Honvéd-DVSC: megérkeztek a kispesti gólok

Másodszor már nem tudott felállni a Loki.

Honvéd-DVSC 4-2 (2-0)

Zsinórban két győzelmet aratott az NB I-ben a Loki, így jó hangulatban utazhatott a fővárosba. Ettől függetlenül az első félidőben egyértelműen a kispestiek akarata érvényesült. A 19. percben Gróf Dávid még nagy védést mutatott be Hidi fejesénél, aztán pár minutummal később Nagy Dominik lövésénél már tehetetlen volt a kapus. Gróf egyébként korábban szerepelt a Honvédban, de a kispesti szurkolók nem vastapssal üdvözölték a kapuvédőt…

A szünet előtt Batik duplázta meg a házigazda fórját egy szöglet után. A védő ebben az idényben már harmadszor volt eredményes az élvonalban. A debreceni szurkolók abban bíztak, hogy Dzsudzsákék olyan feltámadást fognak produkálni a második félidőben, mint november 6-án. Az őszi meccsen a szünetben 3-1-re vezetett a Honvéd, de a térfélcserét követően fordított a DVSC, és 5-3-ra diadalmaskodott.

A hajdúságiak ezúttal is felálltak a padlóról, ehhez kellett Ugrai Roland szépségdíjas gólja is. Ugrai nem ünnepelt látványosan, ennek az az oka, hogy korábban ő is megfordult a kispesti csapatban.

Az újabb fordulat a 75. percben következett, ekkor egy szöglet után Petkovics talált be. Nem sokkal később Lukics is örülhetett, de nem sokáig, hiszen ugyan beköszönt, de lesről indult, így maradt a 3-2.

A végeredményt a csereként beszálló Traoré állította be, aki Jonsson passzából köszönt be. A Honvéd legutóbbi két bajnokiján nem szerzett gólt, de most Vignjevics tanítványai kinyitották a gólcsapot.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: MARKO PETKOVICS

Gólt szerzett, emellett gólpasszt osztott ki a kispestiek játékosa, aki remek napot fogott ki.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: UGRAI GÓLJA

Olyan gólt szerzett a DVSC játékosa, amely bármelyik topbajnokságban megállná a helyét.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

22. p.: Nagy Dominik egy szép csellel két védőt is becsapott, majd bal lábbal a bal alsóba lőtt kb. 13 méterről. 1-0!

43. p.: Egy szöglet után átszállt a labda a túloldalra, Petkovics passzolt Batikhoz, aki jobbal az ötös közeléből gurított a kapu közepébe. 2-0!

56. p.: Ugrai a bal oldaról húzott befelé, aztán a 16-os környékéről leadott szép lövése a bal felsőben kötött ki. 2-1!

58. p.: Babunszki Dzsudzsáknak akart passzolni, a menteni igyekvő Dokától visszakapta a labdát a Loki légiósa, aki az ötös környékéről a jobb sarokba lőtt ballal. 2-2!

75. p.: Egy szöglet után Lukics csúsztatása után Petkovics elé került a labda, aki kapásból az ötös környékéről lőtt a kapuba, a labda a bal kapufát is érintette. 3-2!

90. p.: Jonsson az alapvonal közeléből tette középre a labdát, a passzra Traoré érkezett, aki kb. 2 méterről lőtt a kapu közepébe. 4-2!

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Loki a következő fordulóban az Újpestet fogadja, míg a Honvéd az MTK otthonában fog vendégeskedni.

JEGYZŐKÖNYV:

Budapest Honvéd FC-Debreceni VSC 4-2 (2-0)
Bozsik Aréna, 2624 néző, v.:
Vad
gólszerzők: Nagy D. (22.), Batik (43.), Petkovic (75.), Traoré (90.), illetve Ugrai (56.), Do. Babunszki (58.)
sárga lap: Doka (80.), illetve Poór (35.), Ugrai (78.), Sós (84.)
Budapest Honvéd: Szappanos – Doka, Batik, Lovric, Petkovic – Petruszenko (Kadiri, 72.), Hidi – Nagy D. (Jónsson, 83.), Zsótér (Gale, 72.), Machach (Bőle, 57.) – Lukic (Traoré, 83.)
Debrecen: Gróf – Poór (Baranyai, 83.), Pávkovics, Deslandes, Ferenczi – Baráth P. (Bényei, 83.), Da. Babunszki (Varga J., 72.) – Bódi (Sós, 72.), Dzsudzsák, Ugrai – Do. Babunszki