Honvéd: edzőváltás!

Hivatalos bejelentés.

A HONVÉD KÖZLEMÉNYE:

"Azonnali hatállyal menesztette a Budapest Honvéd FC Bódog Tamást miután a csapat 2–2-es döntetlent játszott az MTK Budapest elleni OTP Bank Liga-mérkőzésen.

A klubvezetés még november közepén ült le a most menesztett vezetőedzővel a gyenge bajnoki szereplés miatt és a megbeszélésen meghatározta, hogy hány pontot kell minimálisan szereznie a csapatnak ahhoz, hogy folytatódhasson a közös munka. A vezetőség szerint a mai mérkőzés után erre már nincs esély, ezért döntött úgy a menedzsment, hogy felbontja Bódog Tamás szerződését.

A korábban a DVTK-nál és a Kisvárdánál is vezetőedzőként dolgozó szakember 2020. július 1-én lett Honvéd szakvezetője. Bódog Tamás 12 bajnoki mellett 2-2 Európa-liga és Magyar Kupa mérkőzésen irányította a kispesti együttest, amelyeken négy győzelem mellett öt döntetlent és hét vereséget könyvelhetett el.

Bódog Tamás további pályafutásához sok sikert kívánunk!"

ELŐZMÉNYEK

HONVÉD-MTK 2-2 (2-0)

Fordulatos meccsen játszott 2-2-es döntetlent a Honvéd és az MTK. A győzelmi kényszerben, lényegében Bódog Tamás állásáért is játszó, egyre jobb erőben lévő kispestiek remekül hajtottak az első félidőben, Tamás és Hidi góljával 2-0-ra vezettek, ám a fehér mezesek előbb Miovszki találatával szépítettek, majd a hajrában Cseke büntetőjével egyenlítettek. Nagy kérdés, mi lesz Bódog sorsa ezek után, hisz továbbra is sereghajtó, és a bajnokságban immár bő két hónapja nyeretlen a Honvéd…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HIDI ÉS IKENNE-KING

A kispestiek csapatkapitánya bombagólt lőtt, majd a hajrában ő szabálytalankodott a támadásokkal remekül élő Ikenne-Kinggel szemben a tizenhatoson belül, amiért büntetőt kapott az MTK. Meghatározó szereplői voltak a meccsnek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A HONVÉD KIHAGYOTT HELYZETEI

2-0-nál és 2-1-nél is akadtak lehetőségeik a kispestieknek, hogy lezárják a találkozót, ám mindegyik kimaradt – az MTK pedig előbb szépítéssel, majd egyenlítéssel büntetett.

20. percTamás szökött meg a bal oldalon, ziccerben akár passzolhatott is volna, de lövéssel próbálkozott, ami a hosszú sarokban kötött ki. 1-0

27. perc: Hidi csapott le egy gyenge felszabadításra és 22 méterről lőtte ki gyönyörűen a jobb felsőt. 2-0

51. perc: Lencse hozta át a középpályán a labdát, kitette azt Barnának, akinek a beadását Miovszki bólintotta a kapuba. 2-1

85. perc: Ikenne-King csapott le a labdára a tizenhatoson belül, Hidi megrúgta, a megítélt büntetőt Cseke vállalta, és higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-2

A Honvéd a Kisvárdához látogat, az MTK a DVTK-t fogadja.

Honvéd-MTK 2-2 (2-0)

gólszerzők: Tamás (20.), Hidi (27.), ill. Miovszki (51.), Cseke (85. – 11-esből)
sárga lap: Lovric (17.), Mezghrani (48.), (Bocskay, 72.), Hidi (83.) illetve Miovski (37.), Lencse (40.), Pintér (77.)

Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Baráth, Kamber ( Ugrai, 88. ), Lovric, Tamás – Hidi, Bocskay, Gazdag ( Zsótér, 65. ) – Balogh, Eppel ( Kocsis, 88. ). Vezetőedző: Bódog Tamás
MTK: Mijatovic – King ( Varju, 86. ), Pintér, Ferreira, Barna – Cseke, Kata, Dimitrov – Prosser, Miovski, Lencse ( Gera, 70. ). Vezetőedző: Michael Boris