Szomorúan búcsúzhat a kispesti húzóember.

Honvéd-FTC 1-2 (1-0)

A bajnoki címét már korábban bebiztosító Ferencváros a bennmaradást az előző fordulóban kiharcoló kispestiekkel találkozott. Szerhij Rebrov a meccs előtt azt hangsúlyozta, hogy a Honvéd elleni meccseik rendre szoros eredménnyel záródtak, és most is kiélezett mérkőzésre számított. Nos, a Fradi ukrán trénere ezúttal sem tévedett.

Rebrov a legvégén sem lassítana, Waltner kiütné a kupagyőztest – NB1.hu

Rebrov egyébként a kezdőben olyan játékosnak is lehetőséget adott, akik az utóbbi hónapokban kevesebb alkalommal jutottak szóhoz. Jobban nyitotta a meccset az FTC, ám az első félidő végén Eppel góljával a Honvéd szerezte meg a vezetést. Érdekesség, hogy Eppel a HLSZ adatbankja szerint 2018 júniusa után tudott újra betalálni az NB I-ben.

A második játékrészben ment előre az egyenlítésért a zöld-fehér gárda, de ez sokáig nem jött össze neki. Aztán a csereként beszálló Isael egyenlített, majd a szintén a kispadról érkező Boli találatával fordított az FTC.

Az FTC 78 pontot szerzett, ami pontrekordnak számít a jelenlegi rendszerben, emellett a kapott gólok tekintetében (22) is rekordot ért el.

A MECCS KULCSMOMENTUMAI: REBROV CSERÉI

Szerhij Rebrov ebbe a mérkőzésbe is remekül nyúlt bele, hiszen a kispadról érkező Isael és Boli egyaránt góllal hálálta meg a játéklehetőséget.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: GAZDAG DÁNIEL

Azért esett a választásunk a 6-szoros magyar válogatott futballistára, mert hamarosan csapatot válthat, és Amerikába igazolhat (az információt az nb1.hu jelezte elsőként).

Távozik a Honvéd magyar válogatott hamis ékje – NB1.hu

A szurkolók is készítettek egy molinót, amellyel megköszönték Gazdagnak az elmúlt 11 évet, amit a kispestieknél töltött.

43. perc: Komoly tűzijáték alakult ki a Fradi kapuja előtt, végül Eppel lőhetett a 11-es környékéről, a labda Wingón is megpattant, ezt követően jutott a kapu bal oldalába. 1-0!

82. perc: Tokmac passzolt a csereként beszálló Isaelhez, aki 14 méterről ballal küldte a labdát a bal alsóba. 1-1!

86. perc: Megszerezte a vezetést a Fradi. Isael lepattanó lövésénél Boli volt a legéberebb, és kb. 12 méterről kilőtte a bal alsót. 1-2!