Hol kell javulnia a Fradinak, hogy pótolta a Paks Bognár Istvánt? – reakciók

Pikáns meccs vár Bognár Györgyre a Magyar Kupában.

Korábban beszámoltunk róla, hogy a Paks 3-0-ás győzelmet aratott a Ferencváros ellen a Groupama Arénában.

A találkozó után így értékelt a vendégek vezetőedzője, Bognár György:

,,Gratulálok a csapatomnak egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Ez egy kivételes eredmény nyilván, az Üllői úton egy bajnokesélyes csapat ellen nyerni. Ami számomra fontos volt ebben a mérkőzésben, hogy a védekezésünk a megszokottnál jóval masszívabb volt, illetve, hogy a gólokon kívül 3-4 ordító helyzetet kidolgoztunk. Az Üllői úton 7-8 helyzetet kidolgozni az szerintem egy komoly feladat."

Az NB1.HU az alábbi kérdéseket tette fel Bognár Györgynek:

Bognár István mennyire hiányzott a csapatból, ha hiányzott? Mit kértél a többiektől a középpályán?

,,A mai meccsen jobban figyeltünk a középpályás védekezésre is. A Fradi jobb csapat, mint a miénk, jobb játékosokkal, gyorsabban játszák a focit. Nyilván a védekezésre nagyobb hangsúlyt fektettünk. Időként a letámadást is megcsináltuk, de kevésbé intenzíven, mint ahogy szoktuk, sokszor visszazártunk. A Stefi helyett ebben a pozícióban a Nagy Ricsi játszott az első félidőben, szerintem képességei alapján meg tudja oldani ezt a pozíciót. Második félidőben a Haraszti Zsolt, ők ketten nem csinálták végig a felkészülést, de majd utolérik magukat és itt van még Szabó Bálint szintén ebben a pozícióban jó. Van merítési lehetőségünk. A futballcsapat nem egy emberről szól, az a feladatunk, hogy megoldjuk a Stefi nélkül is, ami össze is jött."

Ádám Martin pihentetés céljából vagy taktikai okokból lett lecserélve? Visszatérsz Csákvárra, a Magyar Kupára hogy készültök?

,,Három mérkőzésbe gondolkoztunk. Komolyan vesszük a Magyar Kupát is, jövő héten otthon játszunk a Gyirmóttal. Benne volt az, hogy Martint pihentessük, sakkoztunk is a játékosokkal. Ezért is cseréltünk előre eltervezett időpontokban, hogy szerdára és szombatra is friss maradjon a csapat."

Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője így értékelt:

,,Elsősorban a semmiből kapott gól volt az, ami döntően hatott a mérkőzésre. Az is nagyon nagy probléma volt, hogy nem játszottunk eléggé gyorsan. Nem ezt beszéltük meg a mérkőzés előtt. Próbáltunk meccs közben változtatni és ezzel javítani. Ha a helyzeteinket nem használjuk ki, abból egy ilyen vereség lesz. A harmadik gól eldöntött mindent.

Az NB1.HU az alábbi kérdéseket tette fel a Fradi mesterének (amit meg is dicsért):

Említette, hogy össze kell csiszolódnia a keretnek, ez mikorra történhet meg? A támadójátékon látszik még leginkább, hogy kell rajta dolgozni?

,,Valóban kevés gólt lőttünk az eddigi mérkőzéseken, viszont a helyzetkialakítással elégedett vagyok. Az előző bajnokin 1-0-ra nyertünk, de lőhettünk volna 3-4 gólt is, ha jobban kihasználjuk a lehetőségeinket. A vasárnapi egy abszolút megérdemelt vereség volt, de nyugodt fejjel kell továbbmennünk."