A második gól egy felszabadultságot adott volna a csapatnak, így törekedtünk a megszerzésére, de a végjáték nem sikerült. Egy pontrúgás után feljött a Kaposvár és több olyan hibákat vétettünk, különösen a második kaposvári gól előtt, amelyek nem voltak benne a mérkőzésben. Azt gondoltuk, hogy 3–1-nél már megvan a meccs és nyugodtan játszhatunk, de nehézzé tettünk magunk számára, hiszen majdnem kiegyenlített az ellenfél. A végén pedig egy katarzis született Kukoc góljával."

Disztl László (Kaposvár): "Jól kezdtünk, az első húsz percben többet birtokoltuk a labdát, de egy megpattanó lövésből gólt kaptunk. A második Honvéd gólnál pedig pont ápolták a belső védőnket, így nem tudtunk kilépni a lövő játékosra. A második félidőben egy olyan játék alakult ki, ahol előbb kiegyenlítettünk, majd két góllal ellépett az ellenfél. Ebből sikerül visszajönnünk a meccsbe és benne volt a levegőben a pontszerzésünk. Két nagy lehetőségünk volt az egyenlítésre, de a végén egy kontrából gólt kaptunk, mikor már mindent egy lapra feltéve támadtunk. Egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, amelynek feszült volt a vége. Azt viszont nagyon nehezményezzük, hogy az ellenfél egyik külföldi játékosa folyamatosan szidta a kispadunkat, de a játékvezetők még nem is figyelmeztették."

EMLÉKEZTETŐ

Budapest Honvéd-Kaposvár 4-2

A meccs előtt Pisont István arról beszélt, hogy az utolsó "hazai" meccsén győzni szeretne a kispesti alakulat. Pisont vágya teljesült, hiszen a kupagyőztes 4-2-es győzelmet aratott a kieső Kaposvár ellen. A Honvéd Gazdag góljával szerezte meg a vezetést, de Bévárdi még tudott egyenlíteni. A folytatásban aztán a fővárosiak akarata érvényesült.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: GAZDAG DÁNIEL

Két góllal zárta a találkozót a Honvéd játékosa. Sőt, közel volt ahhoz, hogy három találattal zárja az ütközetet, de a 60. percben les miatt mégsem ünnepelhetett.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A HONVÉD MÁSODSZOR IS MEGSZERZI A VEZETÉST

A Kaposvár az 58. percben egalizálni tudott, de a Rákóczi öröme nem tartott sokáig, hiszen négy perccel később már újra a Honvéd került közelebb a győzelemhez.

20. perc: Mezgrani vágott le egy nagy sprintet, majd Gazdaghoz passzolt. A kispesti játékos kb. 14 méterről vette be Pogacsics kapuját (1-0).

Security Check Required

58. perc: Nagy végzett el szabadrúgást balról. A labda remekül tekeredett középre, Bévárdi pedig hat méterről fejelt a kispesti kapuba (1-1).

62. perc: Ugrai hozta helyzetbe Hidit, aki 17 méterről ballal lőtte ki a bal alsó sarkot (2-1).

65. perc: Csodaszép Gazdag-megmozdulás. A kispesti futballista meglátta, hogy Pogacsics kicsit kimerészkedett. Ezt pedig góllal büntette (3-1).

83. perc: Lefkovits rosszul futott ki a kapujából, amit góllal büntetnek a vendégek. Nagy hozta kihagyhatatlan helyzetbe Balázst, aki nem is hibázott (3-2).

94. perc: Kontratámadás végén alakult ki a végeredmény. Cipf kísérlete ugyan a kapufán csattant, de a kipattanót Kukoc már gólra váltotta (4-2).

A KÖVETKEZŐ FELADAT

A Kaposvár az Újpest otthonában lép pályára szombaton, míg a kispestiekre felcsúti túra vár.

Budapest Honvéd-Kaposvári Rákóczi FC 4-2 (1-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1982 néző, v.:
Antal
gólszerzők: Gazdag (20., 65.), Hidi (62.), Kukoc (94.), illetve Bévárdi (58.), Balázs Zs. (83.)
sárga lap: László (85.), Lovric (91.) Kukoc (94.)
Budapest Honvéd: Levkovich – Batik, Kamber, Lovric – Mezghrani, Szendrei (Irimiás, 84.), Hidi, Nagy G. (Cipf, a szünetben), Uzoma (Kukoc, 63.) – Gazdag, Ugrai (László, 84.)
Kaposvári Rákóczi FC: Pogacsics – Nagy J., Ur (Nagy T., 42.), Szabó A., Fodor – Szakály A., Vachtler – Bévárdi (Pintér, 76.), Palic, Nagy R. (Borbély, 72.) – Ádám (Balázs Zs., 72.)